בדק בית השוואת מחירים

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

אם אתם מתכוונים לקנות דירה חשוב שלא תוותרו על בדק בית השוואת מחירים. באמצעות בדק בית השוואת מחירים תוכלו להשוואות בין חברות שונות ולבחור את ההצעה שהכי מתאימה לכם. בדק בית יעזור לכם לקבל תמונה מקיפה ויסודית על הליקויים הסמויים והגלויים בדירה שלכם.

למה חשוב לעשות בדק בית השוואת מחירים?

באמצעות בדק בית השוואת מחירים אתם יכולים להשוואות בין החברות שונות מבחינת איכות השירות, מקצועיות החברה ואנשי המקצוע בה, ניסיון החברה וכן המחיר שדורשת החברה בהתאם לבדיקה שהיא מבצעת. פרמטרים אלה יעזור לכם לבדוק קריטריונים שונים אשר משפיעים על בחירת החברה. חברה שיש לה אתר מושקע ומעוצב הכולל בתוכו חומר עשיר ומגוון על הבדיקות השונות והליקויים השונים, כולל רקע של אנשי המקצוע העובדים בחברה, שמות של ממליצים ועוד יעזור לכם בבחירת החברה שאתם רוצים לעבוד איתה. בהתאם לבדיקת  מחירים תבינו כמה עולה בדק בית  לאחר סר שוק ובחינת איכות החברות  תדעו מי החברות  הרציניות שכדאי ליצור איתן קשר, והאם המחיר שהן מציעות מתאים לתקציב שלכם. עוד דבר חשוב שיעזור לכם לקבל החלטה לאחר שהצצתם באתר היא שיחת טלפון עם נציג החברה ופגישה במשרדי החברה על מנת לקבל אינפורמציה יותר עשירה לגבי הבדיקה עצמה וכן לפגוש כמה מבעלי המקצוע, דבר זה יעזור לכם לגבש עמדה לגבי בחירת החברה שתעבדו עימה.

מתי יש צורך לעשות בדק בית השוואת מחירים?

את ההשוואה של בדק בית יש לעשות כאשר רכשנו או קנינו דירה חדשה או יד שנייה ואנו רוצים לדעת מה המחיר בחברות אחרות ומה הם מציעים בתמורה. באמצעות בדק בית השוואת מחירים בין החברות השונות אנו בודקים את טיב הבדיקה של החברה בהתאם למחיר שהיא מציעה לנו. האם המחיר עומד בתקציב שלנו או יקר לנו? האם הבדיקה עצמה היא יסודית ומעמיקה או בדיקה כללית? בהתאם לתשובות על השאלות הללו ניתן לבחור את החברה המתאימה ביותר לצרכים האישיים שלנו.

ערך הנדל"ן הוא מושג שכיח בקרב רוכשי הדירות, מושג זה כולל את ערך הדירה עצמה בהתאם לבנייה עצמה. בניין עם ליקויי בנייה הוא בניין אשר מוריד באופן אוטומטי את ערך הדירה גם אם כל הליקויים השונים תוקנו. לכן לפני שאתם מחליטים למכור או לרכוש דירה, אתם חייבים לבצע בדיקת בדק בית אשר מאתרת ליקויי בנייה גלויים וסמויים לעין. הודות לבדיקת בדק בית אשר מתבצעת באמצעות איש מקצוע תוכלו לדעת איזה ליקויי בנייה קיימים בדירה שלכם וכן בבניין עצמו ובהתאם לכך תוכלו בבוא העת לדרוש את המחיר המתאים בהתאם.

מהם ליקויי בנייה?

 

ליקויי בנייה הם ליקויים שונים הקיימים במבנה הבניין וגורמים לפגיעה באיכות המבנה ובערכו של המבנה עצמו. הליקויים יכולים להיות סמויים לעין או גלויים ומסוגים שונים. חלקם אף מסוכנים מבחינה בטיחותית עד כדי סכנת חיים וחלקם ליקויים קטנים אשר לא פוגעים בתפקוד הנכס עצמו. לכן חשוב לבצע בדיקת בדק בית שתאתר את כל הליקויים השונים בדירה בין אם הם חמורים ביותר או פעוטים וזאת על מנת שנוכל לתקן אותם, וכן לדעת בעתיד איזה מחיר נדרוש על הדירה עקב אותם ליקויי בנייה. כך למשל ליקויי בנייה במקלחון שאינו תואם לנקבע בתכנון האדריכלי הוא ליקויי בנייה עם סטייה מתקנות הבנייה וניתן לתקנם בקלות רבה, לעומת זאת ליקויים שונים כגון בניית תקרות נמוכות ממה שנקבע בתקנות הבנייה הן ליקויי בנייה שאינו ניתן לתיקון ושמוריד מערך הבית עצמו.

אילו ליקויי בנייה מורידים את ערך הנכס?

 

ליקויי בנייה זעירים או חסרי משמעות אינם נחשבים לליקויי בנייה שגורמים לירידה בערך הנכס, אך ליקויי בנייה שלא ניתן לתקנם או שניתן לתקנם אך התיקון אינו וודאי הם תיקונים שמורידים מערך הדירה עצמה. לכן כל מי שרוצה למנוע מפח נפש והוצאות כספיות מיותרות או נזקים שונים אשר עלולים להתפתח בדירה שהוא עומד לרכוש, יכול לנקוט לבקש בדיקת בדק בית אשר מתבצעת באמצעות איש מקצוע מטעם חברה כלשהי. בבדיקה זאת בודק המהנדס ואיש המקצוע את ליקויי הבנייה השונים בהתאם לתקנות הבנייה הקיימות, האם הדירה נבנתה מחומרי בנייה מתאימים, האם תוכנית המתאר שלה עומד להשתנות וועוד קריטריונים שונים אשר בסופו של דבר קובעים את איכות החיים בדירה עצמה. ליקויי הבנייה מתייחסים למבנים רגילים אך גם בנייה קלה ומבנים ניידים, אשר צריכים לעמוד בסטנדרטים ובדרישות בהתאם לתקנות הבנייה על מנת להבטיח את תקינות השימוש במבנה.

 

איך מאתרים ליקויי בנייה בדירה?

 

על מנת לאתר את ליקויי הבנייה בדירה חשוב לבצע בדיקת בדק בית בטרם הכניסה לדירה עצמה. באמצעות בדיקת בדק בית אשר מתבצעת באמצעות מהנדס בניין ואיש מקצוע מאתרים את כל הליקויים הקיימים בדירה הסמויים והגלויים ומטפלים בהם הקדם. את הליקויים השונים אשר התגלו בדירה מעבירים לדו"ח מסודר אשר יכול להיות במקרים מסוימים אסמכתא משפטית כאשר אנו רוצים לתבוע את קבלן הבניין שלא תיקן את הליקויים שהיו בתקופת אחריותו על הבניין. איתור הליקויים בדירה נעשה באמצעות מכשירים טכנולוגים מתקדמים וחדישים אשר מאתרים את מקור הליקויי ומיקומו המדויק, בין אם הוא סמוי או גלוי לעין. דיוק זה עוזר לבעל המקצוע לקבל תמונה מלאה על כל הליקויים השונים הקיימים בדירה והאם הם בהתאם למפרט הטכני של הדירה. ישנם ליקויים אשר לא ניתן לתקן אותם כתוצאה מרשלנות בבנייה עצמה, ליקויים אלה עשויים להוריד מערך הבית, וכן משפיע על איכות החיים בדירה עצמה. לכן יש לקחת בחשבון את כל הליקויים הקיימים בדירה גם הגלויים וגם הסמויים ולהתייחס אליהם העת הצורך.

זהירות ליקויי בנייה מסוכנים לפניך

 

מאחר שישנם שני סוגי שמתגלים בעת ביצוע ביקורת ליקויי בנייה , ליקויים פעוטים שלא מהווים נזק למבנה הבניין וליקויים מסוכנים אשר מהווים סכנה בטיחותית לדיירים בה, חשוב לאתרם כמה שיותר מהר ולטפל בהם. ליקויים מסוכנים ולא בטיחותיים יכולים להיות למשל: מעקה שלא נבנה תקין, סורגים לא יציבים, ממ"ד לא תקין ועוד. כל אותם ליקויים עלולים לסכן את בטיחות הדיירים ומחויבים לתיקון מיידי. הליקוי החמור ביותר הוא ליקוי בשלד המבנה. בליקוי מסוג זה יציבות המבנה עלולה לגרום לקריסה של המבנה עצמו. כמו כן, אם מותקנות מדרגות לא יציבות או שחלה סטייה בקיר תומך או שישנם סדקים משמעותיים בקירות הבית, חשוב לבחון האם ישנם ליקויים בבנייה בשלד הבניין.

ביקורת ליקויי בנייה היא ביקורת חשובה ביותר שכל בניין חייב לעבור. באמצעות ביקורת ליקויי בנייה ניתן לאתר את הליקויים השונים בנכס בטרם הכניסה למגורים או בעת מכירת הדירה יד שנייה, לכן חשוב לבצעה בכל נכס שיש לנו למכירה או קנייה.

מהי ביקורת ליקויי בנייה?

ביקורת ליקויי בנייה היא ביקורת אשר מתבצעת בעת רכישת דירה חדשה מקבלן או דירה יד שנייה או במהלך בניית בית ועוד. הביקורת במבנה מאתרת את הליקויים השונים בדירה אשר אינם נראים לעין. ליקויים אלה יכולים להיות במערכת האינסטלציה, בבעיות איטום, ריצוף שלא עפ"י התקנים, בניית קירות ותקרה לא תקינה, תשתיות חשמל לא תקינות ועוד. כל אותם ליקויים מצריכים תיקון בטרם השימוש בדירה עצמה. הליקויים עלולים להיות אף בטיחותיים ולגרום לנזקים והוצאות מיותרות לדיירי הבית ואף להוריד את ערך הנכס. לכן, על מנת להבטיח את קנייתכם באופן בטוח ומשתלם חשוב לבצע ביקורת ליקויי בנייה בדירה.

כיצד מאתרים את לקויי הבנייה?

ההשקעה בנכס שלנו היא השקעה חשובה ומשמעותית עבורנו, וזאת מאחר שמדובר על השקעה לטווח הרחוק, אך אם זאת היא מצריכה מאיתנו גם משאבים רבים. ליקויי בנייה הם דבר שכיח ביותר בתחום הבנייה והם קורים עקב עבודה לא מקצועית של קבלן הבניין אשר אינה עמדה בתקנים, המפרט הטכני וכו'.לכן יש צורך לבצע  בדיקת ליקויי בנייה  בנייה על מנת לאתר את כל הליקויים השונים בבנייה אשר אינם נגלים לעין ומפריעים לאיכות חיינו. בדיקת בדק בית יסודית ומקיפה תעזור לכם לאתר את כל ליקויי הבנייה שונים אותם תצטרכו לתקן. איתור הליקויים נעשה באמצעות מכשור טכנולוגי מתקדם אשר מזהה את ליקויי הבנייה תוך דקות אחדות.

מה כוללת ביקורת ליקויי בנייה?

ביקורת ליקויי בנייה כוללת: בדיקת התאמת כמויות חומרי הבניין וטיבם ביחס למפרט, בדיקת התוכניות, בדיקת ליקויי הבנייה בצנרת המים והביוב, איתור בעיות רטיבות, איטום וחדירת מים. בדיקת ליקויי בנייה בחיפויי הקירות, טיח וצבע, איתור ליקויים בעבודת הריצוף, קרמיקה ועוד. ביקורת ליקויי בנייה לעבודות בידוד תרמי, אקוסטי ועוד. הביקורת מתבצעת תוך שימוש במכשיר טכנולוגי מתקדם וחדיש, אשר בסופו מתקבל דו"ח ליקויי בנייה.

מתי מתבצעת ביקורת ליקויי בנייה?

ביקורת ליקויי הבנייה מתבצעת לאחר שאותרו כל הליקויים השונים בדירה בבדיקת בדק בית. בדיקת בדק הבית היא בדיקה יסודית ומעמיקה אשר מגלה את הליקויים השונים אשר אינם חשופים לעין, כולל ליקויים בטיחותיים מסוכנים. באמצעות ביקורת ליקויי הבנייה ניתן לבקר את הליקויים השונים ולבדוק שאכן הם תוקנו ע"י בעל הדירה. ובמידה ובביקורת מתגלה שהליקויים טרם תוקנו או נוספו חדשים יש לעדכן את בעל הדירה בליקויים השונים ושהוא צריך לתקנם על מנת שהדירה תהיה ללא ליקויים. כלומר, הביקורת נותנת לנו את המידע שאנו צריכים לגבי תיקון הליקויים או מציאת ליקויים חדשים ועל כן היא משמעותית ביותר.

