פתית סתימה במרזב: כל מה שחשוב לדעת

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

המים לא יורדים מהגג כמו שצריך? יתכן מאד שיש לכם סתימה במרזב. במאמר הבא נסביר מה גורם לסתימה במרזב, איך פותחים את הסתימה ומה ניתן לעשות על מנת להימנע ממנה בעתיד.

מה גורם לסתימה במרזב?

הגורם הנפוץ ביותר לסתימה במרזה הוא חדירה של שורשים או כל לכלוך אחר שנמצא על הגג, כמו אבנים, חצץ או עלים.

במצב כזה, מי הגשמים לא יצליחו להתנקז כמו שצריך. במידה ומדובר בסתימה מורכבת שחוסמת לחלוטין את פתח הניקוז של המים, הדבר יכול לגרום לסכנה בטיחותית של ממש, עד לכדי קריסה של גגות רעפים למשל.

צילום:freepik

כך פותחים סתימה במרזב

במידה ובעל המקצוע יודע היכן נמצא מוקד הסתימה, הוא יוכל לפתוח אותה באמצעות קפיץ ידני או ספירלה חשמלית. במידה והוא לא יודע היכן נמצא מוקד הסתימה ומדובר בסתימה עמוקה ומורכבת יותר, סביר להניח שהוא יצטרך להשתמש בביובית על מנת לפתוח את הקו באמצעות שטיפה בלחץ מים.

איך נמנעים מסתימה במרזב?

על מנת להימנע מתיקון מרזבים כל חורף מחדש, מומלץ לבצע תחזוקה שוטפת של הגג. מה זה אומר בפועל? לפנות את הגג מלכלוך קשה, אבנים, חצץ, עלים, צנרות של דודי שמש ומזגנים ולמעשה כל מה שיכול לרדת לכיוון צנרת הניקוז בזמן של גשם שוטף.

בנוסף, יש לוודא שעל מפתח הניקוז של המרזב מותקנת רשת שתפקידה לשמש כהגנה למרזב ולמנוע מכל הפסולת הקשה הזו לרדת לכיוון הניקוז של המרזב.

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

צרו עימנו קשר

החזון שלנו

לאורך שנים של פעילות בתחום, בנתה הדר בדק בית מתודולוגיות בדיקה מתקדמות המאפשרות לנו לבצע ביקורת מבנים ובדיקות בדק בית בצורה מאוד יסודית וממצה, ללא שום אפשרות לכך שליקוי בנייה כלשהו יחמוק מעינינו. כל בודק מטעמנו נשלח אל בית הלקוח עם רשימת בדיקות מסודרת של כל האלמנטים הדורשים בדיקה על מנת לקבל תמונה מלאה של ליקויי הבניה במבנה.

-הדר בדק בית-

אזור צפון

אזור מרכז, דרום