רכישת דירה או בית הוא לרוב המוצר היקר ביותר שתקנו בחיים שלכם ולכן אתם חייבים להיות בטוחים כי המוצר אותו רכשתם הנו מוצר איכותי ועומד בתקנים הישראלים אנו מומחים בביצוע בדק בית בדירות חדשות מקבלן ודירות יד שנייה, בדק בית בבתים פרטיים, בדק בית בשטחים ציבוריים בבניינים משותפים, בדק בית בבניה ציבורית.

 בין אם אתם עוברים לדירה חדשה או חוזרים לדירה לאחר שיפוץ, עלכם לעשות בדק בית מתועד ויסודי. אנחנו יודעים שאתם רוצים לפרוק את כל החפצים ולהתחיל לקשט ולרהט, אך בדיקה יסודית של כל הבית, היא פעולה חשובה שאין לוותר עליה. כאשר אתם מגיעים לדירה החדשה, תפקידו של הקבלן האחראי על הבניה או השיפוץ, לתקן את כל הליקויים הקיימים-תפקידנו להעביר לכם דוח הנדסי עם כל הליקויים.

מה זה בדק בית?

בדק בית, הוא מונח או כינוי לתקופת הבדק, תקופה קבועה העומדת לרשות הדייר החדש, בעת העמדת הדירה לרשותו. על פי בדק בית חוק המכר, התקופה מתחילה בעת מסירת הדירה ואורכה מספר שנים, תלוי בסוג הליקוי. אנו נפרט את סוגי הליקויים ואת הזמנים בהם אורכת תקופת הבדק שלהם, בהמשך.

חוק המכר, נועד להגן על רוכשי הדירה מפני בניה רשלנית, שלא לפי תכנית הבית או שלא לפי תקנות הבניה והבטיחות השונות. חוק זה מאפשר לרוכשי הנכס לתבוע את הקבלן המבצע (ע"י תיקון הנזק או פיצוי כספי מתאים) עבור ליקויי בניה או תקלות אשר התגלו בנכס לאחר קבלת הבית.

מהי תקופת הבדק ומהי תקופת האחריות לפי חוק המכר?

 • מהו חוק במכר ?
 • למה חשוב לבצע בדק בית
 • על מה יש 3 שנים אחריות ?
 • על מה יש 4 שנים אחריות

חוק המכר קובע כי, תקופת הבדק היא "תקופה שתחילתה מעת מסירת הדירה וארכה מספר שנים בהתאם לטיב הליקוי". לפניכם מפורטים הליקויים ותקופת הבדק שלהם:

 

לפי סעיף 4 בחוק המכר, תקופת האחריות ממשיכה עוד כ- 3 שנים מעבר לתקופות בדק הבית. במקרים מיוחדים, כאשר מוצאים "אי התאמה יסודית", תקופת ההתיישנות מתארכת עד כ- 20 שנה ותקופת האחריות גדלה.

 

חשוב לבצע בדק בית, לפני רכישת דירה יד שניה או דירה מקבלן. עליכם לוודא כי הבניה נעשתה כראוי והיא אינה חובבנית ורשלנית. חשוב לבדוק כל חדר וכל קיר בחיפוש אחר סדקים או סימני רטיבות. שלב חיפוש המזיקים חשוב גם הוא, כדי שלא תצטרכו לחלוק את הבית עם כמה תיקנים או עכברים. חשוב לבצע בדק בית יסודי ומתועד, על מנת לגלות כל תקלה אפשרית, העשויה להיות בבית, ולוודא את תיקונה לפני המעבר. גילוי תקלות אף עשוי להוריד את מחיר הדירה או לבטל את העסקה לחלוטין. אף על פי להיטותכם להיכנס לבית החדש שלכם, שימו לב שאינכם מדלגים על כל השלבים החשובים בבדק הבית.

