איתור ליקויי בניה – אילו בדיקות נרצה לבצע?

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

תהליך בניה הוא תהליך מורכב ומסובך. אנשי מקצוע רבים נכנסים למבנה ועל אף שלרוב ישנו גורם מפקח יחיד, לא תמיד הוא מצליח לעלות על כל הליקויים בזמן. לא פעם, במקרה או בכוונה, אנשים נכנסים לביתם החדש בלי לדעת שיש בו ליקויים. חלקם חמורים יותר, חלקם חמורים פחות. חלק מהליקויים עלולים להשפיע על אורח החיים וחלקם עשויים להשפיע על מחירו העתידי של הנכס. הדרך לדעת לקראת איזו עסקה אנחנו מתקדמים היא לבצע בדיקת ליקויי בניה.

בדיקות שניתן לבצע למבנה:

הדרך לדעת מה מצבו של הנכס היא לבצע בדיקות מקיפות. במסגרת איתור ליקויי בניה חברה מקצועית תבדוק את כל הנושאים הבאים:

בדיקות שלד

בין אם מדובר על בית חדש ובין אם על נכס מיד שנייה, יש לבדוק את השלד עצמו. במסגרת כך יבדקו סדקים, העומק שלהם, עקמומיות הקירות ויבחן הגובה שלהם. המבנה צריך להתאים לתוכניות שאושרו על ידי הרשות המקומית ולכן יש להחזיק בהן ולהשוות בינן לבין המצב הנוכחי.

חיפוי, ריצוף ונגרות

במהלך הבדיקה החברה תבחן את המצב של הקירות והחיפויים שלהם. תתבצע בדיקה של הצבע, הטיח ואם ישנן עבודות גבס גם הן יבדקו בצורה מעמיקה. עבודת הריצוף תיבחן לרבות איכות האיטום, פגמים, איתור אריחים בולטים ושיפועים. בתחום הנגרות ייבדקו כל הארונות לרבות התרחבות ופגמים.

איתור רטיבות

בדיקה זו חשובה מאד ונעשית עם מכשור מתאים כמו מצלמת אינפרה אדום ואחרות. במסגרתה תיבדק הצנרת (ללא שבירת קירות), תתבצע בדיקת איטום בין הכלים הסניטריים לשאר הבית ובדירות בקומה אחרונה או בבתים ייבחן הגג והאיטום שלו. במסגרת בדיקת מערכת האינסטלציה ייבדקו גם ליקויי בניה.

בדיקת מפרט והשוואה בין התוכניות למה שבפועל

לשם כך יילקחו התוכניות, לרבות כתב כמויות ואיכות וייבחן אם יש פער בין התוכנית לבין מה שהתקבל בפועל. בנוסף, יבדקו נתונים כמו סטיות מהתכנון האדריכלי והתאמה של חיבור מערכת החשמל והנקודות השונות לתוכנית.

בדיקות גז וחשיפה לסכנות

בעזרת מכשור מתאים תיבדק נוכחות של גז ראדון, תיבדק חשיפה לקרינה סלולארית וכן יבחנו נתוני רעש ואיטום של הנכס מבחינה אקוסטית ותרמית.

איתור ליקויי בניה – קבלת הדו"ח

בכל מקרה החברה שתבצע את הבדיקה תפיק עבורנו דו"ח מפורט. אנחנו נוכל לדעת בפירוט מה המצב של הנכס ולקבל החלטות, אם יש צורך, כיצד לפעול. במידה ואנו עומדים לרכוש נכס מיד שנייה ומגלים שישנה בעיית רטיבות (לדוגמה), נוכל לפנות לבעלים הנוכחיים ולבקש מהם לבצע תיקון או להפחית במחיר בתמורה לכך שנתקן את הבעיה בעצמנו. כך לגבי כל בעיה במבנה.

במידה וגילינו בעיות בדירה שנבנתה על ידי קבלן וכבר הועברו אליו חלק מהכספים (כנהוג בפרויקטים רבים), נוכל לפנות אליו לבצע את התיקון או לקבלת פיצוי. אין להשלים עם ליקויי הבניה ואיתור מקדים יאפשר לנו לקבל את התוצאה ששילמנו עליה, בין אם על ידי שינוי העסקה ובין אם על ידי תיקון שיתבצע על ידי הקבלן עצמו.

בדיקה יסודית חוסכת הוצאות בהמשך

איתור ליקויי בניה שמתבצע על ידי חברה מקצועית באופן מדוקדק, יכולה לחסוך הרבה מאד כסף בהמשך הדרך. כל ליקוי עשוי להתגלות, במוקדם או במאוחר. לאחר הגילוי אנחנו יכולים לגשת לשולחן המשא ומתן או להחליט שלא לבצע את העסקה. כך או אחרת, הידע שנקבל יכול להיות יקר ערך.

חברת הדר בדק מבצעת איתור לליקויים לאחר בניה ובבתים ישנים. החברה עומדת לרשותנו בבדיקה יסודית ומפיקה דו"ח מקצועי בסיום עבודתה.

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

צרו עימנו קשר

החזון שלנו

לאורך שנים של פעילות בתחום, בנתה הדר בדק בית מתודולוגיות בדיקה מתקדמות המאפשרות לנו לבצע ביקורת מבנים ובדיקות בדק בית בצורה מאוד יסודית וממצה, ללא שום אפשרות לכך שליקוי בנייה כלשהו יחמוק מעינינו. כל בודק מטעמנו נשלח אל בית הלקוח עם רשימת בדיקות מסודרת של כל האלמנטים הדורשים בדיקה על מנת לקבל תמונה מלאה של ליקויי הבניה במבנה.

-הדר בדק בית-

אזור צפון

אזור מרכז, דרום