לא קונים "חתול בשק" בדק בית בדירות לקנייה – שלב חשוב לפני הרכישה

קניית דירה גורמת להתרגשות גדולה. ההגעה לנחלה כשיש לכם נכס משלכם היא פנטזיה שיש לכל שוכר דירה שרוצה כבר לזכות במשהו משלו. מופלא שאתם נלהבים ומתרגשים, אבל חשוב לקחת בחשבון שצריך לערוך בדיקות מקצועיות לפני שמחליטים על רכישת דירה מסוימת. הדירה שמולכם יכולה להיות דירה לתפארת, נעימה, יפהפייה, מאווררת, במקום מגורים מצוין, דירת החלומות שלכם, אבל אולי יש בה ליקויים שאתם לא יכולים להבחין בהם בעיניכם המתרגשות? רק מהנדס בניין מומחה יכול לבדוק את הדירה כראוי, מכל הכיוונים, בכל המערכות, ולכתוב מיפוי ממצה בדו"ח מפורט – מה הליקויים ומה צריך לעשות על מנת שהנכס יעמוד ביעדים. נשמע קשוח? גם אם כן, תפקידו של הקבלן לספק לכם דירה שכל המערכות בה מתפקדות כראוי.

 

למה צריך לבדוק דירה חדשה מהניילונים?

קשה יותר לזהות בדירה חדשה את הליקויים העתידיים כי איש לא גר בדירה לפניכם, ולכן לא תדעו למה לצפות. מהנדס הבניין יבדוק את המערכות השונות: מערכת החשמל, מערכת האינסטלציה, התשתיות, הצבע, הטיח, חומרי הבניין, הבידוד, האיטום ועוד. בגלל הקושי לחזות את העתיד, מהנדס הבניין נחוץ כי יש לו הידע והכלים לוודא שצפון לכם עתיד זוהר בדירת חלומותיכם. לא תרצו לישון בראש שקט בלילה הראשון לאחר הרכישה?  הנה לכם הזדמנות למנוע עוגמת נפש, לאבחן ליקויים, לבקש תיקונים, ורק אז לסגור דיל של רכישת הדירה.

 

בדיקת מערכת חשמל, האינסטלציה והבידוד

החשמל הוא האחראי על האורות ועל המוצרים השונים, כך שיעבדו וידלקו. אם משהו משובש במערכת החשמל, הדבר יכול לגרום לליקויים חמורים ואף לסכנת חיים, לכן קיימת חשיבות רבה לבדיקת מערכת החשמל על ידי מומחה בלבד. בדק בית לדירה חדשה מקבלן בניין  בודקים ליקויי חשמל יכולים להיות חיבורים לא טובים, חוטים רופפים, חוטים לא עטופים ועוד מקרים מורכבים אף יותר.

מערכת האינסטלציה כוללת בדיקת נזילות, ניקוז, רטיבות פוטנציאלית, צנרת הביוב ועוד.

מערכת הבידוד והאיטום כוללת בדיקה של נזילות ורעשים, כך ייבדקו הדלתות, החלונות, הגג, המרתף, החדרים ועוד.

 

בדק בית בדירות לקנייה

ייעשה גם בדירות יד שנייה. מהנדס הבניין יבדוק גם כאן מקור לרטיבויות, איכות הריצוף, ביוב, איטום, קרמיקה, ריצוף, טיח ועוד. אל תוותרו על חלק הבדיקה כי הוויתור עלול לעלות לכם באלפי שקלים ויותר מכך אם יימצאו ליקויים עם הזמן, ליקויים שיכולתם למנוע את התשלום עליהם. זכרו כי לאחר המכירה, מוכר דירה יד שנייה לא מחויב להעניק לכם מאום, לכן בדקו הכל לפני מסירת התשלום ולקיחת המפתחות באופן סודי.

בדק בית בדירות לקנייה חייב להיעשות על ידי מהנדס בניין המוכשר לכך. כדי לאתר בודק מיומן, חשוב לאתר אותו מראש. אל תתפתו למחיר נמוך. התפתו למוניטין. בחרו רק בודק שהוסמך לכך, שבידיו כל האמצעים להעניק לכם את המיפוי האמין, והעיקר – שיהיה במזל במסע החדש.

 בדק בית בדירות לקנייה

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.