בדק בית בית שמש

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

במידה ואתם מעוניינים לרכוש דירה בבית שמש, חשוב להזמין חברה לבדק בית אשר תבצע בדירה בדיקה מקיפה על מנת לזהות ליקויים היכולים להימצא בדירה.

למה מומלץ לבצע בדק בית?

בדק בית הינה בדיקה חשובה הנעשית על ידי מומחים בתחום הבדק בית, בדיקה זו נעשית על מנת שתוכלו להיות בטוחים כי הדירה אותה אתם מעוניינים לרכוש הינה דירה ראויה למגורים, בדק בית נעשה בכדי לאתר את כל הליקויים היכולים להימצא בדירה גם אלו אשר יכולים להיות סמויים מהעין, לכן, בדק בית היא בדיקה מומלצת ביותר לפני שאתם משקיעים את כל ממונכם בדירה חדשה, ליקיים אשר יימצאו בדירה לפני הרכישה שלה יחסכו לכם הוצאות גבוהות בעתיד.

מה נבדק במהלך בדק בית?

במהלך בדיקה יסודית של בודק מוסמך נבדקים הדברים הבאים:

בדיקת צנרת ורטיבות בדירה – בדיקה זו הינה הבדיקה הנפוצה ביותר של כל בודק מוסמך בעל ניסיון, זאת מכיוון שמדובר בבעיה אשר קיימת כמעט בכל בית, ישנם פעמים בהם גם אתם יכולים לזהות רטיבות בקיר, אך חשוב לדעת כי קיימים מקרים בהם הרטיבות הינה סמויה מהעין או בעיה בצנרת הדירה, לכן, מהנדס מקצועי אשר מגיע עם ציוד טכנולוגי יוכל לזהות כל תקלה היכולה להיות קיימת בצנרת הבית שלכם, בנוסף תקבלו את כל המידע לגבי הליקוי הקיים.

בדיקת גז ראדון וקרינה – בדיקת קרינה הינה בדיקה בסיסית ביותר המתבצעת במסגרת בדק בית, זאת מכיוון שקיימת השפעה של קרינה אשר חורגת מהמותר, בנוסף קיימת הבדיקה של גז ראדון, במידה וקיים ריכוז גבוהה דבר זה יכול להיות מאוד מסוכן, בדיקה זו נבדקת בעיקר כאשר הבית הינו בית קרקע או כאמור קיים בעל ממ"ד תת קרקעי, זאת מכיוון שגז ראדון נפלט מהאדמה, כאשר מדובר בבית חדש בדיקה זו תהיה בדיקה אשר חובה לבצע אותה.

בדיקת חשמל – בעיות המתגלות בזמן בדק בית במערכת החשמל אינן נפוצות אך יכולות להיות מסוכנות יותר מאשר בעיות אחרות, במידה וקיימים ליקויים במערכת החשמל זה יכול לגרום להתחשמלות או לשריפה, בבדיקה המהנדס יבדוק את כל לוחות החשמל הקיימות בבית, בנוסף יבדוק את השקעים הקיימים וכן את עומס החשמל בבית, זאת על מנת לוודא כי כל מערכת החשמל הינה תקינה ואינה מסכנת את דיירי הבית.

בדיקות איטום – גם אם עבודת האיטום נראית לך יפה למראית העין, אל תתנו לזה לבלבל אתכם, יכול להיות כי האיטום נעשה בצורה יפה ואסתטית, אך חשוב לדעת כי האיטום אכן נעשה עם חומרים איכותיים היכולים להחזיק, איכות של חומרי איטום נמדד עם הזמן, בודק המומחה בתחום יבחן היטב את האיטום הקיים בדירה, על מנת לוודא כי תוכלו לעבור חורף שקט ללא שום נזילות ורטיבות מיותרת בדירה.

