בדק בית באופקים

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

אחד השירותים הנפוצים בתחום בדיקת הבנייה הוא שירותי בדק בית בהם אנו משתמשים לפני קבלת דירה מהקבלן שבנה לנו את הבית, או לפני רכישה של דירה שאנו רוצים לבצע, כאשר כל המטרה של הבדק בית היא למעשה ליצור תהליך בו אנו מקבלים דו״ח מפורט על הנכס ועל הליקויי בנייה שקיימים בו.

בדק בית באופקים}הוא אומנם שירות יחסית נפוץ אך לא כולם משתמשים בו לפני קבלת הדירה או רכישת הדירה בעיקר עקב חוסר הכרה של השירות ומה הוא נותן לו הצרכנים ולכם החלטנו להביא בפניכם את המדריך השלם על בדק בית, מה זה השירות הזה, מי מבצע אותו, למה אנחנו צריכים אותו, כמה זה יעלה לנו ועוד תשובות לשאלות רבות בנושא של בדק בית תמצאו במאמר הבא.

מה זה בדק בית?

אז קודם כל לפני שאנחנו מתחילים כדאי שנסביר מהו בדק בית למעשה. בדק בית הוא תהליך אותו מבצע מהנדס על פי רשימה מוכנה מראש, כאשר במסגרתה הוא בודק את כל הבית על כל מערכותיו, כל קירותיו וכל דבר שאפשר לבדוק אל מול התוכנית המקורית.

בדק בית באופקים

במסגרת הבדיקה אנו נרצה למעשה לראות כי הקבלן ממנו רכשתם את הבית עבד על פי התוכניות בכל פרמטר, בין אם מדובר על נושאים כגון שטח הבנייה, כלומר האם החדרים הם אכן בגודל שמצוין בתוכניות של האדריכל, האם מערכות האיטום של הקירות וגג הבית אכן עומדות בכל התקנים, האם מערכת החשמל והאינסטלציה הותקנו כראוי והאם הצבע והריצוף עומדים בתקנים השונים.

את כל אלו ועוד המהנדס ירצה לבדוק בטרם אתם נכנסים לדירה על מנת לראות דמה שקיבלתם זה אכן מה ששילמתם עבורו. הליך של בדק בית בתל אביב היא קריטי וחשוב כאשר אנו נמצאים בתהליך של רכישת דירה. דמיינו לעצמכם מצב בו אתם רוכשים רכב, אתם לא מכירים את הבעלים של הרכב ואיך הוא התייחס אליו וכמה הוא אכן שמר עליו ולכן תרצו לקחת את הרכב למכון לבדיקת רכבים בטרם הרכישה על מנת לוודא שהמצב המכני שלו אכן טוב ואתם לא רוכשים רכב שתצטרכו לקחת אותו למוסך מספר שבועות לאחר הרכישה.

אותו דבר בדיוק צריך לקרות עם נכס שאנו מעוניינים לרכוש היות ולעיתים קרובות גם הבעלים הנוכחי של הנכס לא תמיד ידע מה הוא המצב של אותו הנכס לפרטי פרטים כמו שמהנדס מקצועי שמבצע בדק בית באופקים ידע לאחר בדיקה מקיפה ולכן, חשוב מאוד לבצע בדק בית במסגרת תהליך רכישת דירה.

בדק בית- האם זה משתלם?

אותו בדק בית אומנם עולה לנו כסף, אך הוא זניח בהתייחס לעובדה שאנו רוכשים נכס ששווה לעיתים מיליונים שכן לעיתים אותו תהליך של בדק בית יעזור לנו לחסוך כסף רב אם במסגרת התהליך נגלה כי הנכס צריך שיפוץ מקיף במאות אלפי שקלים שכלל לא תכננו לבצע. מי שמבצע בפועל את הבדק בית הוא בודק מוסמך ומקצועי שמכיר את רזי עולם הבניה על בוריים כאשר הוא בדרך כלל מהנדס בניה בהכשרתו. בסופו של הבדק בית שלעיתים נמשך כמה שעות עד יום שלם בנכס עצמו, בהתאם לגודל הנכס וכמות הליקויים אותם גילה הבודק, הוא מוציא לכם דו״ח אשר מפרט את כל תהליכי הבדיקה וכמובן מצביע על כל הממצאים שבהם התגלו ליקויי בנייה.

את הדו״ח הוא כמובן יעביר לכם ואתם תעבירו אותו הלאה אל הקבלן על מנת שהאחרון יבצע את כל אותם התיקונים הנדרשים שעליהם מצביע הדו״ח. במקרים רבים בהם הקבלן צריך הבהרה הוא יצור קשר עם הבודק על מנת שיסביר לי בצורה טובה ומפורטת יותר על אותו ליקוי שעליו הוא הצביע שכן לעיתים רבות הקבלנים עושים טעויות בתום לב תוך כדי הבנייה ובאמת רוצים לעשות את המקסימום על מנת לתקן את אותם ליקויים ולתת לכם את המפתח לנכס שהוא ללא כל ליקויי בניה. 

מדוע חשוב לבצע בדיקת בדק בית באופקים ?

אז כפי שהצגנו לכם קודם לכן את התהליך של בדק בית הוא עוזר לנו לבצע שיקוף של המצב של הנכס ברמה שעין מקצועית בלבד יודעת לעשות. אנחנו בתור אנשים שלא מבינים בעולם הבניה לא תמיד נוכל לראות בעין שלנו ליקויי בניה בעוד מהנדס מקצועי יוכל לראות את הדברים האלו תוך מספר שניות. במסגרת ההליך של בדק בית אנו נבדוק את כל הרבדים שצריך לפני שאתם הרוכשים מקבלים את הדירה מידי הקבלן.

לעיתים אנו מקבלים פניות כי הלקוח חש שיש ליקויי בנייה והוא צריך חוות דעת מקצועית שתאשש את החששות שלו אך לעיתים קרובות מאוד אנו גם מקבלים פניות מלקוחות שפשוט רוצים חוות דעת מקצועית בטרם הם מקבלים את המפתח לנכס מהקבלן. חשוב מאוד לבצע את הבדיקות הללו כי לעיתים אנו מוצאים בהם ליקויי בניה שניתן לומר שקרו בטעות, היות וכולנו בני אדם שעושים טעויות, וכך יש לקבלן זמן לתקן את אותם ליקויים לפני שאנחנו מקבלים את הנכס לידנו אך לעיתים אנו נראה גם ליקויי בניה שככל הנראה נעשו בכוונה תחילה עקב עבודה על חומרי בנייה באיכות נמוכה וכוונה של הקבלן לחסוך. גם במקרים אלו תוכלו לדרוש מהקבלן לבצע את התיקונים הנדרשים בהתאם לחוות הדעת של המהנדס לפני קבלה של המפתח לנכס אותו הוא בנה לכם. גם במקרים בהם אתם רוכשים נכס יד שניה למשל הבדק בית הוא חשוב מאין כמותו כפי שציינו היות ולפעמים כאשר במסגרת אותה בדיקה לפני רכישה מתגלים ליקויי בניה רבים, הדבר ישפיע באופן ישיר על ערך הנכס היות ולאחר הרכישה שלו תצטרכו להשקיע כסף רב בשיפוץ ושיקומו של הנכס. הדבר פוגש אותכם שוב כאשר אתם מגיעים לשולחן המשא ומתן ומשוחחים על המחיר של הנכס שכן לעיתים קרובות לאחר בדק בית עם ממצאים רבים של ליקויי בניה תוכלו להוריד את המחיר אותו דורש בעל הנכס בעקבות החוות דעת של הבדק בית.

איך בוחרים חברה לבדק בית באופקים

אז בראש ובראשונה הדבר הכי חשוב שאתם בוחרים את החברה שתבצע את הבדק בית בנכס שלכם הוא הנסיון. אתם רוצים חברה שלבודקים שלה נסיון אב בעולם הבניה וההנדסה ולא חברה חדשה שקמה זה עתה ורוצה להתגלח על הזקן שלכם.

כפי שכבר ציינו בדק בית הוא הליך חשוב מאין כמוהו שעלול לחסוך לכם כסף רב מאוד ולכן אתם רוצים שיתבצע על ידי מקצוענים. בנוסף חשוב מאוד שלאותה חברה שברחתם יהיו את כל האמצעים הטכנולוגיים על מנת לבצע את הבדיקה שכן הבדיקה לא מסתכמת רק בבחינה של הנכס על ידי העין אלא גם צריך לעיתים להשתמש במכשור מיוחד ולכן מומלץ לוודא כי לחברה אותה מזמינים לבדק בית יש את כלל הציוד הזה. מעבר לנסיון ולציוד מתאים חשוב מאוד שגם לאנשים שבאים לבצע את הבדק בית יהיה את ההכשרה המתאימה היות ולא כל אחד יכול לבצע הליך מסודר של בדק בית. כמו כן חשוב שאותה חברה שממנה תזמינו את הבדק בית תהיה זמינה עבורכם גם לאחר סיום הבדיקה.

לאחר הפקת הדוח

לעיתים קרובות אנו נתקלים בהליך של בדק בית שנמשך גם לאחר הפקת הדו״ח של ליקויי הבניה. אנו מקבלים לא אחת טלפון מהקבלנים או מהלקוחות שרוצים שנסביר להם מעט יותר על חלק מהליקויים שמצאנו במהלך הבדיקה על מנת שהלקוחות יבינו אותם בצורה בטובה יותר והקבלנים מאידך יוכלו לתקן את אותם ליקויים בצורה טובה ומשביעת רצון. ההיבט של ששירות לקוחות ותמיכה בלקוח עד להשלמת הליך התיקון של הליקויים הוא חשוב מאוד ולכן כדאי לבחור בחברה שאתם יודעים שתהיה שם בשבילכם ותלווה אותכם באופן צמוד עד להשלמת הליך התיקון של הליקויים. בנוסף ולא פחות חשוב מכל הפרמטרים שכבר ציינו כל איך לבחור חברה לבדק בית באופקים יש הנסיון האישי שהוא אלמנט חשוב מאוד. חפשו המלצות מקרובי משפחה או חברים קרובים שביצעו לאחרונה תהליך של בדק בית. כמו כן גם ברחבי האינטרנט תוכלו לעיתים בפורומים של אתרי בניה ושיפוצים למצוא המלצות על חברות שמבצעות בדק בית.

מהו המחיר של הליך בדק בית באופקים?

המחיר של בדק בית באופקים משתנה כאמור בין נכס לנכס ואינו קבוע והוא מושפע כאמור מגודל הנכס כאשר המחירים נעים בין 1000 ש״ח לדירה קטנה ועד כ- 1800 ש״ח לנכס גדול.

לעיתים כפי שציינו תהליך הבדק בית לא מסתיים לאחר הפקת דו״ח הליקויים ודרושה התערבות של החברה אותה הזמנתם להליך הבדק בית גם לאחר הפקת הדו״ח כאשר לעיתים נדרש ליווי צמוד במקרים בהם אותרו ליקויי בניה רבים ונרצה שמהנדס מטעמנו יהיה אחראי על התיקון שלהם וכמובן שאין מתאים יותר ממי שהצביע על אותם ליקויים על מנת שיוודא כי הם אכן מתוקנים, בעוד שלעיתים נצטרך גם ליווי משפטי של חברת הבדק בית. מקרים של ליווי משפטי הם אומנם אינם נפוצים אך לעיתים הלקוחות צריכים אותם במידה והקבלן לא רוצה לבצע את התיקון של ליקויי הבניה עליהם הצביע הדו״ח שאותו הנפיקה החברה שביצעה את הבדק בית.

שירות של ליווי משפטי או ליווי צמוד של תיקון ליקויי הבנייה גם כן עולה כסף שכן מצריך השקעת זמן ומשאבים מחברת הבדק והוא בדרך כלל נע בין 1000 ל- 1500 ש״ח לליווי מקצועי בבית משפט ובין 200 ל- 250 ש״ח לשעת עבודה במקרה בהם נרצה ליווי צמוד לתיקון כלל הליקויים עליהם הצביע הדו״ח שהחברה הנפיקה. כפי שציינו קודם לכן בהיבט של תועלת הבדיקה מדובר בסכומים יחסית מינוריים עבור אדם שמבצע רכישה של נכס במיליוני שקלים ועלות בדיקה שכזו נבלעת למעשה בעלות הכוללת של העסקה אך נותנת לכם בטחון רב ברכישת הנכס אותו אתם רוכשים או לעיתים מצילה אותכם מרכישה של נכס בעל ליקויי בניה רבים או תשלום של סכומי כסף גדולים עבור נכס שלא שווה את הסכום הזה.

רוצים לשמוע מידע נוסף על הליך בדק בית באופקים? חברת הדר בדק היא בין החברות המובילות בישראל לביצוע הליך של בדק בית. אנו עובדים עם המהנדסים המובילים בישראל ודרכנו תוכלו לדעת בלב שלם שאתם בידיים טובות וכי כל הפרמטרים והקריטריונים עוברים בדיקה יסודית על פי החוקים והתקנים של ענף הבניה בישראל. צרו איתנו קשר ונשמח לתת לכם מענה לכל השאלות, לחסוך לכם זמן יקר, כאבי ראש, ליקויי בניה ולהוזיל את עלות הבדיקה בעשרות אחוזים.

 

 

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב: