בדק בית בדירות לקניה

הנה הרגע הגיע! מצאתם את הבית או הדירה המשולמת עבורכם, אתם אוהבים כל חדר במבנה וכבר התחלתם לדמיין כיצד תעצבו את הבית איך תטפחו את הגינה ובכלל: מצב הרוח בעננים! אבל רגע לפני שאתם קופצים על המציאה, חשוב שתבצעו בדק בית בדירות לקניה. אבל מה זה אומר? מדוע צריך את זה ומי מבצע את הבדיקה? כל המידע החשוב בהמשך.

בדק בית בדירות לקניה – מה זה אומר וכיצד זה מתבצע?

אם אתם נמצאים ממש לפני רכישת דירה או בית פרטי, חשוב שרגע לפני שאתם סוגרים את העסקה, תבצעו את כל הבדיקות החשובות, כאשר בדק בית היא בדיקה חשובה במעלה ראשונה.

אבל מה משמעותה של הבדיקה הזאת?

בדיקת דירות לפני רכישה מתבצעת על ידי עורכי בדק בית ואנשי מקצוע המומחים בתחום וזאת כדי לבדוק את כלל המערכות בבית, את הליקויים שיש במערכות והשונות כאשר במהלך הבדיקה נבדקת היציבות של המבנה, הבידוד, הצנרות, מערכות החשמל ועוד, תוך שהבדיקה כוללת בחינה של כלל האלמנטים המהותיים במבנה שעליהם להיות תקינים, תוך הערכת מצבם של אלמנטים ומערכות לא תקינות וזאת כדי שהקונה ידע מה מצבו האמתי של המבנה.

כיצד מתבצע בדק בית לדירות לקניה?

בדיקות כאלה מתבצעות על אדם מקצועי שעוסק בנדל"ן ומבצע את הבדיקה בצורה מקצועית ממש כמו גם שמאי שיודע להעריך את ערכו האמתי של הנכס.

מי שמבצע את הבדיקה הוא אדם שעבר הכשרה לבדיקות דירות ובתים והוא יודע לאתר את כלל הליקויים שיש במבנה תוך הפקת דוח מפורט ללקוח. בדוח יוכל רוכש הדירה להבין אילו ליקויים יש בדירה, כמה יעלה לו לתקן את הליקויים, איזה סוגי שיפוצים ובנייה צריך על מנת להשמיש את המבנה ועוד.

בכך יכול רוכש הדירה לשקול שוב את צעדיו ולהבין האם כדאי לו לבצע את הרכישה או שמא רכישה כזאת תוביל אותו לשנים של שיפוצים והוצאות על תיקונים, בנייה, שיפוצים וחיזוקים בדק בית המלצות.

מה בוחן הבודק בזמן הסיור במבנה?

בודק בתים מבצע סיור מקיף ושלל בדיקות מקצועיות לכל מערכות המבנה. בבדיקה יבחנו מערכות החשמל והמים, איטום המבנה ויעילותי, הבודק יבחן את מצב הריצוף, הצבע מחוץ ובתוך הבית, את האריחים וכל פרט שהופך את הבית למבנה אחד.

בנוסף יבחן איש המקצוע את עמידת המבנה בתקני הבטיחות, הוא יבדוק האם ישנם אי אילו ליקויי בנייה, תוך בדיקת עמידה בכל תקני הבנייה בעיקר אם מדובר בדירה או בית שנרכש מקבלן.

מדוע צריך בדק בית בדירות לקניה?

בדק בית לדירות הינו שירות חשוב במיוחד שכן הוא זה שיעזור לרוכשי הדירות להבין את המצב האמתי של הנכס, תוך הבנת גודל ההשקעה שיש לבצע על מנת להפוך את המבנה לתקין ופעיל.

לסיכום, באמצעות בדק בית בדירות לקנייה ניתן לחסוך כספים, משאבים והמון עוגמת נפש. לכן אף פעם אסור לוותר על השירות החשוב הזה במהלך רכישת בית או דירה.

בדק בית בדירות לקניה