בדק בית לאחר בנייה לדירה חדשה

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

כאשר אתם רוכשים דירה חדשה מקבלן אתם בטוחים כי הדירה תקינה לחלוטין, וכי לא יכול להיות שיהיו מצויים בה ליקויי בנייה כלל, על מנת להבין למה כדאי לבצע בדק בית לדירה חדשה אתם מוזמנים לקרוא את המאמר הבא.

מדוע מומלץ לבצע בדק בית לאחר בנייה לדירה חדשה?

כאשר אתם רוכשים דירה חדשה רוב הסיכויים כי השקעתם בה את כל הכספים אשר ברשותכם, כספים אשר חסכתם עבור דירה במשך שנים על מנת להגשים את החלום שלכם, אך רגע לפני שאתם מתחילים לעצב לגמרי את הדירה החדשה שכל כך חיכיתם וציפיתם לה, רצוי שתבצעו בדק בית, זאת מכיוון כי לא קיימים מעט מקרים בהם ישנם המון ליקויי בנייה גם כאשר מדובר ברכישה של דירה חדשה.

מה נבדק במהלך בדק בית לדירה חדשה?

כאשר אתם מבצעים בדק בית על ידי מהנדס בניין מומחה, הוא יבדוק במהלך הבדיקה את כל הליקויים היכולים להיות מצויים בדירה, מערכות החשמל, מערכות האינסטלציה, צנרת, חלונות האם החלונות נסגרים עד הסוף בצורה רציפה ללא כל קושי, מסילות, קירות הדירה, תקרה, כל השקעים המצויים בדירה, מהנדס מומחה יודע בדיוק איך לבצע את הבדיקה בצורה יסודית ביותר על מנת לא לפספס שום ליקי בנייה חמור או לא היכול להיות מצוי בדירה.

כיצד מתבצעת הבדיקה?

מהנדס בניין המומחה לבצע בדק בית מגיע עם מכשור טכנולוגי מתקדם אשר עוזר לו למצוא את כל הליקויים היכולים להיות מצויים בדירה, לאחר שהוא מבצע בדיקה חיצונית של נראות הדירה על מנת לבדוק את כל הליקויים האסתטיים של הדירה, הוא יבצע בדיקה בעזרת המכשור הטכנולוגי המתקדם איתו הגיע על מנת שיוכל למצוא ליקויים המצויים בדירה אך הינם נסתרים מהעין, וכן ללא מכשור מתקדם לא תוכלו לדעת כי הליקויים אכן קיימים עד תתחילו לסבול מהם בעתיד.

למה כדאי לבצע את הבדיקה על ידי מהנדס מומחה?

מומלץ לבצע את הבדיקה על ידי מומחה בתחום על מנת שהוא יוכל למצוא עבורכם את הליקויים הקיימים בדירה, כאשר אתם מבצעים לדירה בדיקה לבד ללא מומחה היודע ומבין בכל עניין הבנייה, לעלום לא תוכלו לדעת אילו ליקויים חבויים בתוך קירות הבית, כאשר הבדיקה לא תתבצע על ידי מומחה ותיכנסו לבית לאחר בדיקה עצמאית בלבד, קיים סיכוי גבוה כי תיכנסו לדירה בעלת ליקויי בנייה רבים אשר ילוו אתכם במהלך שגרת חייכם בדירה.

מדוע יכולים להימצא המון ליקויים בדירה חדשה?

ישנם המון קבלנים אשר עבודתם אינה מפוקחת וכי הם מרשים לעצמם לבצע את עבודת הבנייה בצורה מאוד לא מקצועית, באמצעות חומרי בניין לא איכותיים אשר אינם רשומים בתקנות של ישראל, במצבים אלו יכולים להימצא המון ליקויי בנייה גם בדירה חדשה, ישנם מצבים כי הקבלן אינו רשום כלל בספר הקבלנים, במקרה כזה עבודת הקבלן אינה מפוקחת ויש לו את החופש לבצע את הבנייה כפי שירצה ולכן, חשוב לבצע בדק בית גם לדירה חדשה.

מתי כדאי לבצע בדק בית לדירה חדשה?

מומלץ מאוד לבצע בדק בית בזמן הבנייה עצמה, זאת מכיוון שמהנדס בניין מומחה הוא זה שמבצע עבורכם את בדק הבית, וכך הוא יכול לבצע מעקב  בזמן הבנייה עצמה ולוודא כי הדירה נבנית כראוי עם חומרים איכותיים ביותר וללא תקלות, דבר זה יכול למנוע המון כאב ראש בעתיד, אך קיימת אפשרות לבצע בדק בית גם לאחר הבנייה, מהנדס מומחה ידע לבצע את הבדיקה בצורה הטובה והיסודית ביותר על מנת לבדוק אילו ליקויי בנייה קיימים בדירה.

מה קורה לאחר בדק בית?

