צ'ק ליסט בדק בית ראו את הרשימה המלאה

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

צ'ק ליסט בדק בית ראו את הרשימה המלאה

בדק בית הוא צעד חיוני שיש לנקוט בו לפני רכישת בית או דירה. חשוב שהקונה יבין למה הוא נכנס וחשוב שהקונים יוודאו שיש להם את כל המידע הדרוש לפני החתימה על הקו המקווקו. ולכן ריכזנו עבורכם צ'ק ליסט בדק בית שחשוב לגזור ולשמור.

בדק בית הוא שלב חשוב ביותר בתהליך הקנייה או מכירת הבית, ובדיקה זאת מתבצעת על ידי מהנדסים ברוב המקרים. למעשה, זוהי בדיקה יסודית של מצבו המבני, השלדי של המבנה וכן מצבן של התשתיות השונות בנכס. בדיקת דירה חדשה תכלול את היסוד, הגג, הקירות, הריצוף, מערכות החימום והקירור, האינסטלציה, הגז וחיווט החשמל של המבנה. מה עוד חשוב לדעת בנושא? המשיכו לקרוא.

מדוע מבצעים בדק בית בכלל?

בודק ליקויים שעלולים לגרום לפגיעה חמורה או קלה יותר בנכס, כגון נזק מבני, בעיות צנרת או בעיות חשמל. בתוך כך, ניתן להיעזר בבדיקה של בדק בית גם כדי להעריך את מצב החוץ והפנים של הבית. אי לכך, בדק בית על ידי מהנדס הוא תהליך מפורט המחפש ליקויים במבנה. מדוע מבצעים בדיקת דירה חדשה או ישנה? כי חשוב לוודא שהדירה עומדת בדרישות החוק, בתקנות, הרגולציות האזוריות, ושהיא בטוחה.
בדק בית על ידי מהנדס יכול להיעשות כאשר יש חששות או שאלות בנוגע לתקינות המבנית של בניין. בדק זה עשוי להתבצע גם כאשר יש בעיות עם אסתטיקה, כגון גג דולף או צבע מתקלף. בסופו של יום, אם יש לכם טענות כאלו או אחרות כנגד עבודת הקבלן שלכם, יהיה חשוב להוכיח את טענותיכם. וזאת, מבצעים על ידי בדק בית.

בדק בית הכולל ליקויים אסתטיים

למרות שנהוג להתמקד בעיקר בכשלים מבניים או בתקלות של תשתיות, חשוב להתמקד גם בליקויים אסתטיים שעם הזמן יכולים להפוך אפילו לבעיה מבנית. למשל, סדק בקיר אמנם עשוי להיראות כמו בעיה אסתטית, דבר כזה יכול להוביל לבעיה מבנית או שלדית בהמשך הדרך. כל בעיות של צבע, טיוח או התפוררות של צבע, היא בעיה שדורשת טיפול במיידי.

ישנם עוד בעיות שעשויות להיחשב אסתטיות, אבל חשוב לקחת אותן בחשבון כדי למנוע תקלות בהמשך. למשל, מסילות תריסים אשר הותקנו לא מפולסות או בשיפוע מסוים. זה עשוי להוביל בהמשך לבעיות של איטום, רטיבות ונזילות מים, מה שבתורו יכול להוביל לבעיות במניות וחלחול המים לשלד המבנה.

מה עוד כולל בדק בית?

עבר לכך שחשוב לבדוק ליקוים מבניים, שלדיים ואסתטיים, חשוב גם לבצע בדיקה סביבתית אשר כוללת איתור קרינה, ראדון ובדיקה של מערכת החשמל. ובנוסף, בדק בית חייב לכלול בדיקת רטיבות ואיטום המבנה.
ברוב המקרים בדיקת רטיבות תבוצע באמצעות מצלמה תרמית, אך ישנן גם שיטות אחרות לביצוע הבדיקה הזאת. אם אתם צריכים מידע נוסף, אנשי המקצוע המומלצים ביותר באזור המגורים שלכם זמינים לספק לכם חוות דעת דרך שיפוצים פלוס – קבלו אותה כעת.

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב: