ביקורת ליקויי בנייה

ביקורת ליקויי בנייה היא ביקורת חשובה ביותר שכל בניין חייב לעבור. באמצעות ביקורת ליקויי בנייה ניתן לאתר את הליקויים השונים בנכס בטרם הכניסה למגורים או בעת מכירת הדירה יד שנייה, לכן חשוב לבצעה בכל נכס שיש לנו למכירה או קנייה.

מהי ביקורת ליקויי בנייה?

ביקורת ליקויי בנייה היא ביקורת אשר מתבצעת בעת רכישת דירה חדשה מקבלן או דירה יד שנייה או במהלך בניית בית ועוד. הביקורת במבנה מאתרת את הליקויים השונים בדירה אשר אינם נראים לעין. ליקויים אלה יכולים להיות במערכת האינסטלציה, בבעיות איטום, ריצוף שלא עפ"י התקנים, בניית קירות ותקרה לא תקינה, תשתיות חשמל לא תקינות ועוד. כל אותם ליקויים מצריכים תיקון בטרם השימוש בדירה עצמה. הליקויים עלולים להיות אף בטיחותיים ולגרום לנזקים והוצאות מיותרות לדיירי הבית ואף להוריד את ערך הנכס. לכן, על מנת להבטיח את קנייתכם באופן בטוח ומשתלם חשוב לבצע ביקורת ליקויי בנייה בדירה.

כיצד מאתרים את לקויי הבנייה?

ההשקעה בנכס שלנו היא השקעה חשובה ומשמעותית עבורנו, וזאת מאחר שמדובר על השקעה לטווח הרחוק, אך אם זאת היא מצריכה מאיתנו גם משאבים רבים. ליקויי בנייה הם דבר שכיח ביותר בתחום הבנייה והם קורים עקב עבודה לא מקצועית של קבלן הבניין אשר אינה עמדה בתקנים, המפרט הטכני וכו'.לכן יש צורך לבצע  בדיקת ליקויי בנייה  בנייה על מנת לאתר את כל הליקויים השונים בבנייה אשר אינם נגלים לעין ומפריעים לאיכות חיינו. בדיקת בדק בית יסודית ומקיפה תעזור לכם לאתר את כל ליקויי הבנייה שונים אותם תצטרכו לתקן. איתור הליקויים נעשה באמצעות מכשור טכנולוגי מתקדם אשר מזהה את ליקויי הבנייה תוך דקות אחדות.

מה כוללת ביקורת ליקויי בנייה?

ביקורת ליקויי בנייה כוללת: בדיקת התאמת כמויות חומרי הבניין וטיבם ביחס למפרט, בדיקת התוכניות, בדיקת ליקויי הבנייה בצנרת המים והביוב, איתור בעיות רטיבות, איטום וחדירת מים. בדיקת ליקויי בנייה בחיפויי הקירות, טיח וצבע, איתור ליקויים בעבודת הריצוף, קרמיקה ועוד. ביקורת ליקויי בנייה לעבודות בידוד תרמי, אקוסטי ועוד. הביקורת מתבצעת תוך שימוש במכשיר טכנולוגי מתקדם וחדיש, אשר בסופו מתקבל דו"ח ליקויי בנייה.

מתי מתבצעת ביקורת ליקויי בנייה?

ביקורת ליקויי הבנייה מתבצעת לאחר שאותרו כל הליקויים השונים בדירה בבדיקת בדק בית. בדיקת בדק הבית היא בדיקה יסודית ומעמיקה אשר מגלה את הליקויים השונים אשר אינם חשופים לעין, כולל ליקויים בטיחותיים מסוכנים. באמצעות ביקורת ליקויי הבנייה ניתן לבקר את הליקויים השונים ולבדוק שאכן הם תוקנו ע"י בעל הדירה. ובמידה ובביקורת מתגלה שהליקויים טרם תוקנו או נוספו חדשים יש לעדכן את בעל הדירה בליקויים השונים ושהוא צריך לתקנם על מנת שהדירה תהיה ללא ליקויים. כלומר, הביקורת נותנת לנו את המידע שאנו צריכים לגבי תיקון הליקויים או מציאת ליקויים חדשים ועל כן היא משמעותית ביותר.

ביקורת ליקויי בנייה