עלות בדיקת נכס לצורך חשיפת ליקויי בנייה תלויה בפרמטרים שונים. אף על פי שאין מחיר אחיד, ניתן להשתמש בפרמטרים על מנת להיערך להוצאה הכספית.

כיצד נקבע מחיר בדק בית?

בדק בית הוא שירות שניתן על ידי מהנדס מוסמך במטרה לאתר ליקויי בנייה. את הבדיקות צריך לבצע לפני קניית דירות יד שניה, במועד מסירת מפתח לדירות חדשות או לפני רכישת נכס להשקעה. מטרת הבדיקה היא לחשוף את ליקויי הבנייה כדי לקבל הערכת שווי אמיתית של הנכס, כמו גם על מנת להטיל את האחריות לתיקונים על הקבלן או המוכר. עם זאת, אין מחיר אחיד לבדיקה כזו אלא רק פרמטרים שונים שקובעים את העלות הסופית בצורה גמישה.

מחירו של בדק בית לפי גודל הנכס

הפרמטר העיקרי שקובע את המחיר של בדק בית הוא גודל הנכס. כמו בתחומים אחרים בענף הבנייה, גם בדק בית מתומחר לפי גודל הדירה או הבית במ"ר. הנחת המוצא היא שככל שהנכס גדול יותר, כך יידרשו יותר משאבים לבדיקה מקיפה שלו – ולכן מחיר הבדיקה והעבודה עולים. מבחינת בעלי הדירות והנכסים, החדשות הטובות הן שאפשר לקבל מראש הערכת מחיר למ"ר ולהשתמש בה על מנת לחשב את עלות הבדיקה בנכס הרלוונטי.

הבדלי מחירים בין דירה ומשרד

עוד פרמטר שמשפיע על המחיר קשור להבדלים בין בדיקת ליקויי בנייה בבית או במשרד. באופן עקרוני, בדיקת ליקויי בניה במשרד אמורה להיות זולה יותר מבדיקה שמתבצעת בבית פרטי. הסיבה לכך היא שבבית פרטי בודקים מערכות אלקטרו-מכניות ומערכות חשמל ואינסטלציה, בעוד במשרדים הדגש הוא על בדיקות איטום ונזילות, ליקויי בניה בריצוף, בעיות איטום ובדיקות יציבות. במילים אחרות, בבתים ודירות מתייחסים למבנה ולקונסטרוקציה – בעוד במשרדים מתמקדים במה שעל פני השטח ולכן המחיר זול יותר.

מה הקשר בין סוג הדוח למחיר הבדיקה?

המטרה של בדק בית היא כאמור להפיק דוח ממצאים מפורט לגבי ליקויי הבנייה שהתגלו בנכס. בתוך כך, הלקוחות יכולים לבחור האם לקבל דוח בסיסי או דוח מקיף. דוח בסיסי יתאים למשל לדירה חדשה, לעומת דוח מקיף שבו מושקעים משאבים והוא מתאים לבדיקת בעיות בנכס להשקעה או בדירה ישנה. בפועל, פערי המחירים בין הדוחות מגיעים לעשרות אחוזים ולכן גם למאות ואלפי שקלים.

בדק בית לדירה בבניין לעומת בית צמוד קרקע

מחיר בדיקה לדירה בבניין יהיה זול יותר לעומת בדיקה דומה בבית צמוד קרקע. לשם השוואה, ייעוץ של מהנדס לפני או במהלך שיפוצים יהיה זול משניהם. לבסוף, יש לוודא שעלות הבדיקה כוללת חוות דעת הנדסית מפורטת ואומדן עלויות תיקון.

בקבוצת הדר מתחייבים לעשות הכל על מנת לבצע עבורכם בדיקה מקיפה, יסודית ומקצועית בהתאמה אישית. בחיוג 073-3745160 נוכל לחשוף בנכס שלכם ליקויי בנייה ולדאוג שתחסכו זמן ודאגות עם מחיר בדק בית משתלם.

מחיר בדק בית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.