שאלה: כשאתם קונים אוטו אתם לוקחים אותו לבדיקה? אז מדוע אתם לא עושים זאת כאשר אתם רוכשים דירה חדשה, מיד שניה?

בדיקת מבנים לפני קניה

רכישת דירה או בית, היא לרוב העסקה הגדולה ביותר שתעשו במהלך חייכם, אז מדוע אתם כמו צרכנים רבים אחרים, לא בודקים את תקינות הדירה לפני שאתם נכנסים אליה. הידעתם כי גם בדירות חדשות מהקבלן, ועל אחת כמה וכמה בדירות יד שנייה, ייתכנו ליקויים רבים.

כדי שהמרפסת לא תקרוס

ליקויי בנייה עלולים להיות מסוכנים, אפילו בבניינים חדשים לגמרי, יד ראשונה מקבלן. לעיתים מרפסות קורסות או אריחי חיפוי נופלים. לכן כדי להמנע ממצב כזה מומלץ לפנות לאיש מקצוע. בבדיקה של המבנה מבחוץ, בעל המקצוע ינסה לאתר סדקים וסימנים לבלאי מסוכן. במידה ויתברר כי הבניין דורש הליך של שיקום מבנה, עלות התיקון יכולה להגיע גם לעשרות אלפי שקלים. בנוסף, מומלץ לבדוק ברשות המקומית אם אין על הבניין צו של מבנה מסוכן, במידה וכן הדבר יצריך לכל הפחות שיפוץ מקיף ויקר.

הבדיקה ההנדסית כוללת השוואה של חריגות בנייה, בדיקת יציבות המבנה, חיפוש אחרי סימני שקיעה ואיתור סדקים בקירות. בעל המקצוע ימפה את הסדקים ויגיש חוות דעת על הסוגים ואופן הטיפול בהם.

בדיקת מבנים עם חברת בדק בית

ערך הדירות ונכסי הנדל”ן בשחקים, וכאשר ערך הדירות ממריא בעשרות אחוזים בכל שנה ושנה, ובכל שנה שעוברת לזוגות צעירים קשה יותר למצוא דירה לרכישה. חשיבותה של עריכת בדיקה מקיפה ויסודית לדירה בטרם הרכישה, הופכת חשובה יותר ויותר.

את הבדיקה המקצועית לקראת הרכישה כדאי לרכז אצל מהנדס אזרחי או מהנדס בניין מוסמך, אשר יכול לבדוק הן את חריגות הבנייה והבדיקות ההנדסיות, והן את תקינות המערכות השונות בבית. מומלץ להזמין מהנדס בניין המתמחה בשיקום מבנים, ולא מהנדס המתמחה בבנייה, כשהמטרה כאן היא לקבל בדיקה מדויקת ומקצועית יותר.

בדיקת מבנים

על ידי חברת בדק בית אורכת בין שעתיים לארבע שעות, וחשוב להיות נוכחים בה עם בעל המקצוע, זאת על מנת לוודא את רצינותה, וכדי להבין את משמעות הליקויים. כאמור, בעל המקצוע או החברה המבצעת יגישו לכם דו"ח מפורט של הליקויים, יחד עם הדרכים לפתרון ועלויות נדרשות. הדו"ח ישמש אתכם מול בעלי המקצוע המשפצים, וכקלף במשא ומתן על רכישת הנכס, מול המוכר. קחו בחשבון כי יכול להיות שבעל הנכס אפילו לא יודע על המצב הרעוע של הבית ומערכותיו.

היכן שהקוסמטיקה אינה מועילה בדק בית מקצועי

בעלי בתים רבים מבצעים תיקונים לפני המכירה, כגון החלקת קירות, גירוד הקיר מעובש ותיקוני שפכטל. כתוצאה מכך, כשתבואו לראות את הדירה היא תיראה מצויין. אך מדובר בתיקונים קוסמטיים, שלא פותרים את התקלה המהותית.

בדיקה יסודית של איטום הבית באמצעות הצפה מבוקרת של הגג והמטרת מים על הקירות החיצוניים, יכולה לזהות את הכשלים באיטום. מעבר לכך, עבודות לא מקצועיות של איטום יכולות להוביל לנזילות ולנזקים משמעותיים למבנה. רק באמצעות בדיקה של בעל מקצוע מומחה ניתן לגלות את הליקויים ולדרוש מהמוכר לתקן אותם לפני הרכישה. בנוסף לאיטום הגג, יש לבדוק גם את תקינות האיטום של הדלתות והחלונות, את תקינות הצנרת כולל איתור נזילות נסתרות המבוצע על ידי מצלמה תרמית מיוחדת, שיכולה לאתר את מקור הנזילה או הרטיבות ללא צורך בשבירת הקירות, את נקודות היציאה של המים, את פתחי הביוב והברזים, את לחץ המים והעמידה, וסורקים אחר שאריות של חלודה בצנרת, וכן את מערכת הניקוז של הדירה.

בדיקת מבנים

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.