 • כשל בתפקוד דודים ומכונות: תקופת בדק של 3 שנים.
 • ליקויי בניה בריצוף וחיפוי פנים, לרבות ושחיקה: שנתיים
 • ליקוי במוצרי מסגרות ונגרות, לרבות אלומיניום ופלסטיק: שנתיים
 • ליקוי בפיתוח חצר (לרבות שבילים, משטחים,איטום חדרים רטובים קירות, גדרות, רכיבים בנויים ומערכות, ובכלל זה מערכות מים, ביוב, ניקוז, חשמל, תאורה ותקשורת), לרבות שקיעות, בין השאר של מרצפות בקומת קרקע, בחניות, במדרכות ובשבילים בשטח הבניין, וכן ליקויים במשטחים מחומרי גימור שונים: שלוש שנים
 • כשל בתפקוד ובעמידות של מרכיבי מערכות הבידוד התרמי: שלוש שנים
 • כשל (כולל איתור נזילות) במערכות צנרת, לרבות מים, מערכת הסקה ומרזבים, דלוחין וביוב:
 • ארבע שנים
 • כשל באיטום המבנה, לרבות בחללים תת-קרקעיים, בקירות, בתקרות ובגגות: ארבע שנים
 • סדקים ברוחב גדול מ-1.5 מ"מ ברכיבים לא נושאים: חמש שנים
 • התנתקות, התקלפות או התפוררות של חיפויי חוץ: שבע שנים
 •  

יתרונות בביצוע בדק בית

 • שלוות נפש
 • התמקחות
 • שקיפות

ביצוע בדק בית מעניק שלוות נפש לקונה, שהבית שהוא עומד להשקיע בו סכום כסף לא מבוטל, אכן במצב טוב והוא אינו עובר לבית, כאשר הוא חסר ידע וביטחון.

 אם במהלך בביצוע בדק הבית, מתגלות תקלות בסדר גודל משמעותי, הקונה יכול לסיים את מעורבותו בפרויקט ולא לקנות את הבית. אם התקלות היו מתגלות לאחר המעבר, היה קשה הרבה יותר לסיים מעורבות לאחר שביצע את התשלום והעביר את כל חפציו.

 כאשר למוכר יש בדק בית מתועד כמסמך, הוא יכול להגיש אותו לקונים פוטנציאלים ולהראות: כי אין לו מה להסתיר. מוכר המבצע בדק בית וחושף אותו לקונים שלו, מעיד על אמינות ויוצר שקיפות מול הצד הקונה.

 • 1. בדיקת סדקים
 • בדיקת איטום
 • ריצוף חיפוי
 • בדיקות אינסטלציה
 • בדיקת חשמל
 • בדיקות אלומיניום

בדיקה זו חשובה במיוחד בבתים חדשים מקבלן או בדירות חדשות שנבנו כתוספת במבנה קיים. לאחר בניית מבנה חדש, ישנה תקופת הסתגלות שבמהלכה מסתגלת הקרקע לכובד המשקל של המבנה החדש. במהלך תקופת הסתגלות זו עשויות להתרחש מספר תזוזות קרקע, מה שיוצר סדקים באזורים שונים ברחבי הבית. בדיקת סדקים מיועדת לוודא כי הבית הגיע לתנוחה סופית על גבי הקרקע, כי הסדקים אינם עמוקים מדי באופן שיכול להצביע על בעיה עמוקה וכן מיועדת לתיקון הסדקים סופית.

 1. בדיקת איטום חלונות – בדיקה המיועדת לוודא איטום מלא בין מסגרת החלון ובין מפתח הקיר. פעמים רבות איטום זה אינו מבוצע בצורה משביעת רצון מה שגורם לחדירת מים דרך המרווח שבין מסגרת האלומיניום ובין הקיר.
 2. בדיקת איטום גג – בדיקה המיועדת לבחון את איטום הגג, לוודא שהגג אטום בצורה מקצועית וכי לא קיימות נקודות תורפה דרכן יכולים לחדור מי גשמים אל תקרת הקומה העליונה.
 3. בדיקת איטום חוץ – בדיקה המיועדת לבדוק את האיטום של קו החיבור בין הקרקע ובין הקירות החיצוניים של הבית. בהיעדר איטום מספק יכולים לחלחל מי גשמים אל מתחת לרצפת הבית ומשם בין אריחי הרצפה אל חלל הבית הפנימי. בדיקה זו מיועדת לבתים פרטיים צמודי קרקע ולדירות קרקע.
 4. בדיקת איטום מרפסת שמש – בדיקה המיועדת להבטיח איטום מלא של מרפסת השמש בחיבור שבין המרפסת לקיר המבנה, בין קיר המרפסת ומעקה הבטיחות וכן איטום של דלת היציאה למרפסת ואיטום שקעי החשמל.
 1. בדיקת יישור רצפה – בדיקה המיועדת לוודא את יישור הרצפה בבית ולהבטיח שהרצפה אינה חורגת מהשיפוע המקסימלי המותר ברצפת בית.
 2. בדיקת שיפועים – בדיקה המיועדת לבדוק את שיפועי הניקוז של המקלחון וחורי הניקוז הפזורים בבית ובמרפסת, ולוודא כי השיפועים מספיקים על מנת להשיג ניקוז מיטבי של מים.
 3. בדיקת ריצוף ופאנלים – בדיקת איכות הריצוף וגימור הריצוף, בדיקת פאנלים ואיטום פאנלים, בדיקת איטום רצפות וכן בדיקת התאמה בין הריצוף שהותקן בבית ובין הריצוף שהוזמן, לרבות התאמת חומר גלם, גוון, דוגמא ומרקם.
 4.  
 1. בדיקת שיפועי ביוב – בדיקה המיועדת לוודא כי מערכת הביוב מנקזת בצורה אפקטיבית ומהירה את מי הביוב, ובמיוחד בדיקה של שיפועי הצנרת כחלק מרכזי ביכולת הניקוז שלה.
 2. בדיקת איכות מים בברזים – בדיקה המיועדת לוודא כי מי הברז מטוהרים ונקיים וכי לא קיים זיהום כלשהו במערכת המים הביתית. בדיקה זו חשובה במיוחד בבתים חדשים מקבלן ובבתים לאחר שיפוץ יסודי.
 1. בדיקת לוח חשמל – בדיקת חיבורי חשמל בלוח החשמל על מנת לוודא כי לא קיים סיכון להיווצרות קצר וניתוקי כבלים או עומסים חריגים. כמו כן בדיקת קרינה של לוח חשמל.
 2. בדיקת הארקה – בדיקה המיועדת לוודא כי הבית מוארק בצורה נכונה ובטוחה אל הקרקע על מנת למנוע מצבים של התחשמלות בגין היעדר הארקה.
 3. בדיקת נקודות חשמל – בדיקה שמיועדת לוודא כי לא קיימות בבית נקודות חשמל חשוף ללא חיבור, אך עם זרם חשמלי פעיל.
 4. בדיקת שקעי חשמל חוץ – בדיקה המיועדת לוודא כי השקעים המותקנים בקירות חיצוניים כמו למשל שקעים המותקנים במרפסת השמש, הם שקעים המיועדים לסביבת חוץ, כוללים איטום של חורי השקע וכן דלת איטום חיצוני לשקע כולו.
 5.  
 1. בדיקת תריסים חשמליים – בדיקה של התריסים החשמליים ובכלל זה התאמת המנוע לגודל ומשקל התריס, תפקוד נכון של המנוע עם מפסקים אוטומטיים תקינים ומנגנוני הגנה מובנים של התריסים החשמליים.
 2. בדיקת חלונות ודלתות – בדיקת איכות החלונות והדלתות ובדיקת התאמה בין החלונות והדלתות שהותקנו בפועל ובין החלונות והדלתות שנכללים בהסכם העבודה ובתכנית הבנייה.

