בדיקת דירה לפני קנייה

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

בדיקת דירה לפני קנייה באמצעות חברת בדק בית גדולה ואמינה או מהנדס עצמאי מוסמך ובעל ניסיון היא השקעה שאין לוותר אליה, והמאמר הבא מפרט את הסיבות לכך.

בדיקת דירה לפני קנייה – למה זה חשוב וכדאי?

קניית דירה חדשה או דירה יד שניה היא אחת ההשקעות החשובות והגדולות ביותר שתעשו במהלך חייכם ואין ספק שתרצו להגן עליה.

הדרך לעשות זאת היא באמצעות בדיקת הדירה לפני קנייה או לפני קבלת המפתחות.

בדיקה של ליקויי בנייה יכולה להיות ההבדל בין איכות חיים והנאה מהדירה לבין עוגמת נפש והוצאות מיותרות.

בדיקת דירה לפני קנייה – מה מטרת הבדיקה

 

מטרת בדיקת דירה חדשה היא איתור כל הליקויים הקיימים בדירה, כולל ליקויים

אסתטיים וליקויים חמורים, ליקויים גלויים לעין וליקויים נסתרים, כדי שהקבלן יוכל לתקן אותם לפני שאתם נכנסים לדירה.

מטרתה של הבדיקה במקרה של דירה יד שנייה הוא לעזור לכם להחליט אם הקנייה של הדירה היא כדאית והאם עלות התיקונים משתלמת לכם או שאולי כדאי לחפש דירה אחרת.

בדיקת דירה לפני קנייה – מה כוללת הבדיקה

בדירה חדשה, המהנדס או חברת בדק בית שהזמנתם בודקים שהדירה שאתם מקבלים בנויה לפי כל התקנים ותקנות הבנייה, לפי תוכניות הבנייה והמפרט הטכני, וגם את איכות החומרים ודרך הביצוע, כגון החול המשמש לריצוף ועבודת הטיח והצבע על הקירות.

בדיקת בית לדירה יד שנייה שמה דגש בעיקר על ליקויים נסתרים כגון חלודה של הצינורות, ליקויים במערכת החשמל וסדקים ושברים בקירות ובתקרה שעלולים להתרחב ולהוות בעיה.

בדיקת דירה לפני קנייה – מה אפשר לעשות עם דוח הבדיקה

 

בסיום הבדיקה, תקבלו דוח מפורט שכולל תיאור מלא של כל הליקויים שנמצאו בדירה, כולל אומדן מחירים אמין למדי, שמתבסס על נסיונו של המהנדס בשטח.

בדירה חדשה, זה הזמן לפנות לקבלן, כל עוד הוא נמצא באתר הבנייה ועוד לא נמסרו לכם המפתחות, כדי שיתקן את כל הליקויים לפני שאתם נכנסים לדירה.

עבור דירה יד שניה, הדוח יכול לשמש אתכם במשא ומתן מול המוכרים להורדת המחיר הסופי.

 בדיקת דירה לפני קנייה – של מי האחריות לתיקון הליקויים

בקניית דירה מקבלן, חוק המכר מגן על הקונים ומטיל את האחריות לתיקון הליקויים שנמצאו בדירה על הקבלן, עד לתקופה של 10 שנים במקרה של אריחי ריצוף חיצוניים.

כאשר קונים דירה יד שנייה, במידה וכבר שילמתם את כל הסכום ונכנסתם לדירה, האחריות לתיקון הליקויים היא עליכם, אלא אם תוכלו להוכיח שבעל הדירה הסתיר מכם מידע על ליקויים בכוונה תחילה.

 בדיקת דירה לפני קנייה

בדיקת דירה לפני קנייה – מה אומרים המספרים

 

מחירי בדק בית מגיעים לרוב לסכומים של כמה אלפי שקלים, והם תלויים בגורמים שונים כגון גודל הדירה, סוגי הבדיקות שהזמנתם והאם מדובר בדירה חדשה או יד שנייה.

אמנם אין הבדלים גדולים בין החברות השונות שמציעות שירותי בדק בית, אבל יש הבדל במחיר בין בדיקת דירה חדשה ובדיקת דירה יד שנייה.

בכל מקרה, הבדיקה היא כדאית מאחר והיא חוסכת לכם הוצאות מיותרות בעתיד ודאגות.

פרויקטים של בנייה משלבים אנשי מקצוע רבים אשר עלולים לנסות ולחסוך ברמתם במקומות הלא נכונים ולהפוך מבנה חדש לכזה המצריך תיקונים. ביצוע בדק בית ליקויי בניה הינו קריטי בכדי לוודא שהנכס חדש באמת.

בדק בית ליקויי בניה

שירות של בדק בית הינו שירות כולל אשר מבצע נתיחה מלאה של הנכס וכל התשתיות הקיימות בו. ללא בחינה מקצועית של כל החלקים בנכס, ללא קשר למספר הדיירים שהשתמשו בו, ישנה תמיד הסכנה לתקלות, ליקויים וסכנות ממשיות המסתתרות בין הקירות. ביצוע בדק בית לאיתור ליקויי בנייה בדירה חדשה מאשרת לך כי הדירה והמבנה עומדים בכל התקנים והדרישות אשר הובטחו לך בחוזה ובמעמד הרכישה.

אילו ליקויי בניה נבדקים במסגרת בדק בית

בדק בית של נכס חדש מתבצע על ידי אנשי מקצוע מומחים בעזרת ציוד מתקדם ושיטות חדישות לאיתור ליקויים. במהלך הבחינה, כל שכבה בנכס עוברת סריקה מלאה, החל מרמות האיטום ועבודות הגימור, דרך תשתיות המים והחשמל ועד לקביעת דרגת עמידות המבנה בפני רעידות אדמה על פי תמ"א 38 ותקן 2413. הליקויים אשר יאותרו בנכס יפורטו עבורך בדו"ח מלא, מפורט ומוכר אשר יאפשר לך לעשות את ההחלטות הנכונות בנוגע לעתיד.

כיצד מתבצע בדק הבית לאיתור ליקויי הבניה

שירות של בדק בית מתבצע במקום הנכס על ידי צוות מקצועי ויכול לכלול השוואה בין מצב הנכס הסופי לבין תכניות הבנייה הרשמיות. בעזרת מצלמות ייחודיות, בעל המקצוע מסוגל להסתכל על התשתיות הנמצאות בתוך הקירות שלך ולאבחן אותן מבלי לגרום לפגיעה בנכס והיכרות עם עולם הבנייה מכוונת את המומחה לעבר מקומות בהם בעלי מקצוע רבים מעגלים פינות או עושים טעויות. עם קבלת הדו"ח יתאפשר לך להיכנס לנכס עם ראש שקט וחיוך מלא.

קניית בית היא הוצאה גדולה במיוחד ולכן בדיקת בית לפני קנייה היא הכרחית, בין אם מדובר בבית חדש או בבית ישן, כדי לוודא שאתם לא קונים חתול בשק.

בדיקת בית לפני קנייה – כל מה שאתם חייבים לדעת!

מצאתם את בית החלומות שלכם ואתם כבר לא יכולים לחכות להיכנס לבית, לעצב אותו כמו שאתם אוהבים ולהתחיל להנות ממנו.

רגע לפני שאתם מתחייבים וכדי להנות באמת מהבית, עצרו והזמינו חברת בדק בית שתבצע עבורכם בדק בית יסודי ומקיף כדי לוודא שאין ליקויים בבית שיגרמו לכם עוגמת נפש ועלויות גבוהות של תיקונים בעתיד.

בדיקת בית לפני קנייה – מה כוללת הבדיקה הפנימית?

בדיקת בית פרטי לפני קנייה אינה דומה לבדיקה של דירה בבניין והיא כוללת בדיקות שמתחייבות בגלל אופן הבנייה של בתים פרטיים בארץ.

הבדיקה כוללת בחינה מדוקדקת ומקיפה של השלד הפנימי של המבנה, לרוב בעזרת אמצעים טכנולוגיים, במיוחד כאשר מדובר בבית בעל מספר קומות, כדי לאתר נזילות, עמודי תמיכה רופפים, סדקים בתקרת הקומה הראשונה וכדומה.

בדיקת בית לפני קנייה – מה כוללת הבדיקה החיצונית?

מבחינה חיצונית, המהנדס מטעם חברת בדק הבית יבדוק את הגג כדי לוודא שאין בו ליקויים שפוגעים באיטום ובבידוד של הבית, כגון אריחים או רעפים רופפים כמו גם את שלד המבנה מבחוץ והחיפויים החיצוניים של הבית שעלולים להוות סכנה לדיירי הבית.

גם האזור המקיף את הבית נבחן על ידי המהנדס, כדי לאתר ליקויי בנייה במחסן שבחצר או ליקויים בטיחותיים בשביל הגישה לחנייה או לבית.

 

בדיקת בית לפני קנייה – מי מבצע את הבדיקה?

בשל הייחודיות של הבדיקה במקרה של בית פרטי, מומלץ שמהנדס הבניין שבודק את הבית שלכם יהיה בעל ניסיון באיתור ליקויים בבתים פרטיים.

וודאו שהמהנדס שמבצע את הבדיקה יודע לבדוק את ריכוז הקרינה וגז הראדון, מאחר וזהו גז שנפלט מהאדמה ומהווה סכנה מעל רמה מסוימת, ולכן זוהי בדיקה חשובה במיוחד בבתים פרטיים צמודי קרקע וכאלה שיש להם ממ"ד תת קרקעי או מרתף.

בדיקת בית לפני קנייה

בדיקת בית לפני קנייה – מה כולל דוח הבדיקה?  

דוח הבדיקה לבית פרטי הוא רחב ומקיף וכולל את כל הפרטים הדרושים, כולל את פרטי המזמין, פרטי המהנדס שביצע את הבדיקה, תיאור מפורט של הנכס, סוג הבדיקות שהוזמנו ומטרת הביקורת.

בנוסף, הוא כולל פירוט מלא של אופן הבדיקה ותיאור מפורט של כל הממצאים שעלו במהלך הבדיקה, נכון למועד שבו היא התבצעה ואומדן העלויות לתיקון כל ליקוי.

 

בדיקת בית לפני קנייה – מה עושים עם הדוח?

הפירוט המקיף בדוח המתקבל על ידי המהנדס, כולל אומדן העלויות, מאפשר לכם לקבל תמונה ברורה לגבי מצב הנכס וגם לגבי ההוצאות הצפויות לתיקון הליקויים, במקרה של בית ישן שהחלטתם לקנות.

כאשר הבית חדש, הדוח יכול להיות קלף מיקוח מצוין מול הקבלן לקבלת פיצוי או לקבלת הנחה במחיר של הבית, או לשמש אתכם בבית משפט, במקרה של תביעה מול הקבלן.

בדיקת בית לפני קנייה – מה המחיר?

מחירי בדק בית עבור בתים פרטיים יכולים להגיע לכמה אלפי שקלים בודדים, תלוי בגודל הבית והאם מדובר בבית חדש הוא בית ישן, כאשר עלות בדיקה לבית ישן מעט גבוהה יותר מעלות בדיקה לבית חדש מאחר וזהו מבנה שעבר מספר דיירים ורמות שונות של תחזוקה.

יחד עם זאת, אל תתנו למחירים להרתיע אתכם מאחר וזוהי הוצאה שתשתלם לכם, גם מבחינה כספית במקרה של הנחה או חסכון בהוצאות בעתיד, וגם מבחינת שלוות הנפש.

מדוע ישנו צורך בבדק בית לאיתור ליקויי בניה

רכישת נכס חדש היא עסקה משמעותית אשר יכולות להיות לה השלכות כלכליות ואחרות רבות על חייך. בעסקה כה אדירה ולעיתים ארוכה, אנשים רבים שוכחים שישנו צד מוכר וצד קונה בעסקה והצד המוכר יכול לספק לך דיווחים המתאימים לו יותר מאשר למציאות. שירות של בדק בית לאיתור ליקויי בנייה מאפשר לך לקבל תמונת מצב מטעמך של הנכס, תהליך הבנייה והחריגות במבנה הסופי מהתנאים אשר הובטחו לך במעמד הרכישה.

בדק בית ליקויי בניה הינה הכרח בטיחותי

בחינה של תשתיות הגז, החשמל והמים בנכס היא קריטית בכדי להשתמש בו ללא חשש ומומלץ להיעזר בעין מקצועית ומנוסה אשר תוכל לאשר לך כי המערכות כולן אינן מהוות סכנה לך, לאנשים החשובים לך ולארנק שלך בעתיד הקרוב והרחוק.

קבוצת הדר

קבוצת הדר הינה חברה מקצועית אשר מספקת שירותים של אנשי המקצוע המובילים והמקצועיים בארץ. אנחנו מזמינים אותך ליצור איתנו קשר או להשאיר את פרטי ההתקשרות שלך באתר ולשמוע איך אנחנו יכולים לעזור לך להימנע מהחלטות שיהפכו לחרטות.

בדק בית ליקויי בניה

בדיקת דירה לפני קנייה – המלצות לפני סיום

 

  1. מומלץ שהבדיקה תתבצע כל עוד הדירה ריקה מרהיטים וחפצים או כאשר היא מסודרת ומאפשרת בדיקה כוללת של כל הדירה.
  2. מומלץ להיות נוכחים בזמן הבדיקה כדי לוודא שכל הליקויים נרשמים בדוח המהנדס.
  3. במקרה של תביעה משפטית נגד הקבלן, בקשו פיצוי בגין עוגמת נפש כי אין דבר גרוע יותר מלקנות דירה חדשה ואז לגלות שאתם לא יכולים לגור בה.

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

צרו עימנו קשר

החזון שלנו

לאורך שנים של פעילות בתחום, בנתה הדר בדק בית מתודולוגיות בדיקה מתקדמות המאפשרות לנו לבצע ביקורת מבנים ובדיקות בדק בית בצורה מאוד יסודית וממצה, ללא שום אפשרות לכך שליקוי בנייה כלשהו יחמוק מעינינו. כל בודק מטעמנו נשלח אל בית הלקוח עם רשימת בדיקות מסודרת של כל האלמנטים הדורשים בדיקה על מנת לקבל תמונה מלאה של ליקויי הבניה במבנה.

-הדר בדק בית-

אזור צפון

אזור מרכז, דרום