בדק בית בפנטהאוז

 

"בדק בית" לפי ההגדרה הוא תקופת זמן של שנה שבה הקבלן שבנה את הפנטהאוז מחויב לתקן את כל הליקויים שהתגלו בו. מלבד אחריות יצרן זו, יש כמה אלמנטים שתקופת האחריות שלהם היא ארוכה יותר, וזאת בהתאם לחוק מכר דירות, ובמקרה כזה הקבלן מחויב לתקן אותם אם התגלה בהם איזה שהוא ליקוי.

בדק בית בפנטהאוז

בדק בית בפנטהאוז נעשה על ידי איש מקצוע. בדרך כלל זה נעשה על ידי הקבלן המבצע לפני כניסת הדיירים למתחם, או מהנדס בניין מוסמך בכל מקרה אחר. במהלך בדק הבית עובר איש המקצוע על הדברים השונים בפנטהאוז ומעריך את תקינותם. במידה והוא מוצא כשלים, הוא מדווח על כך לבעל הדירה, שיכול לחייב את הקבלן לתקן אותם במידת הצורך, או לתקן אותם בעצמו – אם פג התוקף של האחריות.

בדק הבית כולל:

  1. בדיקת ריצוף וקירות: במהלך בדיקה זו בודקים את הריצוף של הפנטהאוז, שהוא אינו שבור, שהוא אינו רופף, שאין שקיעה של הרצפות, שאין רווחים חריגים או חוסר מילוי. לצד זה, בודקים את הקירות של הפנטהאוז, שאין שקיעת אריחים, שאין סדקים, שאין שברים, שאין ליקוי צבע, ואין רטיבות.
  2. בדיקת רטיבות: במהלך בדיקה זו בודקים שאין רטיבות בפנטהאוז, כלומר – בתקרה, בקירות או ברצפות, שאין פגמים, בעיות בצנרת, קילופי צבע, עובש או ריחות לא נעימים.
  3. בדיקת חשמל: במהלך בדיקה זו בודקים את לוחות החשמל, את כמות החשמל שעוברת בדירה, הפיוזים, השקעים, המתגים, חוטי חשמל חשופים, ואת המערכת לגילוי אש.
  4. בדיקת אינסטלציה: במהלך בדיקה זו בודקים את האסלות, המקלחת, האמבטיה, הצנרת, בודקים אם יש דליפות של מים, אם יש שברים או פגמים, בודקים את תקינות לחץ המים בברזים וריחות לא נעימים.
  5. בדיקת מזיקים: במהלך בדיקה זו בודקים אם יש מזיקים ברחבי הפנטהאוז, אם יש צואה, קנים או מאורות שיכולות להעיד על הימצאם של מזיקים כאלה ואחרים, מה שמצריך הדברת מזיקים.
  6. בדיקת הסביבה: במהלך בדיקה זו בודקים את הכניסה לפנטהאוז, את דרכי הגישה, את הבטיחות, המעקות, הקירות, היסודות והמראה הכללי. לצד זה, בודקים את רמת הרעש המגיע מהסביבה והרחוב, את המרחק למרכז מסחרי קרוב, את תחנות האוטובוס והתחבורה הציבורית, אם יש מקום להטלת אשפה בצורה מסודרת ומקומות חנייה.
  7. בדיקת שלד ובית: במהלך בדיקה זו בודקים את השלד של הבית, אם אין בעיה ביסודות הפנטהאוז, חוסר יציבות של המבינה, בנייה פגומה, נשירת קירות או סדקים בקירות תומכים, מדרגות או חללים שנעקרו ממקומם ועוד דברים שעשויים להוות סכנה של ממש.
  8. מיזוג אוויר: במהלך בדיקה זו בודקים את מערכת מיזוג האוויר, שהיא פועלת באופן תקין, שהיא מחממת / מקררת בצורה טובה, שאין פליטת נוזלים, עשן או ריחות, שאין כבלים חשופים, שהמסננים תקינים ואינם קרועים או מלוכלכים, ואת אופן החיבור של המערכת ללוח החשמל הראשי.
  9. חלונות ודלתות: במהלך בדיקה זו בודקים את חלונות ודלתות הבית, שיש אפשרות לפתוח ולסגור אותם באופן תקין, שאין פגמים או שברים, שהם עומדים לפי תקנות התכנון, ושהם אטומים.
  10. בדיקת קרינה: במהלך בדיקה זו בודקים את רמת הקרינה בבית, את רמתה והאם היא תקינה. בדיקה זו היא חשובה במיוחד לבתים צמודי-קרקע או בתים פרטיים, שכן הרמה של הקרינה שם עשויה להוות סיכון אמיתי לבריאות הדיירים.

 

אחריות הקבלן בדק בית

בדיקת דירה מקבלן

מזל טוב! אתם נמצאים לפני אחד מהרגעים הכי משמעותיים בחיים שלכם: כניסה לדירה חדשה אותה שלח רכשתם ממיטב כספכם. אין ספק כי רכישת דירה הינה

קרא עוד »

מהם ליקויי בנייה?

כשהחורף מגיע ואיתו הגשם, צצים להם מגוון של ליקויי בנייה אבל לא רק. ליקויים כמו ליקויי צנרת, קילופים של הקירות, ליקויי חשמל, גמר, בעיות טיח,

קרא עוד »

ביקורת מבנים-המדריך

  שלח ביקורת מבנים המדריך אוקי, אז הבנתם לבסוף למה אתם זקוקים לשירות של ביקורת מבנים מייד לאחר שאתם מקבלים את הדירה החדשה שקניתם מהקבלן

קרא עוד »

חברת בדק בית מומלצת

בחירת חברת בדק בית מומלצת היא משימה לא קלה. המגוון הנרחב של החברות השונות גורם לנו להתבלבל בקבלת החלטתנו לגבי חברת בדק בית. באמצעות חברת

קרא עוד »
מדריך לבדק בית

מהנדס בדק בית

  שלח אם אתם לקראת רכישת דירה חדשה מקבלן או דירה יד שנייה, חשוב שבמסגרת בדיקת בדק בית לדירה יהיה מהנדס בדק בית. מהנדס בדק

קרא עוד »

בדק בית לדלת

איך בודקים דלת פנימית לאתר התקנה כדי לעבור בדיקת בדק בית? שלח לאחר שיפוץ חשוב מאוד לעבור על כל הפרטים ועל כל חלקי הבית כדי

קרא עוד »
בדיקת דירה מקבלן

בדק בית בדירה חדשה

חברת בדק בית בדירה חדשה  לכאורה, רכישת נכס נדל"ן כל שהוא, ובכלל זה רכישת דירה חדשה למגורים, אמורה להתבצע רק אחרי בדיקה יסודית של הנכס

קרא עוד »