ביקורת ליקויי בנייה

 

מדוע חשוב לאתר את ליקויי הבנייה?

איתור ליקויי בנייה לפני רכישת הדירה חשובה ביותר. באמצעות בדיקת בדק בית אשר מתבצעת באמצעות איש מקצוע ומהנדס בניין ניתן לאתר את כל ליקויי הבנייה השונים הגלויים והסמויים לעין ולקבל חוות דעת לגבי הליקויים השונים. לאחר ניהול משא ומתן על הליקויים אשר נמצאו בדירה ניתן לקבל אומדן של העלויות הצפויות לכם וכן מחיר הדירה עצמה לאחר כל הליקויים שהתגלו בה. כמו כן, חשוב לדעת שתוקף אחריות הקבלן היא לתקופה מסוימת וזמנית ועל כן חייבים לתקן את כל הליקויים בתקופה זאת אחרת התיקונים הם על בעל הדירה והדיירים במידה ומדובר בליקויי בנייה בבניין עצמו. כמו כן, חשוב לדעת שאם הליקויים אשר התגלו בזמן אחריות הקבלן אינם תוקנו על ידו או תוקנו חלקית ובאופן לא מספק תוכלו להגיש נגד קבלן הבניין תביעה כספית לפיצויים בבית המשפט. הקבלן מחויב עפ"י החוק לתקן במסגרת האחריות לבניין את הליקויים השונים, לא בצורה חלקית אלא בצורה מלאה וכל חריגה מכך היא עילה למשפט. מעבר לכך, חוות הדעת שיש בידכם באמצעות בדיקת בדק בית היא אסמכתא משפטית לכל דבר שעשויה לעזור לכם במהלך המשפט נגד קבלן הבניין. לכן אל תוותרו על בדיקת בדק בית בשום מצב.

 ליקויי בנייה

 

 

האם יש צורך לבצע בדק בית השוואת מחירים תמיד ?

בדק בית השוואת מחירים היא בדיקה חשובה מאוד לכל נכס בין אם הוא חדש או ישן. לכן חשוב לעשות השוואת מחירים בטרם אנו סוגרים עם חברה כלשהי. באמצעות השוואת מחירים אנו מקבלים מידע שעוזר לנו להחליט בסוף עם איזה חברה נעבוד ומה אנו מקבלים בתמורה. אל תוותרו על שלב השוואות המחירים גם אם אתם לחוצים בזמן, באמצעות השוואת מחירים בין חברות שונות תוכלו לקבל  מידע שיעזור לכם לבחור את החברה הנכונה והמתאימה לכם מבחינת הצרכים האישיים שלכם ועל הדרך לחסוך כמה שקלים. עוד דבר חשוב  מעבר להשוואת מחירים בין החברות זה המלצות של חברים ובני משפחה. עם שמות של ממליצים שנמסרו לכם באמצעות בני משפחה וחברים או באמצעות החברה, תוכלו לדבר עם אותם אנשים אשר עברו את הבדיקה ולהתרשם מהתהליך הבדיקה, המקצועיות של הבדוקים ועוד.

בדק בית השוואת מחירים

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

צרו עימנו קשר

החזון שלנו

לאורך שנים של פעילות בתחום, בנתה הדר בדק בית מתודולוגיות בדיקה מתקדמות המאפשרות לנו לבצע ביקורת מבנים ובדיקות בדק בית בצורה מאוד יסודית וממצה, ללא שום אפשרות לכך שליקוי בנייה כלשהו יחמוק מעינינו. כל בודק מטעמנו נשלח אל בית הלקוח עם רשימת בדיקות מסודרת של כל האלמנטים הדורשים בדיקה על מנת לקבל תמונה מלאה של ליקויי הבניה במבנה.

-הדר בדק בית-

אזור צפון

אזור מרכז, דרום