בדיקות אלו הן בדיקות של כל מערכות הבית השונות, לאחר שהמהנדס יבצע עבורכם את הבדיקה, תוכלו להיות בטוחים כי הדירה אכן ראויה למגורים ולא מסכנת חיי אדם.

מה עוד בודק מהנדס בבדיקת בדק בית?

בנוסף לכל אלו יבדוק המהנדס את ריצוף הדירה, האם הריצוף נעשה בצורה נכונה והאם הוא אחיד בכל הדירה, המהנדס יבדוק בנוסף עם אילו חומרים השתמש הקבלן, האם החומרים הינם מאושרים על פי התקנות בישראל? כל אלו ועוד, בדיקות אלו מאוד חשובות על מנת לוודא כי הדירה נבנתה בצורה מקצועית ללא כל חשש, לאחר ביצוע בדק בית תוכלו לדעת האם הדירה אכן ראויה למגורים ולא מסכנת חיי אדם.

קיימים ליקויים אשר לא ניתן לתקן אותם?

במידה וקיימים ליקויי בנייה אשר אינם ניתנים לתיקון כמו למשל: תקרה נמוכה מדי, תוכלו להתמקח על מחיר הדירה, זאת מכיוון שהדירה לא נבנתה על פי תכנו הבנייה הקיים ודבר זה יכול לפגוע בכם, לכן, דירה אשר נמצאו בה ליקויים כאלו תהייה שווה הרבה פחות לעומת דירה אחרת הנמצאת באותו איזור מגורים, זאת מכיוון שליקויי בנייה מורידים מערך הדירה.

מאיזו סיבה כדאי לוותר על קניית הדירה?

כאשר אתם מביאים בדק בית מתבצעת בדירה אותה אתם מעוניינים לרכוש בדיקה מקיפה הבודקת את יסודות ומערכות הדירה, אך ישנם כמה מקרים בהם לא כדאי אפילו לתקן את הליקויים הקיימים בדירה.

לפניכם כמה ליקויים כי במידה וקיימים מומלץ לוותר:

  • חיפוי בקירות – חיפוי אשר נעשה על ידי הדבקה יכול להוביל בעתיד לאריחים אשר מתפרקים בחיצוניות המבנה, במידה ומהנדס אשר ביצע בדק בית גילה ליקוי כזה עדיף שלא תקנו את הדירה, זאת מכיוון שחיפוי חדש של המבנה יעלה לכם המון כסף, וכן אם לא תהיו מעוניינים לבצע חיפוי חדש המבנה יהווה עבורכם סכנה של ממש.
  • קורות סדוקים – במידה ומהנדס מגלה סדקים רחבים בתחתית קירות הבית מדובר בתיקון לליקוי אשר יעלה לכם מאות אלפי שקלים, ובנוסף ליקוי זה אינו תמיד בר תיקון, לכן, מדירות אלו מומלץ להיזהר.
  • התנפחות או שקיעות ברצפה – בתים אר קיימים מספר שנים ללא משטח של בטון יכולים לקבל התנפחות ושקיעות של הרצפה בקומת קרקע, על מנת לבצע תיקון לליקוי זה יידרש מכם להוציא לא מעט כסף, דבר זה אינו משתלם כאשר אתם מעוניינים לרכוש דירה חדשה ולכן, מומלץ לא לקנות דירה בעלת ליקוי כזה.

ליקויים אלו הינם ליקויים חמורים אשר לבצע בהם תיקון יעלה לכם מאות אלפי שקלים ולכן, לא מומלץ לרכוש דירות בעלות אחת או יותר מהליקויים האלו.

סיכום

חברת הדר בדק הינה חברה בעלת ניסיון רב בתחום בדק בית, מחזיקה במהנדסים מספר אחת בתחום אשר יבצעו עבורכם את הבדיקה בצורה יסודית ביותר.

במידה ואתם מעוניינים בבדק בית, פנו לחברת הדר בדק, מחכים לשמוע מכם!

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב: