בדיקת ליקוי בנייה

לכל ליקוי בניה יש מאפיינים שונים אך כדאי לרכז את הבדיקה מול גורם מוסמך אחד. כמו כן, מומלץ לשלב בדיקות מן הסוג הזה בכל סוגי המבנים והנכסים.

בדיקת ליקוי בנייה מול גורם אחד

בדק בית הוא שירות מקצועי שבמסגרתו מנסים לאתר ליקויי בניה בדירות מקבלן ובדירות לפני רכישה. עד לפני מספר שנים בוצעו בדיקות כאלה רק בדירות ישנות, אך כיום ברור שיש להן ערך גם בביצוע בדק בית בדירה חדשה מקבלן. כמו כן, הניסיון מלמד שעדיף לרכז את כל סוגי הבדיקות מול גורם אחד. ריכוז הבדיקות מול גורם אחד חוסך זמן והוא עדיף אף על פי שלכל ליקוי מאפיינים שונים. כמו כן, כדאי להכיר את סוגי הליקויים עוד טרם ביצוע הבדיקות.

ביקורת ליקוי בניה בבית

בדיקת ליקוי בנייה באיטום ונזילות

ליקויי הבניה השכיחים ביותר בדירות חדשות וישנות כאחד הם אלו שקשורים לאיטום ונזילות. בעזרת בדק בית וביקורת מבנים אפשר לדעת האם קיימות בעיות רטיבות, ממה הן נובעות ומה צריך לעשות כדי לפתור אותן. יתרה על כך, את המקורות לרטיבות מוצאים תוך שימוש במכשור מתקדם. המכשור מאפשר לאתר את מקור הנזילה והרטיבות בלי לשבור קירות ולהרים ריצוף. בין היתר, ניתן לבצע את הבדיקות עם מצלמה תרמית וסיב אופטי.

מה ההבדל בין ליקוי בריצוף וביציבות?

ליקוי בנייה בריצוף נבדקים באדיקות כדי למנוע עוגמת נפש וסיכונים בטיחותיים. בתוך כך, הם כוללים מגוון ליקויים ובהם אסתטיים ותפקודיים. לשם השוואה, סדקים בטיח בקירות ובתקרה מעידים על בעיות קונסטרוקטיביות שקשורות ליציבות המבנה. אמנם בשני המקרים הבדיקה חשובה כדי לשפר את בטיחות הדיירים, אך היא מתבצעת בצורה שונה. מנגד, אם עושים אותה מול אותו גורם חוסכים זמן ומשפרים את מהימנות הממצאים.ליקויי בניה

בדיקות סוגים שונים של קרינה

סוג אחר לגמרי של ביקורת מבנים נועד לבדוק האם קיימת במבנה קרינה. זה תקף בעיקר בדירות יד שנייה וכאשר הרקע לנכס לא ברור, אך אפשר לשלב את הבדיקות גם בדירות חדשות. על כל פנים, מטרת הביקורת היא לבצע בדיקות קרינה סלולארית, אלקטרו מגנטית וראדון. מטבע הדברים, לממצאי הבדיקה יש השפעה על הערך האמיתי של הנכס. בבדיקות אלו אפשר להשתמש כדי להחליט האם לרכוש את הנכס וכמה לשלם עבורו.

ביקורת מבנים ובדק בית הם חלק משירות מקיף שניתן על ידי אנשי מקצוע מוסמכים. עם זאת, כדאי להכיר את שלבי העבודה מול אותם אנשי מקצוע כדי ליהנות מיתרונות הביקורת.

שלבים בביצוע ביקורת ליקוי בנייה

ביקורת מבנים ובדק בית מיועדים לאיתור נזקים מרמת ביצוע השלד ויסודות הבניין. המשמעות בפועל היא שניתן לתאם שירותי ביקורת מן הסוג הזה בכל סוגי הנכסים, לרבות דירות חדשות שנמסרות מהקבלן. זה קורה בגלל ששירותי הביקורת מתייחסים לבדיקת התכניות, בעיות רטיבות, ליקויים בעבודות הריצוף ועוד. כמו כן, הבדיקות מתבצעות תוך שימוש בציוד ומכשור מתקדם. התנאי היחיד בהקשר הזה הוא להקפיד על שלבי עבודה נכונים של הביקורת.