בדק בית מקצועי לדירות חדשות

ביקורת מבנים ואיתור נזילות

7 שנות אחריות

איתנות פיננסית ושרות לקוחות מעולה

מבטיחים שתהיו לקוחות ממליצים

 • בדיקת חוזק מבני
 • בדיקת סניטציה
 • בדיקת טייח
 • בדיקת נזילות
 • מערכת חימום מים ומרזבים
 • בדיקות זרם
 1. בדיקת חוזק מבני של מרפסת – בדיקה המיועדת לבדוק את החוזק המבני של המרפסת מבחינת איכות החיבור לקיר המבנה, ויכולת המרפסת לשאת את העומסים הנדרשים.
 2. בדיקת מעקה בטיחות מרפסת – בדיקה המיועדת לבדוק את מעקה הבטיחות במרפסת ולוודא כי המעקה מותקן בצורה חזקה וראויה,
 1. בדיקת עמודי תמך – בדיקה המיועדת לוודא כי הבית כולל את כל עמודי התמך המוגדרים בתכנית הבנייה, וכי עמודי התמך עומדים במפרט שעל פיו הוגדרו על ידי הקונסטרוקטור שאישר את תכנית הבנייה. במסגרת בדיקה זו נבחנים גם קירות התמך בבית.
 1. כי המעקה עומד בתקני הגובה והחוזק וכי הוא יכול לספק רמת בטיחות ראויה.
 1. בדיקת שירותים – בדיקת חדר השירותים ובדיקת אסלות ומכלי הדחה. בכלל זה נבחנים דגמי האסלות שהותקנו וההתאמה לתכנית הבנייה, דגמי מכלי ההדחה שהותקנו והתאמתם לתכנית הבנייה, איכות ההתקנה, איטום עם הרצפה ואיטום הצנרת, איכות התפקוד בניקוז מי השופכין אל מערכת הביוב ועוצמת ההדחה.
 2. בדיקת אגני אמבטיה – בדיקה המיועדת לוודאי כי אגני האמבטיה שהותקנו בדירה הם אגני האמבטיה שעליהם סוכם במונחים של גודל, מידות, פרופורציות ואיכות, כי האגנים מותקנים בצורה מקצועית ואיכותית ושקיים איטום מיטבי בין אגן האמבטיה ובין הרצפה והקירות המקיפים אותו.
 3. בדיקת ברזים – בדיקה של תפקוד הברזים בדירה, הפרדה נכונה בין מים חמים ומים קרים, בדיקת דגמי הברזים וההתאמה לדגמים שהוגדרו במסגרת תכנית הבנייה והוזמנו במסגרת הסכם העבודה, בדיקה של התקנת חסכמים בכל ברז, ובדיקת מפרט הברזים ביחס למה שהוזמן.
 1. בדיקת יישור קירות – בדיקה המיועדת לוודא כי הקירות אנכיים לחלוטין לרצפה ולתקרה וכי לא קיימת הטיה בקירות, שיכולה עם הזמן לייצר עומסים חריגים ובלתי רצויים על קירות הבית.
 2. בדיקת עבודות גבס – בדיקת איכות עבודות גבס שבוצעו, ובכלל זה נישות, הנמכות תקרה, קונסטרוקציות גבס וכדומה. בבדיקה זו נבחנת איכות העבודה וההתאמה של מכלול הגבס שנבנו לתכנית הבנייה והתכנית האדריכלית וכן נבחנת רמת הבטיחות של עבודות הגבס על מנת לוודא כי הן אינן מהוות סיכון בטיחותי עבור דיירי הבית ובכלל.
 1. בדיקת נזילות תקרה – בדיקה יסודית על מנת להבטיח כי לא קיימות נזילות תקרה בנקודת הזמן שבה מבוצעת הבדיקה.
 2. בדיקת נזילות רצפה – בדיקה המיועדת להבטיח כי לא קיים חלחול של מים אל מתחת לשטח הרצפה, במועד ביצוע בדיקת בדק בית.
 3. בדיקת נזילות כללית – בדיקה המיועדת להבטיח שלא קיימת רמת לחות חריגה או סימני רטיבות בכל רחבי הבית ובמיוחד בחדרים רטובים כמו חדר האמבטיה, המטבח וחדר השירותים.
