בדיקת בדק בית הנה בדיקה הנדסית המסתמכת ראשית כל על מראה עיניים. היא אמורה להערך על ידי מהנדס בדק בית מוסמך. כאשר במהלך הבדיקה מביע המהנדס הבודק את חוות הדעת ההנדסית שלו על אופן בנייתה של הדירה, כולל חריגות וליקויי בניה הקיימים בדירה או בבית. את הליקויים שגילה מציין המהנדס בדו"ח ממצאים  המהווה למעשה את חוות הדעת ההנדסית שלו, וזו מבוססת על נסיונו, ידיעותיו והכשרתו. אז איך תדעו מי המהנדס המתאים לכם? עצתנו היא לקבל עבור חברת בדק בית המלצות ממי שכבר ניסה.

בדק בית – המלצות ממי שכבר ניסה

 

מדוע הנסיון של מהנדס הבדק חשוב מכיוון שבדיקת בדק בית הנה בדיקה המסתמכת על מראה עיניים של איש מקצוע, היא תלויה רבות ביכולות והניסיון של המהנדס הבודק. לכן לא פעם יכולים להיות הבדלים בין חוות דעת הנדסית של מהנדס אחד לשני בבואם לבחון את אותה דירה, או את אותו הבית. בכדי למנוע מצב כזה, מומלץ להעסיק אך ורק חברה מוכרת של בדק בית. המלצות שהתקבלו מלקוחות יהוו בשבילכם ההוכחה הטובה ביותר ליכולותיה המקצועיות. חברה כזו דואגת לשלוח מהנדסים מנוסים לביצוע בדיקות בדק בית בדירות חדשות וישנות. מאחר ורק מהנדס בדק בית מנוסה יכול לאתר את כלל ליקויי הבניה בדירה.

יש לשים לב שבחוות הדעת ההנדסית תהיינה הערכת עלויות מדוייקת, כדי שתוכלו להתדיין כיאות מול הקבלן, או לחילופין מול מי שאתם רוכשים ממנו את הדירה.

בדק בית – המלצות הדוח ומה אפשר לעשות איתן  

בדק בית נעשה כאמור על מנת לבדוק שהנכס שברצוננו לרכוש עומד בכל התקנים. בדק הבית גם יגלה מהם ליקוי הבנייה הקיימים בו, וימליץ כיצד לתקנם. בניגוד למה שנהוג להניח, ההמלצה לבצע בדק בית תקפה לא רק עבור קניית דירה חדשה, אלא גם עבור מקרים נוספים בהם חשוב לעשות ביקורת. כאשר עבור כל אחד מהם ניתן הדגש לגורמים אחרים.

בדק בית יכול להתבצע עבור דירה חדשה שמקבלים מקבלן. איתור הליקויים בטרם המעבר שלכם לדירה, בסיוע מהנדס בדק בית מקצועי, יאפשר לקבלן לבצע את התיקונים הנדרשים בלי שתידרשו לשלם על כך, שכן תיקונים אלה כלולים באחריותו המקצועית של הקבלן. והתוצאה היא שאתם תוכלו לעבור לבית ללא ליקויים, למשך שנים טובות ורבות.

ללא ספק  כי ביצועו של בדק בית בעת קניית דירה או בית מיד שנייה, הוא כנראה החשוב ביותר והמקיף ביותר. ולמרות שלכאורה המעטפת החיצונית של הבית אולי יכולה להיות צבועה, יפה ומשופצת, אתם שאינכם מקצועיים מספיק לעולם לא תדעו מה קורה בתוך הצנרת, לא תבחינו בפגמים שחלו בתשתית האיטום, שלא לדבר על מערכות האחרות בדירה, כמו מערכת החשמל או מיזוג האויר ועוד.

 תהליך בדק הבית,

במהלכו יבחן מהנדס הבניין את כל מערכות הבית בצורה מקיפה. הוא יוכל לומר באופן מדויק אילו ליקוי בנייה קיימים, ואיך צריך לתקנם. לכם תהיה נתונה ההחלטה אם הליקויים שהתגלו בבדיקת הבית ואשר אינם ניתנים לתיקון, הם כאלו שאתם מחליטים שאפשר לחיות איתם, או שאתם מחליטים לתקן אותם. בכל מקרה, עדיף שתהיו מיודעים ולא תרכשו חתול בשק. יתרה מכך, מאחר והדו"ח כולל גם אומדן כספי, הרי הוא מהווה עבורכם אינדיקציה לסכום שנותר לכם להשקיע בנכס שאתם רוכשים, כדי להפוך אותו לתקין. כמובן שדו"ח הבדיקה ההנדסית של הבית במקרה זה,בדק בית המלצות  יכול לשמש אתכם ככלי מוצלח במשא ומתן ויכול להוריד את המחיר ההתחלתי על הנכס.

בדק בית המלצה לבצע במהלך שיפוץ בית

במקרים בהם החלטתם לשפץ את ביתכם הקיים, וכדי למנוע מצב בו השיפוץ ישתבש או חלילה שהקבלן יברח מאחריות, מומלץ לבצע בדק בית במהלך השיפוצים או לאחריהם. במקרה כזה בדק בית בזמן השיפוץ או לאחריו יבחן את קיומם של ליקויי בניה, רמת הביצוע של השיפוץ, איכות החומרים, ועמידה של הקבלן המשפץ בתקנות. והכי חשוב, בדיקת המבנה תוך כדי השיפוץ, תאפשר לכם ליהנות משיפוץ חסר כל טרדות ודאגות. הסיבה לכך היא כי סיכמתם עם הקבלן מה עתיד להתממש, והוא מצידו יבין כי הוא נתון תחת פיקוח של בדק הבית.

במקרה ובכל זאת נפלתם על שיפוצניק מפוקפק במיוחד, אולם הייתם מספיק חכמים לבצע תהליך של בדק בית, הרי שדו"ח בדק בית המלצות המהנדס ישמש אתכם בבית המשפט. למרות שברוב המקרים השיפוצניק יעדיף להימנע מחשיפה לתביעות, וימהר להסכים לתקן את הליקויים בהתאם לדו"ח בדק הבית, וכך תקבלו לידיכם במהרה את ביתכם המשופץ.

 

ליקויים אפשריים שיכולים לעלות בחוות הדעת

למרות שנכנסתם לבית חדש, או לבית שעבר שיפוץ, עדיין לא הכל מושלם. זוהי בעצם הנחת בדק הבית. לכן ישנם ליקויים שמתגלים, לעיתים הם מאוד בולטים לכם אפילו, ולעיתים הם מתגלים רק בעיניים מקצועיות שיודעות בדיוק כיצד הבית שלכם אמור להיבנות בדק בית מחיר בהתאם להנחיות ולתקנים. הנה כמה מקרים כאלו שיסבירו לכם מדוע חשוב לקבל עבור חברת בדק בית המלצות לגבי מקצועיותם.

רטיבות בחדרים ליקוי בניה

ניתנת לאיתור על ידי מראה עיניים מהימן,בדק בית המלצות  אבל ליתר בטחון ישתמש מהנדס בדק הבית בכלים מקצועיים כגון מדד לחות, שיתאר את מידת הרטיבות. מנסיונו יודע מהנדס הבדק כי מקורות אפשריים לחדירת המים והיווצרות הרטיבות בקירות חדר השינה, יכולה לנבוע מרובה לקויה בין מרצפות או בין פנלים לקיר. אפשרות אחרת היא  ליקויים במערכת האינסטלציה כגון מערכת הביוב, מערכת המים, או מערכות המזגנים. אפשרות אחרת היא של איטום לקוי מתחת לריצוף בחדרי רחצה. או לחילופין איטום לקוי בחלק עליון של קופסאות מחסומי רצפה. כמו כן ייתכן כי מדובר באיטום לא תקין של מסגרת חלונות החדר. בכל מקרה בחוות הדעת המקצועית שלו ינחה מהנדס בדק הבית לטפל ברטיבות, לאתר את מקורה ולתקן אותה באופן מקצועי, וכמובן לתקן את כל נזקי הטיח והצבע שנוצרו כתוצאה ממנה. עלות תיקון כזו יכולה לעלות כמה אלפי שקלים שאותם תוכלו לתבוע מהקבלן.

בדק בית מקצועי בתחום החשמל

ומה הייתם אומרים אם לוח החשמל בדירה החדשה שלכם אינו בנוי כהלכה. ליקוי כזה יכול לגרום להתחשמלות ולשריפה כזכור. תיקון כזה יכול להסתכם בכמה מאות שקלים, שעדיין באמצעות דו"ח הבדק נחסכו לכם בדק בית המלצות. וישנם גם ליקויים קטנים אך מעצבנים, כמו שיפוע לא תקין בחדר הרחצה, לדוגמה. שעה שהריצוף בחדר האמבטיה הונח בשיפועים לא נכונים, שאינם מנקזים את המים אל הקולט ברצפה, דבר העלול לגרום לדליפת מים אל משטחי הדירה במקום לחור הניקוז. במצב כזה ינחה מהנדס הבדק את הקבלן לפרק את הריצוף בחדר הרחצה, ולבצע מחדש את הנחת המרצפות, תוך הקפדה על יצירת שיפוע תקין.

