מזל טוב רכשתם דירה חדשה בפרוייקט כזה או אחר, אך כיצד ניתן לדעת שלא שמתם את כספכם על קרן הצבי ולא רכשתם חתול בשק?, הגעתם למקום הנכון. ראשית כמובן שבדק בית כעת ימנע לכם כאבי ראש בעתיד כאשר תיאלצו להתמודד עם הקבלן על כל ליקוי הכי קטן שיהיה לאחר כמה חודשי מגורים. אז לא אנחנו לא אומרים שצריך להתרעם על כל מסמר אך בכל זאת ישנם כמה דברים שכדאי לדעת.

בדק בית לדירה חדשה מקבלן

מתי כדאי לעשות בדק בית? בדק בית נעשה על מנת לבדוק שהנכס שברצוננו לרכוש עומד בכל התקנים, האם ליקוי בנייה קיימים בו, וכיצד לתקנם. המשפט 'דברים שרואים מכאן, לא רואים משם' מעולם לא היה רלוונטי יותר – והדברים שמהנדס בניין מוסמך רואה בזמן בדק בית, הם פרטים קטנים שכנראה לעולם לא היינו שמים אליהם לב – עד הרגע בו רטיבות מתגלה על התקרה, סדקים נוצרים במרפסת או שהריצוף מתחיל לשקוע תחת רגלינו. וכמו שכאשר אנו הולכים לרופא ומבקשים חוות דעת שנייה, כך על אחת כמה וכמה בדירה זה חשוב. בדק בית לדירה חדשה שרוכשים  מקבלן יכול להישמע מגוחך ומיותר , בטח תגידו מה כבר יכול להיות לקוי בבניה של דירה חדשה לגמרי? תתפלאו, ישנם מקרים רבים בהם שמים אחוזים גבוהים מהמותר של קלקר במקום בטון. וזה עוד בדירות חדשות לגמרי, מהניילונים מה שנקרא,  בדק בית מחיר זול יחסית למה שהבודק יכול למצוא.

מהמסד לטפחות בבדק הבית

 

לא חשוב היכן תעדיפו לגור אם זה דירות למכירה בנהריה, חיפה, בת-ים, בכל מקום שכזה קבלנים צריכים לעמוד בהרבה חוקים ותקנות שלנו אין מושג לגביהם, וגם לעולם לא נצליח לראות את ההבדל הוא טמון בסוג החול מתחת לריצוף, בשיפוע המרפסת ובעוד פרטים קטנים שאת הליקוי בהם נזהה רק אחרי כמה שנים. בדק בית לדירה חדשה יאפשר לנו לדרוש מהקבלן לתקן את הליקויים לפני הכניסה לדירה, מה שימנע עוגמת נפש רבה, בלאגן ואת האפשרות שהקבלן יטען שאנחנו אלה שגרמנו לליקויים.
בדק בית בקניית דירה או בית יד שנייה, הוא כנראה החשוב ביותר והמקיף ביותר. כמו שלא הייתם קונים רכב יד שנייה מבלי לבדוק אותו – כך גם לא תרכשו דירה יד שנייה מבלי בדיקה מקיפה! המעטפת החיצונית יכולה להיות צבועה, יפה ומשופצת, אבל לעולם לא תדעו מה קורה בתוככי הצנרת, תשתית האיטום ובמערכות האחרות בדירה. מה שנקרא צריך לבדוק היטב בציציות. בתהליך בדק בית, מהנדס הבניין יבחן את כל מערכות הבית בצורה מקיפה ויוכל לומר באופן מדויק אילו ליקוי בנייה קיימים ואיך צריך לתקנם. במידה והליקויים שהתגלו בבדיקת הבית לא ניתנים לתיקון, או שאתם מחליטים שאפשר 'לחיות איתם' – בדק בית  דוח הבדיקה ההנדסית של הבית, מהווה כלי מוצלח במשא ומתן ויכול להוריד את המחיר ההתחלתי, כך שבכל מקרה הבדיקה משחקת לטובתכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.