5 סיבות לבצע בדיקת מבנים לפני קניה

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

בחינת נכסים לרכישה, בין אם הכוונה שלנו היא לגור בהם ובין אם הכוונה שלנו היא להשקיע בנכס, יכולה להיות תהליך מרגש. לאחר שמצאנו את הנכס הנכון שעונה על דרישות המגורים, מספר החדרים שרצינו והסביבה שמתאימה לנו, זה הזמן לצאת למשא ומתן ולבדוק את הנכס לעומק. בדיקת מבנים יסודית מאפשרת לנו לקבל את כל המידע הנחוץ לנו ויש לנו חמש סיבות לבצע אותה.

סיבה ראשונה – עלות הנכס

רכישת נכס היא ההשקעה הגדולה ביותר של רוב המשפחות בישראל. העלות הגבוהה חייבת להגיע עם "קבלות" והצדקה. נכס שיש בו ליקויים: ליקויי בניה, ליקויים בצנרת, בעיות במערכת החשמל ואחרות, יכול להשאיר אצלנו את השאלה האם אנחנו רוצים לרכוש אותו.

אנחנו לא חייבים לקנות את הנכס שראינו "בכל מחיר". אנחנו חייבים לדעת לקראת מה אנחנו הולכים ובשום אופן לא להשקיע את ההשקעה הגדולה ביותר שלנו בנכס שאינו מצדיק את העלויות. הבדיקה היסודית תאפשר לנו לדעת האם הנכס עומד בסטנדרטים שאנחנו מצפים להם או לא.

סיבה שנייה – יכולת מיקוח

במידה והתגלתה בעיה בנכס, אנחנו לא חייבים לרדת מהעסקה. ישנן בעיות שונות שניתנות לטיפול, אך אנחנו יכולים להתמקח ולהוריד את המחיר של הנכס. לחילופין, הבעלים יוכלו להציע שיצבעו את התיקונים בעצמם. החשוב הוא לזכור כי ידע הוא כוח ובמקרה של עסקת נדל"ן, כוח יכול להיות שווה הרבה מאד כסף.

כמובן, בדיקת מבנים לפני קניה תתבצע על ידי חברה מקצועית ולא בהסתכלות עצמאית שלנו. ברגע שיש לנו דו"ח ליקויים מפורט, נוכל לצפות מהבעלים הנוכחיים שהדבר יתבטא במחיר או בתיקון.

סיבה שלישית – הערכת השיפוץ

אלו מאיתנו אשר רוצים לרכוש נכס ולשפץ אותו לפני הכניסה אליו (או לצורך השבחה ומכירה), צריכים לדעת האם ישנן מערכות שדורשות טיפול. השיפוץ יכול להיות קוסמטי, אך אם ישנן בעיות בנכס, יש לטפל בהן כחלק בלתי נפרד מהתהליך.

בדיקת המבנה מאפשרת לתכנן את השיפוץ כך שיביא אותו לרמה הרצויה. היא נותנת לנו מידע רב ועוזרת לנו לקבל הצעת מחיר שרלוונטית לצרכים שלנו, בלי להיות מופתעים בהמשך הדרך ובלי "גילויים" שליליים במהלך השיפוץ.

סיבה רביעית – שמירה של שווי הנכס

לא פעם ישנן סטיות בבניה. יכולות להיות סיבות שונות לאותן סטיות מהתוכניות המקוריות, אך בפועל הדבר יכול להשפיע על שווי הנכס, בהווה ובעתיד. כאשר מדובר על רכישת נכס יד שנייה, אפשר להתמקח מול המוכר ולבקש ממנו לבצע את התיקונים הנדרשים. במידה ומדובר על רכישת נכס מקבלן ובעיקר נכס שרוב התשלומים עליו כבר הועברו, יתכן והדבר יוביל לתהליך של קבלת פיצויים.

שמירה על ערך הנכס מתבטאת בצורות שונות ולתהליך הקניה יש משמעות רבה. בדיקת מבנים לפני קניה יכולה לעלות על פגיעות אשר בפועל מורידים את ערך הנכס. במקום לגלות את הבעיה בעתיד, גילוי מקדים ימנע מכירה עתידית בזול.

סיבה חמישית – עלות מול תועלת

עלות בדיקת מבנים לפני קניה לעומת התועלת שלה היא שולית. אין זה אומר שהבדיקה לא נעשית בתשלום, אלא שהתוצאות שלה מאפשרות לנו לקבל מידע רלוונטי על הנכס. המידע שנקבל יאפשר לנו להחליט האם לבצע את ההוצאה המשמעותית ביותר בחיינו וכיצד.

התועלת מהבדיקה רבה ומומלץ לפנות לחברה מקצועית, להבין את תהליך הבדיקה, מהן התוצאות שאפשר לצפות להן, כיצד מתקבל הדו"ח ובהתאם להחליט אם להזמין אותה. חברת הדר בדק מבצעת בדיקות מזה שנים רבות ומביאה ניסיון רב, בעלי מקצוע מוכשרים ומגלה לנו הרבה יותר מכפי שנוכל לצפות על הנכס שמעניין אותנו.

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

התקשרו עכשיו

אזור צפון

מרכז ודרום