מי מוסמך להכין דו"ח בדק בית

דו"ח בדק בית נערך ונרשם על ידי מהנדס מוסמך מטעם בית המשפט, היכול גם לשמש כבורר ומומחה בתחום. המהנדס יכול לספק חוות דעת אשר תחשב כראייה קבילה ואמינה במשפט. מטרתו של הדו"ח לחסוך מרוכשי הנכס הפתעות לא נעימות ומיותרות ולקבל תמונה מלאה, שקופה ועדכנית אודות הנכס שירכש במיטב כספם. כאשר בדק בית – המלצות מקצועיות ואיכותיות יבטיח לדיירים איכות חיים גבוהה, ושמירה על ערך הנכס.

בדק בית – המלצות מן השטח  מזל טוב, אתם יכולים לרכוש דירה

כמה כיף להגיע לנחלה ולהצליח להשיג את הסכום לרכישת דירה או בית. לא משנה אם הסכום מהול בלקיחת משכנתא, עצם היכולת הכלכלית להפוך את הבית או הדירה לנכס שלכם מעיד על הצלחה כי ביוקר המחיה של ימינו, קשה לרבים למצוא את עצמם מתחייבים לרכישת דירה ורבים מסתפקים בשכירות לאורך שנים. כעת מגיע שלב חשוב לא פחות. בדק בית! מדובר בבדיקת הבית/הדירה מזוויות שונות שרק איש מקצוע כמהנדס יכול לחוות דעה ולמצוא את הליקויים שעין בלתי מקצועית לא תצליח להבחין בהם.

 

דו"ח לאחר בדיקת הדירה

לאחר בדק הבית יונפק דו"ח מפורט שאיתו תיגשו לקבלן, למוכר הדירה ולמי שצריך על מנת שיטפלו בליקויים. כך יש לכם שליטה מלאה על הנכס הפוטנציאלי, כך אתם מודעים למה שמתרחש בו ולמה שדרוש תיקון. יש ליקויים שיגרמו לכם לוותר כליל על רכישת הדירה, וגם במקרה כזה בדק בית חשוב במיוחד. הצורך בבדק הבית נובע מליקויים רבים שיש בבנייה או בבית/בדירה. גם הבית המשופץ ביותר, גם הבית היפה ביותר – מצויים בו בעיות שחייבים לטפל בהן כי ללא טיפול מאסיבי תצטרכו לשלם הון אם תעברו לגור בבית לפני שמצאתם פתרונות. הדבר דומה מאוד לטיפול שיניים, כשאתם מתעלמים ומתעלמים, הבעיות הקטנות מתעצמות ואז אתם נכנסים לפלונטר שלא תצאו ממנו בקלות.

 

המלצות באתרי האינטרנט

בדק בית – המלצות חמות אפשר לקבל דרך חברים, דרך מכרים, דרך רשתות חברתיות ודרך שיטוט באתרי האינטרנט השונים. אפשר לקרוא מאמרים, לתהות על קנקנם של בודקי הבית והחברות המציעות שירותים כאלה ואחרים. הבודק יבדוק כשלים כמו חריגות של בנייה, חומרי הבנייה שהשתמשו בהם, איכות הבנייה על כל חלקיה השונים, בחדרים, באינסטלציה – מקור פורענות לנזילות ולבעיות נוספות, תיבדק גם הבנייה במרפסת, במרתף, בכל החללים הקיימים במרחב החלומי שלכם. יכול להיות שהחלום יתנפץ ויהפוך לאשליה, רק קחו בחשבון שזה שמדובר בדירה חדשה, אין זה אומר שהכל בה מצוין, וזו הסיבה שדרוש בדק בית גם שם.

 

כיצד לבחור את בודק הבית האולטימטיבי

בדק בית – המלצות מצוינות יאפשרו לכם לדעת למה לצפות. איש מקצוע יהיה בעל מוניטין ושמו יצעד לפניו. תוכלו להיות סמוכים ובטוחים שאנשי מקצוע מומלצים הם דקדקנים, מתייחסים לפרטים הקטנים, יודעים לאבחן היטב כל פיפס בדירה, למפות את הליקויים ולהגיש לכם דו"ח מדוגם. מהנדס שיש לו הכישורים הנחוצים לבדק הבית יראה לכם את האמת לאמיתה. כך תוכלו להרגיש בטוחים שאכן הנכס שאתם רוצים לרכוש הוא הנכס הראוי, ללא כשלים, ואם הם ישנם – יתוקנו לאלתר על ידי הקבלן או מוכר הדירה. התפקיד שלכם הוא רק לאתר את הבעיות על ידי בודק הדירה. כל השאר – באחריותם של המוכר או הקבלן.

 

 

 

 

 

 

בדק בית המלצות