בדיקת דירה לפני מסירה

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

כאשר אתם עומדים לקבל את הדירה שלכם לה אתם מצפים זמן רב כל כך, חשוב לבצע בדיקת דירה לפני מסירה, זאת על מנת שתוכלו להיות בטוחים כי אכן הדירה עומדת בכ הסטנדרטים, וכן ללא ליקויי בנייה חמורים.

למה יש צורך לבצע בדיקת דירה לפני מסירה?

בדיקת דירה לפני מסירה צריכה להיעשות בכל מקרה בו אתם רוכשים דירה, בין אם מדובר בדירה חדשה מקבלן ובין אם מדובר בדירה יד שנייה, זאת על מנת לוודא כי הדירה אותה רכשתם הינה דירה ראויה למגורים וכן אינה מסכנת אתכם בשום דרך, כאשר אתם מבצעים בדיקת דירה לפני מסירה אתם יכולים לדרוש שיבצעו לכם תיקונים של כל ליקויי הבנייה אשר נמצאו בדירה אותה רכשתם, זאת על מנת להבטיח לכם כי הדירה נבנתה לפי תכנון הבנייה ולפי החוקים הקיימים בישראל.

מה החשיבות של בדיקת דירה לפני מסירה?

כאשר אתם רוכשים דירה יד שנייה, לפני שאתם סוגרים לגמרי וחותמים על הרכישה של הדירה, מומלץ עבורכם לבצע בדיקת דירה, זאת על מנת שתוכלו לדרוש מבעלי הדירה אשר מוכרים אותה לבצע עבורכם תיקונים לכל ליקויי הבנייה אשר נמצאו, במידה ואינם מעוניינים לבצע תיקוני ליקויים תוכלו להתמקח על מחיר הדירה לפי עלות כל התיקונים שצריכים להתבצע בדירה, זאת אומרת שתוכלו לשלם משמעותית פחות ממה שנגר בהתחלה, בנוסף קיימים ליקויי בנייה אשר יכולים להימצא בבדיקה שיכול להיות ידליקו לכם נורה אדומה ותחליטו כי אינכם מעוניינים לרכוש את הדירה.

בדיקה לפני מסירה לדירה חדשה מקבלן

ישנם המון אנשים אשר חושבים כי ברגע שהם רוכשים דירה חדשה מקבלן הם יכולים להיות בטוחים כי הדירה הינה מושלמת וכי לא קיימים בדירה ליקויי בנייה כאלו ואחרים, אך מחשבה זו אינה נכונה, ברוב המקרים גם כאשר רוכשים דירה חדשה מקבלן יכולים להיות מצויים בדירה המון ליקויי בנייה היכולים להיות מסוכנים עבורכם, וכן ליקויי בנייה אשר יכולים העכיר את השהות שלכם בבית ולגרום לכם להוצאות כלכליות לא פשוטות בהמשך.

מי צריך לטפל בכל הליקויים?

כאשר אתם מבצעים בדיקת דירה לפני מסירה, תוכלו לגשת לקבלן עם הדוח המפורט ולדרוש ממנו לבצע עבורכם תיקונים לכל הליקויים אשר נמצאו בדירה, במידה והבדיקה אכן נעשתה לפני מסירת הדירה על הקבלן חלה החובה לבצע את התיקונים הנדרשים בכל הדירה, בדיקת דירה לפני מסירה יכול להיות דבר מעולה עבורכם מכיוון שכל התיקונים נעשים לפני הכניסה שלכם לבית וכך, לא תצטרכו לסבול את כל הלכלוך והאבק שיכול להיווצר בעקבות תיקון כל הליקויים, שלא נאמר בתיקון ליקויים מסוימים שתצטרכו לחפש היכן לשהות עד לתום התיקונים הנדרשים.

באילו מצבים יכולים להתעורר בעיות

במידה ולא ביצעתם את הבדיקה לפני מסירת הדירה יש לכם שנת בדק, על פי חוק יש לכם שנה אחריות על הדירה ועל פי כן תוכלו לבצע בדיקה גם בזמן השהות שלכם בבית, אך במידה ותעבור שנת הבדק ותיגשו לקבלן יחד עם הדוח המפרט של ליקויי הבנייה קיימת האפשרות כי הקבלן לא ירצה לקחת על עצמו את החובה לבצע את התיקונים הנדרשים, בנוסף במידה וליקויי הבנייה אשר נמצאו בזמן הבדיקה בדירה הינם ליקויים יקרים יכולה להתעורר בעיה מול הקבלן.

מה מקבלים לאחר בדיקת דירה לפני מסירה?

כאשר אתם מבצעים בדיקת דירה לפני מסירה לדירה שלכם, אתם מקבלים לאחר סיום הבדיקה דוח מפורט אשר מפרט לכם במדויק את כל ליקויי הבנייה אשר נמצאו בדירה במהלך הבדיקה, דוח זה מופק על ידי מהנדס בניין מקצועי אשר הוסמך לבצע בדיקת דירה וכן יכול להנפיק לכם דוח הנדסאי מקצועי ביותר, בדוח המפורט יהיה רשום: תצהיר משפטי, כל ליקויי הבנייה אשר נמצאו בדירה בזמן הבדיקה, פירוט של העלות של כל התיקונים הנדרשים על יד כל ליקי, אילו תיקונים נדרשים לכל ליקוי הנמצא בדירה, וכן אסמכתא שקובעת על פי חוק כי אכן קיימים הליקויים האלו בדירה.

