חברות לבדיקת ליקויי בנייה

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

במידה ואתם עומדים לפני רכישה של בית חדש ואתם מעוניינים בבדק בית מקצועי, קיימות כמה חברות לבדיקת ליקויי בנייה ובדק בית אשר יכולות להעניק לכם שירות.

מה זה בדק בית?

בדק בית זו בדיקה אשר נעשית בצורה יסודי ביותר על ידי אנשים המתמחים בכך על מנת לאתר ליקויי בנייה היכולים להיות קיימים בדירה או כל מבנה אחר כמו משרד וכו', בבדיקה זו נבדקות כל מערכות הבית בצורה יסודית ומקיפה בעזרת ציוד מתקדם היכול לעזור באיתור של ליקויים אשר אינם נראים לעין כמו ליקויים אסתטיים, לאחר הבדיקה הדיירים מקבלים דוח מפורט וחוות דעת בדק בית אשר מפרט את כל הליקויים אשר קיימים בדירה + עלות של כל תיקון.

אנימציה של עובדי בניין

למה חשוב לבצע את הבדיקה?

לא כל כך משנה איזו דירה אתם רוכשים, בין אם מדובר בדירה יד שנייה ובין אם מדובר בדירה חדשה מקבלן, רוב הסיכויים שכל אחת מהדירות תמצאו ליקויי בנייה שונים, במידה ומדובר בדירה יד שנייה קיימת האפשרות כי קיים בלאי של מערכות שונות בבית ולכן, הליקויים שם יהיו רבים יותר, אך גם כאשר מדובר בדירה חדשה מקבלן תוכלו למצוא ליקויים רבים אשר נגרמו כתוצאה של בנייה לא מקצועית של הדירה, לכן, כדי להימנע מהוצאות עתידיות וכן על מנת להיות בטוחים כי הדירה שרכשתם הינה ראויה למגורים מומלץ לבצע בדק בית.

מי מבצע בדק בית?

כאשר אתם מעוניינים לבצע בדק בית, כדאי שתביאו חברת בדק בית מומלצת אשר מתמחה בתחום בדק הבית, חברה כזו צריכה להיות חברה בעלת ניסיון של שנים בתחום בדק הבית, אותה חברה תשלח מהנדס בניין אשר הוכשר לבצע את הבדיקה, מהנדס מקצועי זה הדבר החשוב ביותר על מנת לבצע את הבדיקה, בעקבות המקצועיות והניסיון הוא יבצע את הבדיקה ברמה הטובה ביותר, וכן לאחר ביצוע הבדיקה הוא יוציא לכם דוח מפורט עם כל ליקויי הבנייה אשר יימצאו בדרה.

מתי מומלץ לבצע בדק בית?

במידה ומדובר בדירה חדשה מקבלן רצוי לבצע בדק בית לפני קבלת המפתח מהקבלן, זאת על מנת שהקבלן יבצע עבורכם תיקונים לכל הליקויים אשר נמצאו לפי הדוח המפורט של המהנדס, דבר זה יוכל לחסוך לכם בהרבה כאב ראש מיותר בהמשך מגוריכם באותה דירה, וכן יוכל לעזור לכם לדעת כי הדירה בה השקעתם אכן בטיחותית וראויה למגורים ללא שום סכנה.

כאשר מדובר בדירה יד שנייה, מומלץ לעשות את הבדיקה לפני הרכישה הסופית ל הדירה, ישנם מקרים כי לאחר ביצוע של בדק בית קונים פשוט מבטלים את העסקה מכיוון שמבינים כי הדירה אינה ראויה ולא שווה את ערכה, בנוסף תוכלו במידה ואתם מליטים י אתם מעוניינים להמשיך את הרכישה של הדירה תוכלו לנהל משא ומתן על מחיר הדירה ולרכוש אותה בסכום נמוך יותר או לבקש מהמוכרים לבצע עבורכם את כל התיקונים לפני הרכישה של הדירה.

כיצד ניתן לבחור נכון את חברת בדק הבית?

