בדיקת דירה יד שנייה לפני קניה

כאשר אתם מעוניינים לרכוש דירה יד שנייה, מומלץ להזמין חברה לבדק בית בכדי שתעשה בדיקה מקיפה לדירה לפני חתימת החוזה, זאת בכדי להיות בטוחים כי בדירה אותה רוכשים אין ליקויים.

מה זה בדק בית?

חברה לבדק בית הינה חברה אשר ברשותה מהנדסים מקצועיים בעלי ניסיון שביכולתם לבצע עבורכם בדיקה מקיפה ואיכותית, בבדיקה זו הבודק יוכל למצוא את כל הליקויים הקיימים בדירה.

ישנם ליקויים היכולים להימצא בדירה שאותם לא תוכלו לראות, כמו רטיבות סמויה בקיר שיכולה בהמשך לגרום לכם לנזק לא פשוט ולהוצאות שאותם אתם יכולים לחסוך בכך שתזמינו בדק בית, ישנה גם האפשרות כי הצנרת תהיה לקויה ללא ידיעתכם, בודק בית הינו מהנדס שבאפשרותו לבדוק את כל הליקויים היכולים להימצא בדירה.

למה כדאי להזמין חברה לבדק בית?

כאשר רוכשים דירה מקבלן קיימת האפשרות כי קיימים ליקויים בדירה עקב בנייה לא נכונה ואי עמידה בתקנות, כמו כן כאשר רוכשים דירה יד שנייה ברוב המקרים הדירה קיימת כבר מספר שנים ויכול להיות שספגה בלאי מסוים, וכן ליקויים נוספים היכולים להימצא דירה, ולכן, כדאי להזמין חברה לבדק בית על מנת שתוכל לבצע בדיקה מקצועית ולבדוק את כל הליקויים היכולים להיות בבית, מהנדס מקצועי לא יפספס שום ליקוי אשר קיים בדירה גם אם הוא סמוי מהעין.

מי מבצע את הבדק בית?

את הבדק בית מבצע מהנדס המוכשר כמהנדס לבדק בית, מהנדסים כאלו נמצאים ברוב המקרים בחברות בדק בית מקצועיות המתמחות בתחום בדק בית, וכן מעניקות לכם את שירותם של המהנדסים, מציאת ליקויים בדירה והפקת דוח הליקויים חייב להיעשות על ידי מהנדס המוכשר לכך, זאת מפני שהרכבת הדוח אינו דבר פשוט, המהנדס יפרט לכם בדיוק על כל ליקוי וכן כיצד ניתן לטפל בו, בנוסף הוא מוסיף כי כמה צריך לעלות כל ליקוי אשר נמצא, אלו רק דברים קטנים אשר מהם מורכב הדוח שתקבלו מהמהנדס.

אילו מסמכים נדרשים עבור בדק בית?

בכדי שמהנדס אשר מגיע לבצע בדק בית ייתן לכם חוות דעת, הוא יצטרך לבדוק כמה מסמכים קודם לכן, כמו למשל:

  • היתרי הבניה, תקנות התכנון.
  • מהם ההנחיות להתקנת החשמל לפי חוק.
  • תוכניות הבית.
  • מהם ההוראות למתקני התברואה.
  • מהם התקנות לפי מכון התקנים הישראלי.

כל אלו יהיו המסמכים אותם מהנדס לבדק בית צריך לבדוק לפני ביצוע הבדיקה.

מדוע חשוב לבצע בדק בית לדירה יד שנייה?

ראשית, כאשר אתם מעוניינים לרכוש דירה יד שנייה, בדיקה איכותית של בדק בית תמצא לכם את כל הליקויים לפני שהינכם חותמים על חוזה עם בעלי הדירה, במידה וקיימים ליקויים בדירה יהיה באפשרותכם להתמקח על מחיר הדירה עם המוכרים, כך שתוכלו לחסוך בעלות הדירה או שתהיה לכם האפשרות לדרוש מבעלי הדירה לבצע עבורכם את כל התיקונים כתנאי לרכישת הדירה, דבר זה יכול לחסוך לכם עלויות רבות וכן כאב ראש גדול בעתיד מגוריכם בדירה.

חשיבות בדיקת דירה יד שנייה לפני קנייה

מהנדס אשר מבצע בדק בית לדירה יד שנייה יוכל למצוא את כל הליקויים אשר קיימים בדירה, וכן את הליקויים אשר נמצאים חיצונית לדירה, לאחר בדק בית תוכלו לדעת האם הדירה שווה את השקעתכם בה, בדק בית לדירה יד שנייה חשובה יותר מבדק בית לדירה חדשה זאת בעקבות בלאי המצטבר עם השנים, וכן ישנה האפשרות כי הדיירים הזניחו את הליקויים אשר צצו עם השנים ולא טיפלו בהם כראוי, בדיקה זו נועדה בנוסף לאתר ליקויים חיצוניים הקיימים דירה כמו איטום הגג ועוד.

מה כדאי לעשות לפני בדק בית לדירה יד שנייה?

כאשר אתם מעוניינים לרכוש דירה יד שנייה, חשוב להבהיר למוכרי הדירה כי אתם מעוניינים לבצע בדק בית בדירה, לכן, חשוב שתחתמו על זיכרון דברים, כך לא יהיה מצב בו אתם מעוניינים בדירה מביאים חברה לבדק בית משלמים על בדק הבית, ובזמן הזה מוכרי הדירה ימשיכו לפרסם את הדירה למכירה, וכן להביא לקוחות נוספים אשר מעוניינים ברכישה, בזיכרון דברים תוכלו להבטיח כי עד שתסיימו את בדק הבית מוכרי הדירה לא יבצעו עסקה עם לקוחות אחרים.

החלטתם לבצע בדק בית?

במידה והחלטתם כי לפני רכישת הדירה אתם מעוניינים לבצע בדק בית חשוב שתבדקו עם כמה חברות בדק, וכן תעשו השוואות ביניהם, זאת בכדי שתוכלו להיות בטוחים כי החברה אשר תבצע עבורכם את הבדיקה תהיה מספיק מקצועית בכדי למצוא את כל הליקויים הקיימים בדירה, בנוסף פרט חשוב לא כל חברה תהיה זמינה עבורכם לתאריך בו אתם מעוניינים לבצע את בדק הבית ולכן, לפני שאתם סוגרים עם חברה לבדק בית בדקו האם הם זמינים בתאריך שאתם צריכים אותם.

למה חשוב לבדוק את הצנרת והרטיבויות בבדק בית?

ליקויים של רטיבות בדירות הינם הליקויים הנפוצים ביותר אשר נמצאים בבדיקות מקצועיות של בדק בית לכן, מהנדס מקצועי ראשית כל יבצע בדיקה של הצנרת ורטיבויות היכולות להימצא בדירה, ישנם מקרים רבים בהם קיימת נזילה מהצנרת או רטיבות בקיר שהיא אינה נראית לעין ולכן, הסיבה לכך יכולה להיות כי הצנרת הינה צנרת בעייתית ולקויה ולכן, מהנדס אשר מגיע עם כלים מקצועיים יכול לבצע את הבדיקה ולעלות על הרטיבות הסמויה, דבר זה יכול לחסוך לכם לא מעט בעתיד.

סיכום

חברת הדר בדק מעניקה לכם שירות אישי וליווי צמוד לאורך הבדיקה ועד לקבלת הדוח, בנוסף בחברת הדר בדק עומדים לרשותכם מהנדסים בעלי ניסיון רב בתחום אשר יכולים לבצע עבורכם בדק בית מקצועי ביותר, צרוי איתנו קשר ונשמח להציע לכם את שירותינו!

בדיקת דירה מקבלן

מזל טוב! אתם נמצאים לפני אחד מהרגעים הכי משמעותיים בחיים שלכם: כניסה לדירה חדשה אותה שלח רכשתם ממיטב כספכם. אין ספק כי רכישת דירה הינה

קרא עוד »

מהם ליקויי בנייה?

כשהחורף מגיע ואיתו הגשם, צצים להם מגוון של ליקויי בנייה אבל לא רק. ליקויים כמו ליקויי צנרת, קילופים של הקירות, ליקויי חשמל, גמר, בעיות טיח,

קרא עוד »

ביקורת מבנים-המדריך

  שלח ביקורת מבנים המדריך אוקי, אז הבנתם לבסוף למה אתם זקוקים לשירות של ביקורת מבנים מייד לאחר שאתם מקבלים את הדירה החדשה שקניתם מהקבלן

קרא עוד »

חברת בדק בית מומלצת

בחירת חברת בדק בית מומלצת היא משימה לא קלה. המגוון הנרחב של החברות השונות גורם לנו להתבלבל בקבלת החלטתנו לגבי חברת בדק בית. באמצעות חברת

קרא עוד »
מדריך לבדק בית

מהנדס בדק בית

  שלח אם אתם לקראת רכישת דירה חדשה מקבלן או דירה יד שנייה, חשוב שבמסגרת בדיקת בדק בית לדירה יהיה מהנדס בדק בית. מהנדס בדק

קרא עוד »

בדק בית לדלת

איך בודקים דלת פנימית לאתר התקנה כדי לעבור בדיקת בדק בית? שלח לאחר שיפוץ חשוב מאוד לעבור על כל הפרטים ועל כל חלקי הבית כדי

קרא עוד »
בדיקת דירה מקבלן

בדק בית בדירה חדשה

חברת בדק בית בדירה חדשה  לכאורה, רכישת נכס נדל"ן כל שהוא, ובכלל זה רכישת דירה חדשה למגורים, אמורה להתבצע רק אחרי בדיקה יסודית של הנכס

קרא עוד »