לאחר ביצוע בדק בית אתם מקבלים מהמהנדס חוות דעת מפורטת, בה יהיו רשומים כל ליקויי הבנייה אשר נמצאו בדירה בזמן הבדיקה, עם חוות הדעת עליכם לגשת לקבלן על מנת שיוכל לבצע עבורכם את כל הליקויים שנמצאו, בנוסף קיימים מצבים כי הדוח יכול לעזור לכם על מנת להוריד את חיר הדירה אשר נקבע מראש, או שהדוח יכול להועיל ולעזור לכם בעת הצורך במידה והחלטתם לגשת לבית המשפט.

מדוע יש צורך להגיע לבית משפט?

ישנם מצבים רבים בהם הקבלן יכול להערים קשיים על הקונים ולהחליט כי אינו מעוניין לבצע את התיקונים לכל הליקויים אשר נמצאו בדירה, דבר זה יכול לקרות כשר התיקונים לליקויים הינם גדולים ולכן הם יקרים מדי, או במידה ולא ביצעתם את בדק הבית בתקופה המיועדת בה אתם אמורים לבצע בדק בית, במקרים כאלו תוכלו לגשת לבית המשפט על מנת שבית משפט יפסוק האם על הקבלן לבצע תיקונים לכל הליקויים המצויים בדירה או  לא, ברוב המקרים במידה וביצעתם בזמן את בדק הבית אין סיבה שהקבלן לא יבצע את התיקונים גם אם יקרים.

כיצד תבחרו נכון חברת בדק בית?

כאשר קיימות כל כך הרבה חברות של בדק בית אתם יכולים קצת ללכת לאיבוד, אך תעשו קצת סדר ובדקו על כמה חברות ולא על אחת, בדקו מה הניסיון של אותה חברה, כמה שנים אותה חברה מתמחה בתחום, אילו מהנדסי בניין נמצאים בכל חברה, בדקו חוות דעת שהם רשמו לאחר ביצוע בדק בית בדירות אחרות על מנת לוודא כי הם אכן איכותיים ומקצועיים, בדקו את האישורים של אותה חברה, ועוד.

המלצות

כאשר תם מתלבטים עם איזו חברה אתם מעוניינים לעבוד, אתם תמיד יכולים להיעזר בהמלצות הקיימות על אותה חברה, תוכלו להיעזר באתרי אינטרנט גדולים ומקצועיים הממליצים על חברות מסוימות לבדק בית, בנוסף תוכלו לבדוק האם קיימות המלצות באתרים עצמם של החברות, וכן תמיד יש לכם את אופציית הרשתות החברתיות, ישנן המון חברות אשר מחזיקות דף פייסבוק או אינסטגרם מקצועי, בהם תוכלו למצוא את ההמלצות הטובות והאמינות ביותר על מנת לקבל החלטה.

המלצות מחברים

במידה ולא הסתפקתם לאחר כל הבדיקות שעשיתם, תמיד אתם יכולים לבקש המלצות מחברים ומשפחה קרובים על מנת לקבל מהם המלצה, יכול להיות כי יש לכם בן משפחה או חבר אשר ביצע בדק בית לאחרונה והוא יכול לתת לכם המלצה על חברת בדק בית מקצועית איתה עבד, תמיד כאשר מקבלים המלצה ממישהו קרוב אפשר להיות רגועים ולדעת כי עשיתם את ההחלטה הטובה ביותר עבור הדירה שלכם.

השוואות מחירים

כאשר אתם בודקים חברות לבדק בית, מומלץ גם לעשות השוואת מחירים בין כל החברות המומלצות, זאת על מנת להיות בטוחים כי אינכם משלמים מעל הנורמה, אך תמיד יש לזכור כי לפעמים על הזול בסוף אתם תשלמו ביוקר, אם יש חברה המציעה הרבה פחות מחברה אחרת תמיד תחששו ותבדקו מדוע היא מציעה סכום כזה נמוך, יכו להיות כי הבדיקה שלהם תהיה לא מקצועי ולא יסודית מספיק ולכן, ישנם מקרים בהם מומלץ לשלם קצת יותר אך להיות בטוחים כי אתם תקבלו את השירות המקצועי והטוב ביותר.

סיכום

חברת הדר בדק הינה חברה לבדק בית המתמחה בתחום, עם ניסיון רב שנים.

במידה ורכשתם דירה חדשה ואתם מעוניינים לבצע בה בדק בית, אתם מוזמנים להשאיר לנו פרטים.

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

צרו עימנו קשר

החזון שלנו

לאורך שנים של פעילות בתחום, בנתה הדר בדק בית מתודולוגיות בדיקה מתקדמות המאפשרות לנו לבצע ביקורת מבנים ובדיקות בדק בית בצורה מאוד יסודית וממצה, ללא שום אפשרות לכך שליקוי בנייה כלשהו יחמוק מעינינו. כל בודק מטעמנו נשלח אל בית הלקוח עם רשימת בדיקות מסודרת של כל האלמנטים הדורשים בדיקה על מנת לקבל תמונה מלאה של ליקויי הבניה במבנה.

-הדר בדק בית-

אזור צפון

אזור מרכז, דרום