בדיקת ליקוי בנייה

לכל ליקוי בניה יש מאפיינים שונים אך כדאי לרכז את הבדיקה מול גורם מוסמך אחד. כמו כן, מומלץ לשלב בדיקות מן הסוג הזה בכל סוגי המבנים והנכסים.

בדיקת ליקוי בנייה מול גורם אחד

בדק בית הוא שירות מקצועי שבמסגרתו מנסים לאתר ליקויי בניה בדירות מקבלן ובדירות לפני רכישה. עד לפני מספר שנים בוצעו בדיקות כאלה רק בדירות ישנות, אך כיום ברור שיש להן ערך גם בנכסים חדשים. כמו כן, הניסיון מלמד שעדיף לרכז את כל סוגי הבדיקות מול גורם אחד. ריכוז הבדיקות מול גורם אחד חוסך זמן והוא עדיף אף על פי שלכל ליקוי מאפיינים שונים. כמו כן, כדאי להכיר את סוגי הליקויים עוד טרם ביצוע הבדיקות.

בדיקת ליקוי בנייה באיטום ונזילות

ליקויי הבניה השכיחים ביותר בדירות חדשות וישנות כאחד הם אלו שקשורים לאיטום ונזילות. בעזרת בדק בית וביקורת מבנים אפשר לדעת האם קיימות בעיות רטיבות, ממה הן נובעות ומה צריך לעשות כדי לפתור אותן. יתרה על כך, את המקורות לרטיבות מוצאים תוך שימוש במכשור מתקדם. המכשור מאפשר לאתר את מקור הנזילה והרטיבות בלי לשבור קירות ולהרים ריצוף. בין היתר, ניתן לבצע את הבדיקות עם מצלמה תרמית וסיב אופטי.

מה ההבדל בין ליקוי בריצוף וביציבות?

ליקוי בנייה בריצוף נבדקים באדיקות כדי למנוע עוגמת נפש וסיכונים בטיחותיים. בתוך כך, הם כוללים מגוון ליקויים ובהם אסתטיים ותפקודיים. לשם השוואה, סדקים בטיח בקירות ובתקרה מעידים על בעיות קונסטרוקטיביות שקשורות ליציבות המבנה. אמנם בשני המקרים הבדיקה חשובה כדי לשפר את בטיחות הדיירים, אך היא מתבצעת בצורה שונה. מנגד, אם עושים אותה מול אותו גורם חוסכים זמן ומשפרים את מהימנות הממצאים.

בדיקות סוגים שונים של קרינה

סוג אחר לגמרי של ביקורת מבנים נועד לבדוק האם קיימת במבנה קרינה. זה תקף בעיקר בדירות יד שנייה וכאשר הרקע לנכס לא ברור, אך אפשר לשלב את הבדיקות גם בדירות חדשות. על כל פנים, מטרת הביקורת היא לבצע בדיקות קרינה סלולארית, אלקטרו מגנטית וראדון. מטבע הדברים, לממצאי הבדיקה יש השפעה על הערך האמיתי של הנכס. בבדיקות אלו אפשר להשתמש כדי להחליט האם לרכוש את הנכס וכמה לשלם עבורו.

בדיקות לפי התקן הישראלי

בתחום של בדיקת חלונות משתמשים בתקן הישראלי על מנת לקבוע סטייה או עמידה בסטנדרטים. בדיקות התאמה תקן הישראלי כוללות לדוגמא התייחסות לנושאים רגישים כמו פילוס, איטום, תפקוד חומרים ומאפיינים של חלונות בלגיים וחלונות אלומיניום. ככל שהבדיקות נעשות באופן מקיף ומקצועי יותר, כך רוכשי הנכסים יכולים להיות רגועים בממצאים.

בקבוצת הדר יקצו עבורך מהנדס אזרחי לביקורת מבנים ובדק בית. יש לנו ניסיון של מעל 10 שנים ולאחר יצירת קשר באתר יהיה לך קל לרכז את הנושא של בדיקת ליקוי בנייה מול גוף מיומן.

בדיקת ליקוי בנייה