בדק בית – למה חשוב לעשות את זה גם בדירה חדשה מקבלן?

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

כשאנחנו רוכשים בית חדש, באופן טבעי ההשקעה שלנו היא עצומה. בין אם מדובר על השקעה כספית ובין אם מדובר בהשקעה של זמן ומשאבים אחרים. אנחנו חולמים על כך במשך שנים ארוכות, מוכנים להשקיע בכך את כל מה שעומד לרשותנו, הכל במטרה שיום אחד נוכל להיכנס אל בית חדש, לגור בו וליהנות בזכותו מאיכות חיים גבוהה ומשודרגת ביחס למה שהיה לנו עד כה.

באופן טבעי, המחשבה היא שאם אנחנו קונים בית חדש מקבלן, אז לא אמורות להיות בו בעיות. הרי מדובר על בית חדש, מבנה שאין לו שום בלאי, הוא נבנה על פי תוכניות תכנון ברור, ועל כן אנחנו לא צריכים לחשוש שמא משהו לא יהיה טובה.

לצערנו זה לא תמיד כך. בין אם זה בכוונה ובין אם לאו, בין אם מדובר בדברים קטנים ובין אם מדובר בדברים גדולים, אנחנו לא יכולים לצאת מתוך נקודת הנחה שהכל טוב ותקין מבלי שנבדוק ונוודא זאת. לשם כך, נצטרך להזמין מומחים בבדק בית.

מדוע חשוב להזמין בדק בית לפני שנכנסים למבנה?

הרעיון של שירות בדק בית הוא מאוד פשוט. אנחנו מזמינים גורם חיצוני, גורם שלא היה מעורב בבנייה, בשביל לבדוק האם אכן המבנה נבנה על פי התוכניות, האם הוא באמת תקין, מאושר ומוכן לאכלוס.

גם במקרה של מבנה חדש מקבלן, יהיה נכון להזמין שירות בדק בית ולא משנה מי הקבלן וכמה כסף השקענו במבנה (אדרבא, ככל שנשקיע יותר, כך ישתלם לנו להזמין שירות זה, בשביל לוודא שלא בזבזנו את כספנו לחינם). יש לכך מספר הסברים:

ראשית, כך נוכל לדעת בוודאות שהמבנה תקין ומוכן לאכלוס. במידה ולא, אזי שנוכל לטפל בבעיות לפני שניכנס אליו.

שנית, כך נוכל לוודא שהקבלן יטפל בכל הבעיות מבלי שאנחנו נמצא את עצמנו בבעיה, בין אם זה בשלבים הראשונים אחרי שנאכלס אותו ובין אם זה בשלבים מתקדמים יותר.

שלישית, כך נוכל לדעת בוודאות שאכן המבנה נבנה על פי התוכנית, על פי התקנים, שאין שום בעיה בטיחותית, חוקית או אחרת לאכלס ולהשתמש בו.

מה כולל שירות בדק בית?

בגדול אפשר לומר ששירות בדק בית כולל 3 חלקים עיקריים:

חלק ראשון, הבודקים מוודאים שהמבנה נבנה על פי התקנים, ההיתרים וכל מה שנדרש מבחינה חוקית. שאין שום בעיה בטיחותית או אחרת לאכלס אותו (בין היתר שהמבנה יכול לעמוד ברעידת אדמה, ושלא כולל מפגעים בטיחותיים)

חלק שני, מוודאים שהבית אכן נבנה על פי התוכניות. כלומר, שלא נעשו טעויות או שינויים ללא ידיעתנו. זה נכון לגבי דברים שנראים על פני השטח ודברים שלא.

חלק שלישי, מוודאים שכל החומרים בהם השתמשו לצורך תהליך הבנייה, מותרים לשימוש, סוכמו מראש, שאין שום ליקויים או דברים אחרים שיכולים לייצר בעיה בעתיד.

 

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

התקשרו עכשיו

אזור צפון

מרכז ודרום