דוח בדק בית

 

בדק בית נועד בראשית על מנת לבצע בדיקות של ליקויי בנייה במבנים שנמצאים בבנייה בעת מעבר או רכישת דירה' כמו גם בעת שיפוצים ולפני קבלת מפתח מקבלן.

הפעולה נועדה לבדוק את התכניות המבנה, את הבטיחות שהוא מאפשר, כמו גם בדיקת שלל אלמנטים כמו: תשתיות, איטום, תכניות הנדסיות ועוד.

לאחר הבדיקה יתקבל דוח בדק בית שכולל בתוכו את כל מה שחשוב לדעת אודות ליקויים במבנה. אבל כיצד מפיקים דוח כזה?

דו"ח בדק בית – כיצד מפיקים אותו ומדוע הוא חשוב?

אם אתם נמצאים בתהליכי רכישת דירה, קבלת דירה מקבלן, בניית מבנה מכל סוג, רכישת דירת יד שתיים ועוד – חשוב שתדעו כי ביצוע בדק בית הינו חשוב במעלה ראשונה, גם על פי חוק המכר שמחייב לבצע בדיקות במהלך ובסוף תהליכי הבנייה, כמו גם בשל הצורך שלכם לדעת כי המבנה "כשר" ומוכן למגורים או לכל סיטואציה של דיור או אחסנה.

מה זה בדק בית?

בדק בית הינה פעולה אותה מבצעים המומחים בתחום הבנייה והשיפוצים כמו אנשי מקצוע מיומנים שעוסקים בתחום הבנייה והקבלנות, מהנדסים, קונסטורקטורים ושלל אנשי מקצוע שיכולים לתת שירות מקצועי, תוך בדיקות קפדניות וניסיון רחב בתחום.

בזמן שבמצעים בדק בית, בודקים את עמידות המבנה, את האיטום, התשתיות, הבטיחות במבנה, את הכניסות והיציאות אל המבנה, את חוזקו ואת כלל האלמנטים שדרושים טיפול תוך הפקת דוח בדק בית מסודר שמגיע גם אל החברה הקבלנית העוסקת בבנייה כמו גם אל בעלי הנכס.

מה כתוב בדוח בדק בית?

דוח בדק בית יכיל את המסקנות, הבדיקות התוצאות והליקויים, כמו גם כלל הפתרונות אשר מציעים אנשי מקצוע בתחום על מנת שניתן יהיה להמשיך לבנות את המבנה ללא תקלות.

באמצעות דוח כזה תוכלו לדעת גם האם בית שרציתם לרכוש הינו כדאי לרכישה או שיש לבצע בו שיפוצים ותיקונים כמו גם להבין בעת רכישת דירה מקבלן האם המבנה ראוי ובטוח למגורים.

מדוע חשוב לבצע בדק בית?

כפי שהזכרנו, בדק בית יאפשר למי שנמצא בתהליכי בניית דירה, לבצע בדיקה מקיפה של המבנה, תוך קבלת מגוון יתרונות כמו: בטיחות, חסכון בעלויות תיקונים עתידיים, קבלת דירה עם תשתיות עובדות ותקינות כמו גם היכולת לנטר את עבודת הקבלן.

בשל כך חשוב לבחור כבר עכשיו חברה מקצועית להקפת דוח בדק בית תוך ביצוע כלל הפעולות הדרושות לסקירת המבנה וקבלת תוצאות מהירות, כמו גם קבלת פתרונות יעילים לשיפור המבנה והאלמנטים שיש בו.

דוח בדק בית