כאשר אתם מעוניינים בחברת בדק בית, אתם תגלו כי קיימות המון חברות לבדיקת ליקויי בנייה, לכן, חשוב מאוד לבדוק אם איזו חברה אתם מעוניינים לעבוד, חשוב שהחברה תהיה מקצועית, מכיוון שאם החברה לא תהיה מקצועית מספיק היא יכולה לפספס ליקויים אשר סמויים מהעין, מה שיעשה לכם נזק בעתיד, לכן, חשוב לבדוק האם קיימות המלצות על אותה חברה, בנוף תמיד אתם יכולים להתייעץ עם משפחה וחברים קרובים שאולי ביצעו לאחרונה בדק בית, ואלי הם יכולים להמליץ לכם על החברה הנכונה איתה אתם יכולים לעבוד.

מה מחיר בדק בית?

המחיר לביצוע בדק בית הינו תלוי בפרמטרים שונים, כמו למשל האם הדירה הינה דירה חדשה מקבלן או דירה יד שנייה? מה גודל הדירה? כמה חדרים קיימים בדירה? האם מדובר בדירה הנמצאת בבניין או בדירת קרקע?  לאלו הינם פרמטרי הקובעים את מחיר בדק הבית, חשוב לדעת כי אם אתם רוכשים דירה במבנה משותף ע דיירים אחרים תוכלו להתאגד יחד כל הדיירים וקיימת האפשרות כי כולכם יחד תקבלו הנחה.

שרטוט של בניין עם כלי מדידה
Construction plans with yellow helmet and drawing tools on blueprints

שנת בדק

במידה ולא ביצעתם בדק לפני קבלת המפתח מהקבלן, ופתאום התחלתם להבחין בליקויי בנייה שונים בביתכם, קיים המושג "שנת בדק", תוכלו לבצע בשנה הראשונה בדק בית אשר יהיה בתוקף מול הקבלן, על הקבלן חלה מחויבות לבצע את התיקונים כתוצאה מליקויי בנייה בשנה הראשונה שלכם בבית, בין אם מדובר ברטיבויות בקירות או בתקרה של הבית, ובין אם מדובר באיטום לא תקין, כל ליקוי בנייה אשר יימצא בדוח המפורט מחברת בדק הבית יהיה על הקבלן לבצע תיקון.

מה הבעיה במונח שנת בדק?

הבעיה העיקרית היא כי רק בשנה הראשונה מרגע האכלוס של הדירה הקבלן מחויב לבצע תיקונים, לאחר מכן נגמר לו ההתחייבות לכן, חשוב ברגע שאתם מבחינים בליקויים מסוימים מומלץ להביא חברת בדק בית מקצועית אשר תוכל לאתר עבורכם את כל הליקויים וכן להוציא את זה בדוח מפורט, בנוסף קיימת האפשרות כי הקבלן ידרוש מכם לרשום את כ הליקויים אשר קיימים בדירה וכך יגיע אליכם בסוף השנה הראשונה על מנת לבצע תיקונים של כל הליקויים בפעם אחת.

למה זה בעייתי?

מצד אחד ההמתנה לסיום השנה הינה הגיונית על מנת שלא יצטרך הקבלן להגיע בכל פעם שנמצא ליקוי, רוב הסיכויים כי ליקויים נמצאים גם בדירות אחרות אשר נרכשו ממנו ולכן, מעדיף שתאספו את כל הליקויים לטיפול חד פעמי של הכל, אך קיים החשש כי הקבלן יגרום לכם להתרגל לליקויים כך שתחשבו כי אפשר לחיות עם זה, ולא יהיה לכם כל כך דחוף לבצע תיקון.

סיכום

חברת הדר בדק הינה חברה המתמחה בתחום בדק בית, בעלת ניסיון של מעל ל10 שנים בתחום, אם אתם מעוניינים בבדק בית פנו לחברת הדר בדק על מנת לקבל את הבדיקה הטובה ביותר.

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

צרו עימנו קשר

החזון שלנו

לאורך שנים של פעילות בתחום, בנתה הדר בדק בית מתודולוגיות בדיקה מתקדמות המאפשרות לנו לבצע ביקורת מבנים ובדיקות בדק בית בצורה מאוד יסודית וממצה, ללא שום אפשרות לכך שליקוי בנייה כלשהו יחמוק מעינינו. כל בודק מטעמנו נשלח אל בית הלקוח עם רשימת בדיקות מסודרת של כל האלמנטים הדורשים בדיקה על מנת לקבל תמונה מלאה של ליקויי הבניה במבנה.

-הדר בדק בית-

אזור צפון

אזור מרכז, דרום