בדיקת בית לפני קנייה

קניית בית היא הוצאה גדולה במיוחד ולכן בדיקת בית לפני קנייה היא הכרחית, בין אם מדובר בבית חדש או בבית ישן, כדי לוודא שאתם לא קונים חתול בשק.

בדיקת בית לפני קנייה – כל מה שאתם חייבים לדעת!

מצאתם את בית החלומות שלכם ואתם כבר לא יכולים לחכות להיכנס לבית, לעצב אותו כמו שאתם אוהבים ולהתחיל להנות ממנו.

רגע לפני שאתם מתחייבים וכדי להנות באמת מהבית, עצרו והזמינו חברת בדק בית שתבצע עבורכם בדק בית יסודי ומקיף כדי לוודא שאין ליקויים בבית שיגרמו לכם עוגמת נפש ועלויות גבוהות של תיקונים בעתיד.

 

בדיקת בית לפני קנייה – מה כוללת הבדיקה הפנימית?

בדיקת בית פרטי לפני קנייה אינה דומה לבדיקה של דירה בבניין והיא כוללת בדיקות שמתחייבות בגלל אופן הבנייה של בתים פרטיים בארץ.

הבדיקה כוללת בחינה מדוקדקת ומקיפה של השלד הפנימי של המבנה, לרוב בעזרת אמצעים טכנולוגיים, במיוחד כאשר מדובר בבית בעל מספר קומות, כדי לאתר נזילות, עמודי תמיכה רופפים, סדקים בתקרת הקומה הראשונה וכדומה.

 

בדיקת בית לפני קנייה – מה כוללת הבדיקה החיצונית?

מבחינה חיצונית, המהנדס מטעם חברת בדק הבית יבדוק את הגג כדי לוודא שאין בו ליקויים שפוגעים באיטום ובבידוד של הבית, כגון אריחים או רעפים רופפים כמו גם את שלד המבנה מבחוץ והחיפויים החיצוניים של הבית שעלולים להוות סכנה לדיירי הבית.

גם האזור המקיף את הבית נבחן על ידי המהנדס, כדי לאתר ליקויי בנייה במחסן שבחצר או ליקויים בטיחותיים בשביל הגישה לחנייה או לבית.

 

בדיקת בית לפני קנייה – מי מבצע את הבדיקה?

בשל הייחודיות של הבדיקה במקרה של בית פרטי, מומלץ שמהנדס הבניין שבודק את הבית שלכם יהיה בעל ניסיון באיתור ליקויים בבתים פרטיים.

וודאו שהמהנדס שמבצע את הבדיקה יודע לבדוק את ריכוז הקרינה וגז הראדון, מאחר וזהו גז שנפלט מהאדמה ומהווה סכנה מעל רמה מסוימת, ולכן זוהי בדיקה חשובה במיוחד בבתים פרטיים צמודי קרקע וכאלה שיש להם ממ"ד תת קרקעי או מרתף.

בדיקת בית לפני קנייה

בדיקת בית לפני קנייה – מה כולל דוח הבדיקה?  

דוח הבדיקה לבית פרטי הוא רחב ומקיף וכולל את כל הפרטים הדרושים, כולל את פרטי המזמין, פרטי המהנדס שביצע את הבדיקה, תיאור מפורט של הנכס, סוג הבדיקות שהוזמנו ומטרת הביקורת.

בנוסף, הוא כולל פירוט מלא של אופן הבדיקה ותיאור מפורט של כל הממצאים שעלו במהלך הבדיקה, נכון למועד שבו היא התבצעה ואומדן העלויות לתיקון כל ליקוי.

 

בדיקת בית לפני קנייה – מה עושים עם הדוח?

הפירוט המקיף בדוח המתקבל על ידי המהנדס, כולל אומדן העלויות, מאפשר לכם לקבל תמונה ברורה לגבי מצב הנכס וגם לגבי ההוצאות הצפויות לתיקון הליקויים, במקרה של בית ישן שהחלטתם לקנות.

כאשר הבית חדש, הדוח יכול להיות קלף מיקוח מצוין מול הקבלן לקבלת פיצוי או לקבלת הנחה במחיר של הבית, או לשמש אתכם בבית משפט, במקרה של תביעה מול הקבלן.

 

 

בדיקת בית לפני קנייה – מה המחיר?

מחירי בדק בית עבור בתים פרטיים יכולים להגיע לכמה אלפי שקלים בודדים, תלוי בגודל הבית והאם מדובר בבית חדש הוא בית ישן, כאשר עלות בדיקה לבית ישן מעט גבוהה יותר מעלות בדיקה לבית חדש מאחר וזהו מבנה שעבר מספר דיירים ורמות שונות של תחזוקה.

יחד עם זאת, אל תתנו למחירים להרתיע אתכם מאחר וזוהי הוצאה שתשתלם לכם, גם מבחינה כספית במקרה של הנחה או חסכון בהוצאות בעתיד, וגם מבחינת שלוות הנפש.