בדיקת דירה לפני רכישה

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

אין כמו להיכנס לדירה חדשה, עבור לא מעט מהאנשים היום זה פשוט הגשמת חלום, אך רגע לפני שאתם רוכשים את הדירה ומשקיעים בה לא מעט מההון שלכם חשוב לבצע בדיקה.

מה זה בדיקת דירה?

בדיקת דירה הינה בדיקה אשר מתבצעת באופן יסודי על ידי מהנדס אשר הוכשר לכך, בבדיקה ייבדקו כל פינות הבית, וכן כל קירות הבית באופן מקצועי, בדיקה זו קיימת ויש לבצע אותה מכיוון שהינה יכולה לשמור על זכויותיכם כרוכשי הדירה, לשמור עליכם מפני ליקויי בנייה חמורים או לא חמורים אשר יכולים להימצא בדירה, כך תוכלו להבטיח כי הינכם נכנסים לבית אשר הינו ראוי למגורים וכן לבית אשר לא יצוצו בו בעיות בזמן שהותכם בו.

למה חשוב לבצע בדיקת דירה לפני רכישה?

חשוב לבצע בדיקה לפני רכישה על מנת להבטיח כי אינכם רוכשים "חתול בשק", כאשר נכנסים לדירה חדשה ללא בדיקה זה יכול לפגוע בכם, כי במידה ותבצעו את הבדיקה שנה לאחר שרכשתם את הדירה, כל הליקויים יהיו עליכם למרות שהליקויים היו קיימים עוד שנכנסתם אל הדירה, על מנת שהקבלן ייקח על עצמו את האחריות הנדרשת של כל הליקויים עליכם לבצע בדיקת דירה לפני רכישה, וכן אם התעכבתם יש לכם שנה על מנת לבצע את הבדיקה.

מהי תקופת "שנת בדק"?

תקופת שנת בדק הינה תקופה של שנה אשר מאפשרת לכל אדם לבצע בדיקה על ידי חברה מקצועית לדירה אותה הוא רכש, זאת על מנת שתוכלו לוודא כי הקבלן ייקח על עצמו את האחריות הנדרשת של ביצוע כל הליקויים, במידה ולא ביצעתם את הבדיקה בשנה זו הקבלן יוכל לסרב לבצע תיקונים לכל הליקויים, וכן גם אם תגיעו לבית משפט הקבלן יוכל לעמוד כנגדכם ולטעון כי הבדיקה לא נעשתה בזמן ולכן, אינו מחויב לבצע את התיקונים ללקויים.

כלי מדידה ומחשבון

באילו מצבים יש בעיות מול הקבלן?

כאמור, במידה וביצעתם את הבדיקה לאחר שנת הבדק, הקבלן יכול לעמוד מולכם ולטעון כי אינו מחויב וכי אין שום אחריות לדירה לאחר שנה, וכן לטעון כי הנזק נעשה על ידכם ואינו קשור כלל לליקויים, בנוסף במידה והבדיקה לא נעשית על ידי איש מקצוע אשר הוכשר לכך הקבלן אינו מחויב לבצע תיקונים ללקויים, ולכן, חשוב כי מהנדס מקצועי יבצע עבורכם את הבדיקה לפני רכישה, בנוסף במידה ומדובר בליקויים גדולים אשר דורשים הוצאה כספית גדולה קיימת האפשרות כי הקבלן יתנגד לכך ולא יבצע את התיקונים הנדרשים.

מה יכול לעזור?

במידה והקבלן מסרב לקחת אחריות ולבצע את התיקונים לכל הליקויים אשר נמצאו, וכן במידה ועשיתם הכל על פי החוק והבדיקה נעשתה בזמן ובנוסף על ידי איש מקצוע, מהנדס מקצועי צריך להנפיק עבורכם דוח מפורט בו יהיו רשומים כל הליקויים, וכן ליד כל ליקוי אשר נמצא יהיה רשום מה ערך הכספי של התיקונים לכל ליקוי, עם דוח זה הינכם יכולים לגשת לבית משפט על מנת לתבוע את הקבלן, ברוב המקרים לא תגיעו לכך מכיוון שאם הכל נעשה בזמן ועל פי חוק, אין שום סיבה שהקבלן לא יהיה מוכן לבצע את התיקונים הנדרשים.

מה נבדק בזמן בדיקה לפני רכישה?

כאשר אתם מחליטים להזמין חברה אשר תבצע עבורכם בדיקת דירה לפני רכישה, החברה תבצע עבורכם את הבדיקה היסודית והמקיפה ביותר על מנת לספק לכם את הדוח המפורט והטוב ביותר עם כל הליקויים אשר נמצאו בבדיקה, בבדיקה ייבדקו כל ליקויי הבנייה היכולים להימצא, בין אם ליקויים הנראים לעין ובין אם ליקויים הנסתרים מהעין, כמו כן במהלך הבדיקה ייבדקו כל תקעי החשמל בביתכם, וכן כל מערכת האינסטלציה ועוד.

למה חשוב להביא חברה מקצועית על מנת שתבצע את הבדיקה?