כיצד מתחילה ביקורת ליקויי בנייה?

ביקורת מסודרת לאיתור וביצוע ביקורת ליקויי בנייה מתחילה ביצירת קשר עם אנשי המקצוע המתאימים. את הקשר עם אנשי המקצוע ניתן ליזום בכל רגע נתון, כמו למשל לפני שחותמים על עסקה לקניית דירת יד שנייה או אחרי שמקבלים מפתח מהקבלן. כמו כן, הזמנה לתיאום בדיקה מעניקה גיבוי למי שנמצא בתהליכי משא ומתן לקביעת ערך הנכס. בעזרת הבדיקה אפשר לקבל דוח ממצאים מפורט ולהשתמש בו על מנת לדרוש תיקון ליקויים או הורדת מחירים.

מי מבצע את הבדיקה?

בשלב השני מתחילה בפועל הבדיקה של ביקורת מבנים ואיתור ליקויים. זה השלב שבו מתבצעת בדיקה הנדסית על ידי מהנדס מומחה, בתהליך שנמשך בממוצע שעתיים עד שלוש שעות. משך הבדיקה נקבע לפי גודל הנכס, סוג הליקויים שבהם בוחרים להתמקד, ההבדל בין בתים פרטיים לדירות בבנייני מגורים משותפים וכן הלאה. כמו כן, ניתן לבקש עדכון בזמן אמת תוך כדי הבדיקה כדי להגביר את המעורבות ושיתוף הפעולה.

מתי מקבלים דוח ביקורת?

את דוח הביקורת ליקוי הבניה ההנדסית מקבלים בשלב השלישי ורק לאחר שהבדיקה מסתיימת. זה דוח שכולל פירוט מלא של הליקויים, התייחסות לתקנות וחוקים וקביעת רף מסוים לביצוע התיקונים הנדרשים. במקביל, בדוח מן הסוג הזה ישנו אומדן כספי של הממצאים ואף תיעוד של תמונות. התיעוד משמש במידת הצורך לניסוח חוות דעת משפטית או להטלת אחריות על קבלן בדירות חדשות. אפשרות אחרת היא להשתמש בתיעוד כדי לקבוע את הערך האמיתי של הנכס בתהליכי משא ומתן בין משקיעים ויזמים.

מה קבלני דירות עושים עם הביקורת?

מסירת דוח ביקורת ליקוי בניה לקבלן מאפשרת לדרוש ממנו לתקן את הליקויים או לקבוע פיצוי כספי. לאחר קבלת הדוח הקבלן גם יכול לציין מה משך הזמן הנדרש ממנו לתיקון הליקויים, או לפנות לערכאות משפטיות. בכל מקרה, הדוח שאותו מזמינים הלקוחות מסייע בהתדיינות ולכן מהווה מבחינתם השקעה משתלמת.

נציגי קבוצת הדר ישמחו ללוות אותך בתהליך המורכב של בדק בית וביקורת מבנים. עם 10 שנות ניסיון של מהנדסים אזרחיים מוכשרים, אנו נבצע עבורך ביקורת ליקוי בנייה מיד לאחר השארת פרטים באתר.

ביקורת ליקוי בנייה

בדיקות לפי התקן הישראלי

בתחום של בדיקת חלונות משתמשים בתקן הישראלי על מנת לקבוע סטייה או עמידה בסטנדרטים. בדיקות התאמה תקן הישראלי כוללות לדוגמא התייחסות לנושאים רגישים כמו פילוס, איטום, תפקוד חומרים ומאפיינים של חלונות בלגיים וחלונות אלומיניום. ככל שהבדיקות נעשות באופן מקיף ומקצועי יותר, כך רוכשי הנכסים יכולים להיות רגועים בממצאים.

בקבוצת הדר יקצו עבורך מהנדס אזרחי לביקורת מבנים ובדק בית. יש לנו ניסיון של מעל 10 שנים ולאחר יצירת קשר באתר יהיה לך קל לרכז את הנושא של בדיקת ליקוי בנייה מול גוף מיומן.

בדיקת ליקוי בנייה