ביקורת ליקוי בנייה

ביקורת מבנים ובדק בית הם חלק משירות מקיף שניתן על ידי אנשי מקצוע מוסמכים. עם זאת, כדאי להכיר את שלבי העבודה מול אותם אנשי מקצוע כדי ליהנות מיתרונות הביקורת.

שלבים בביצוע ביקורת ליקוי בנייה

ביקורת מבנים ובדק בית מיועדים לאיתור נזקים מרמת ביצוע השלד ויסודות הבניין. המשמעות בפועל היא שניתן לתאם שירותי ביקורת מן הסוג הזה בכל סוגי הנכסים, לרבות דירות חדשות שנמסרות מהקבלן. זה קורה בגלל ששירותי הביקורת מתייחסים לבדיקת התכניות, בעיות רטיבות, ליקויים בעבודות הריצוף ועוד. כמו כן, הבדיקות מתבצעות תוך שימוש בציוד ומכשור מתקדם. התנאי היחיד בהקשר הזה הוא להקפיד על שלבי עבודה נכונים של הביקורת.

כיצד מתחילה ביקורת ליקויי בנייה?

ביקורת מסודרת לאיתור וביצוע ביקורת ליקויי בנייה מתחילה ביצירת קשר עם אנשי המקצוע המתאימים. את הקשר עם אנשי המקצוע ניתן ליזום בכל רגע נתון, כמו למשל לפני שחותמים על עסקה לקניית דירת יד שנייה או אחרי שמקבלים מפתח מהקבלן. כמו כן, הזמנה לתיאום בדיקה מעניקה גיבוי למי שנמצא בתהליכי משא ומתן לקביעת ערך הנכס. בעזרת הבדיקה אפשר לקבל דוח ממצאים מפורט ולהשתמש בו על מנת לדרוש תיקון ליקויים או הורדת מחירים.

מי מבצע את הבדיקה?

בשלב השני מתחילה בפועל הבדיקה של ביקורת מבנים ואיתור ליקויים. זה השלב שבו מתבצעת בדיקה הנדסית על ידי מהנדס מומחה, בתהליך שנמשך בממוצע שעתיים עד שלוש שעות. משך הבדיקה נקבע לפי גודל הנכס, סוג הליקויים שבהם בוחרים להתמקד, ההבדל בין בתים פרטיים לדירות בבנייני מגורים משותפים וכן הלאה. כמו כן, ניתן לבקש עדכון בזמן אמת תוך כדי הבדיקה כדי להגביר את המעורבות ושיתוף הפעולה.

מתי מקבלים דוח ביקורת?

את דוח הביקורת ליקוי הבניה ההנדסית מקבלים בשלב השלישי ורק לאחר שהבדיקה מסתיימת. זה דוח שכולל פירוט מלא של הליקויים, התייחסות לתקנות וחוקים וקביעת רף מסוים לביצוע התיקונים הנדרשים. במקביל, בדוח מן הסוג הזה ישנו אומדן כספי של הממצאים ואף תיעוד של תמונות. התיעוד משמש במידת הצורך לניסוח חוות דעת משפטית או להטלת אחריות על קבלן בדירות חדשות. אפשרות אחרת היא להשתמש בתיעוד כדי לקבוע את הערך האמיתי של הנכס בתהליכי משא ומתן בין משקיעים ויזמים.

מה קבלני דירות עושים עם הביקורת?

מסירת דוח ביקורת ליקוי בניה לקבלן מאפשרת לדרוש ממנו לתקן את הליקויים או לקבוע פיצוי כספי. לאחר קבלת הדוח הקבלן גם יכול לציין מה משך הזמן הנדרש ממנו לתיקון הליקויים, או לפנות לערכאות משפטיות. בכל מקרה, הדוח שאותו מזמינים הלקוחות מסייע בהתדיינות ולכן מהווה מבחינתם השקעה משתלמת.

נציגי קבוצת הדר ישמחו ללוות אותך בתהליך המורכב של בדק בית וביקורת מבנים. עם 10 שנות ניסיון של מהנדסים אזרחיים מוכשרים, אנו נבצע עבורך ביקורת ליקוי בנייה מיד לאחר השארת פרטים באתר.

 

ביקורת ליקוי בנייה