ישנם המון אנשים אשר חושבים כי הם יכולים לבצע בדיקת דירה לפני רכישה בעצמם, אך חשוב לדעת כי הדבר אינו נכון, כאשר הינכם מגיעים לדירה אתם יכולים לראות כי הדירה נראית מעולה ויכול להיות שלא קיימים ליקויים אשר נראים לעין, אך ישנם המון מצבים בהם קיימים ליקויים הנסתרים מהעין ורק איש מקצוע אשר מגיע עם מכשור מתקדם יכול לעלות על ליקויי בנייה קיימים אשר הינם נסתרים מהעין, כמו למשל: בעיה בצנרת הדירה.

מי מבצע את הבדיקה?

בדיקה לפני רכישה מתבצעת על ידי מהנדס בניין מומחה, אשר אותו מהנדס הוכשר באופן מקצועי על מנת שיוכל לבצע בדיקת דירה לפני רכישה באופן המקצועי והיסודי ביותר, חשוב מאוד לבצע את הבדיקה על ידי מהנדס מומחה לכך מכיוון שבסוף הבדיקה המהנדס מפיק עבורכם דוח מפורט, בו הוא מפרט לפרטים את כל ליקויי הבנייה אשר נמצאו בזמן הבדיקה, בנוסף ליד כל ליקוי בנייה יציין המהנדס מהו הערך הכספי של כל תיקון לכל ליקוי בנפרד.

למה חשוב שהבדיקה תתבצע על ידי מהנדס?

כאמור, לאחר הבדיקה המקצועית המהנדס יוציא לכם את הדוח המפורט, חשוב מאוד כי איש מקצוע אשר הוכשר לכך יבצע את הבדיקה, זאת על מנת שבמידה והינכם נתקלים בבעיה מסוימת מול הקבלן תוכלו להשתמש בדוח בבית המשפט, במידה והדוח לא יתבצע על ידי מהנדס המוכשר לכך, לא תוכלו להשתמש בדוח בבית המשפט, דבר זה הינו חשוב מאוד למקרה של בעיות מול הקבלן בנושא תיקון הליקויים אשר נמצאו בבדיקה.

למה חשוב לבדוק את מערכת האינסטלציה בדירה?

כאשר אתם רוכשים דירה חדשה, אתם מצפים בכיליון עיניים לרגע שבו תיכנסו לדירה, במידה וקיימים ליקויים באינסטלציה של הדירה, דבר זה יכול לשבש לכם את כל השגרה ואף לבאס אתכם מאוד, בנוסף כל עלות הליקויים יהיו עליכם, חשוב מאוד כי בודק מקצועי במהלך בדיקת דירה לפני רכישה, יבדוק את כל מה שצריך שביניהם קיימת מערכת האינסטלציה שהינה חשובה ביותר לבדיקה מקצועית מכיוון שאינכם יכולים לבצע את הבדיקה לבד בצורה טובה.

כיצד ניתן לבחור חברה מקצועית?

כיום, קיימות לא מעט חברות לבדק בית, על מנת לוודא כי החברה איתה אתם מעוניינים לעבוד חשוב שתבדקו כי היא מבצעת עבורכם את הבדיקה על ידי איש מקצוע מוסמך לכך בצורה יסודית ויעילה כך שלא יוכל לפספס ליקויי בנייה, חשוב מאוד לבדוק כי החברה בה תבחרו תהיה חברה בעלת ניסיון של שנים בתחום בדיקת דירה, וכן לוודא כי הינכם מקבלים דוח מפורט לאחר הבדיקה, בנוסף חשוב לבדוק האם החברה תלווה אתכם לכל אורך התהליך במידה והינכם מגיעים לאי הבנות מול הקבלן.

בנוסף

מומלץ להגיע למשרדי החברה על מנת לסגור את כל הפרטים פנים מול פנים כמו שצריך, כך תוכלו לבקש לראות את התעודה של אותה חברה ולהיות בטוחים כי הינכם הולכים לעבוד עם חברה בעלת ניסיון מוכח, בנוסף חשוב לסגור מול החברה כי לאחר תיקון הליקויים על ידי הקבלן תיעשה בדיקה נוספת על ידי המהנדס על מנת לוודא כי כל הליקויים טופלו כמו שצריך ברמה מקצועית ולא רק אסתטית.

סיכום

במידה ואתם מעוניינים בבדיקת דירה לפני רכישה, אתם מוזמנים לפנות לחברת הדר בדק על מנת לקבל את השירות הטוב ביותר.

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

צרו עימנו קשר

החזון שלנו

לאורך שנים של פעילות בתחום, בנתה הדר בדק בית מתודולוגיות בדיקה מתקדמות המאפשרות לנו לבצע ביקורת מבנים ובדיקות בדק בית בצורה מאוד יסודית וממצה, ללא שום אפשרות לכך שליקוי בנייה כלשהו יחמוק מעינינו. כל בודק מטעמנו נשלח אל בית הלקוח עם רשימת בדיקות מסודרת של כל האלמנטים הדורשים בדיקה על מנת לקבל תמונה מלאה של ליקויי הבניה במבנה.

-הדר בדק בית-

אזור צפון

אזור מרכז, דרום