מה חשוב לבדוק לפני שמצעים בדיקת דירה לפני מסירה?

חשוב לבדוק עם איזו חברה לבדיקת דירה אתם מעוניינים לעבוד, לפני שאתם סוגרים עם חברה מסוימת מומלץ לבדוק ככל האפשר אודות אותה חברה וכן יש להשוות אותה לחברות אחרות אשר קיימות בשוק, כיום, קיימות המון חברות אך חשוב כי לאותה חברה יהיו מהנדסי בניין מקצועיים בעלי ניסיון של שנים אשר יוכלו לבצע עבורכם את בדיקת הדירה לפני מסירה באופן יסודי על מנת שלא יתפספס שום ליקוי היכול להיות מצוי בדירה.

המלצות

תמיד לפני שאתם סוגרים עסקה מסוימת חשוב לבדוק כי יש המלצות טובות על מי שהולך לבצע אתכם את העסקה, כך גם כאשר מדובר בבדיקת דירה לפני מסירה, חשוב לבדוק המלצות על אותה חברה שאתם מעוניינים לרכוש את שירותיה, תמיד אתם יכולים למצוא המלצות באתר של אותה חברה, וכן במידה ואתם מכירים מישהו קרוב אשר ביצע בדיקת דירה לפני מסירה תוכלו לבקש ממנו שייתן לכם המלצות, זאת על מנת שתוכלו לוודא כי אכן אתם רוכשים את שירותיה של חברה מומלצת ומוכרת בתחום בדק בית.

השוואת מחירים

כאשר אתם בודקים כמה חברות על מנת לבצע בדיקת דירה לפני מסירה, מומלץ לבדוק את עלות הבדיקה בכל חברה באופן שונה, חשוב לזכור כי עלות הבדיקה משתנה בעקבות הנכס עצמו, באם מדובר בדירה קטנה או גדולה וכדומה, אך חשוב לדעת גם מה טווח המחירים המוצע לבדיקת דירה לפני מסירה, זאת על מנת שתוכלו להיות בטוחים כי אינכם משלמים מעל המצופה, בנוסף זכרו כי יכול להיות וקיימת חברה אשר דורשת קצת יותר מאשר חברה אחרת, אך חשוב לבדוק על אותה חברה, לפעמים עדיף לנו לשלם קצת יותר אך לקבל תוצאה איכותית ביותר.

כיצד מתבצעת הבדיקה?

בדיקת דירה לפני מסירה מתבצעת על ידי מהנדס בניין אשר הוכשר לבצע בדיקת דירה, מהנדס מקצועי יידע לבצע את הבדיקה באופן יסודי, וכן יעבור על כל פינות הדירה, זאת על מנת שיוכל להיות כי אנו מפספס שום ליקוי בדירה, בנוסף מהנדס בעל ניסיון מגיע עם מכשור מקצועי וטכנולוגי היכול לעזור לו לעלות על ליקויי בנייה חמורים אשר קיימים בדירה גם אם אינם נראים לעין, דבר זה הינו חשוב ביותר מכיוון שיכולים להיות קיימים המון ליקויי בנייה אשר יכולים להיות סמויים מהעין וללא בדיקה מקצועית לא תוכלו לאתר את אותם ליקויים.

מה נבדק בזמן הבדיקה?

כאשר הבדיקה מתבעת על ידי מהנדס מקצועי אשר הוכשר לכך, בזמן הבדיקה ייבדקו כל מערכות הבית, זאת על מנת לוודא כי כל מערכות הבית הינן תקינות וראויות לשימוש ללא סכנה של חיי אדם, או סכנה של ליקויים היכולים לצוץ בעתיד.

סיכום

חברת הדק בדק הינה חברה מקצועית אשר יכולה לבצע עבורכם בדיקת דירה לפני מסירה, על מנת שתוכלו להיות בטוחים כי הינכם נכנסים לדירה ראויה למגורים.

במידה ואתם מעוניינים לבצע בדיקת דירה לפני מסירה אתם מוזמנים לפנות אלינו דרך האתר, ואנו נשמח לחזור אליכם.

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

צרו עימנו קשר

החזון שלנו

לאורך שנים של פעילות בתחום, בנתה הדר בדק בית מתודולוגיות בדיקה מתקדמות המאפשרות לנו לבצע ביקורת מבנים ובדיקות בדק בית בצורה מאוד יסודית וממצה, ללא שום אפשרות לכך שליקוי בנייה כלשהו יחמוק מעינינו. כל בודק מטעמנו נשלח אל בית הלקוח עם רשימת בדיקות מסודרת של כל האלמנטים הדורשים בדיקה על מנת לקבל תמונה מלאה של ליקויי הבניה במבנה.

-הדר בדק בית-

אזור צפון

אזור מרכז, דרום