 1. בדיקת מערכות חימום מים – בדיקת דוד שמש ודוד חשמל, חיבורי צנרת ומנגנונים להטיית מערכת חימום מובנית למערכות אלטרנטיביות כדוגמת מערכת חימום מים בגז. בדיקה זו היא בדיקה תפקודית, אינה קשורה באסתטיקה או בבטיחות אך מיועדת להבטיח את התפקוד של מערכות החימום בבית.
 2. בדיקת מערכת הסקה – במידה ובבית מותקנת הסקה מרכזית, בדיקת בדק בית כוללת גם בדיקה של מערכת ההסקה, חיבורי הרדיאטורים, זרימת המים במערכת וחיבורי הגז והמים למערכת ההסקה המרכזית.
 3. בדיקת מרזבים – בדיקה של מרזבים המותקנים בבית ובמיוחד מרזבים המיועדים לפנות מים מגג הבית על מנת למנוע הצטברות מי גשמים, וכן מרזבים ממרפסות שמש. בדיקה זו כוללת בדיקה של שיפועי מרזב והתקנת מרזב המוביל את המים על פי התקנות אל הקרקע.
 1. בדיקת מד זרם חשמל – בדיקה של תפקוד מד זרם החשמל. בדיקה זו מיועדת לוודא כי מד הזרם עובד בצורה אפקטיבית ומדויקת וכי הוא אינו חורג במדידות שהוא מבצע ביחס לצריכת החשמל בפועל. בדיקה זו מיועדת להבטיח כי חשבונות החשמל שתקבלו מחברת החשמל לא יחרגו מעבר לצריכת החשמל בפועל.
 2. בדיקת מד זרם מים – בדומה למד זרם החשמל, גם מד זרם המים נבדק על מנת לוודא דיוק במדידה ועל מנת להבטיח כי לא תחויבו על ידי חברת המים מעבר לצריכת המים שלכם בפועל.
 3. בדיקת מד זרם גז – בדומה למד זרם חשמל ומים, מבוצעת גם בדיקת מד זרם גז במידה וישנו חיבור של הדירה למערכת הגז המרכזית.
 • מדרגות וחיפוי חוץ
 • מיזוג אויר מולטמדיה
 • רגולציה וסיכום
 1. בדיקת חיפוי חוץ – בדיקה המיועדת לוודא כי החיפוי שהותקן בקירות החיצוניים הוא החיפוי שעליו הוסכם, כי החיפוי הותקן בצורה מקצועית ואיכותית וכי אריחי החיפוי מחוזקים היטב על מנת למנוע ניתוק ונפילת אריחים.
 2. בדיקת חיפוי נישת כביסה – בדיקה המיועדת להבטיח כי חיפוי שהותקן לנישת תליית כביסה לצד חלון מרפסת השירות, הותקן בצורה
 3.  
 4. בדיקת גרם מדרגות – במידה ובדירה ישנן מדרגות, מבוצעת בדיקת של גרם המדרגות ובכלל זה איכות הבנייה ובטיחות השימוש במדרגות, שיפוע המדרגות, עומק כל מדרגה וגובה כל מדרגה, הכל במטרה להבטיח כי המדרגות עומדות בתקנים ההנדסיים הרלוונטיים.
 5. מקצועית ובטוחה וכי הוא אינו מהווה סיכון לעוברים והשבים בסביבות הבניין.
 1. בדיקת מערכת מיזוג אוויר – בדיקת מערכת מיזוג האוויר מקצה לקצה, ווידוא כי המערכת שהותקנה היא המערכת שעליה סוכם מבחינת כוח סוס של המזגן, מספר פתחים, דגם מדויק של מזגן וכן הלאה. כמו כן מבוצעת בדיקת תפקוד של מערכת המיזוג לרבות כל הפונקציות שיודעת המערכת להציע.
 2. בדיקת חיבורי מולטימדיה – במידה והתכנית האדריכלית כוללת גם חיבורי מדיה כמו רמקולים שקועים בקיר, הכנות לחיבורי רמקולים וכן הלאה, מבוצעת בדיקת התאמה בין המצב בפועל ובין התכנית וכן בדיקה שאמצעי המולטימדיה שהותקנו,
 3. בדיקת שקעים חשמליים – בדיקה של חיבורי שקעים חשמליים לרבות דגימה של מספר שקעים על מנת לבחון חיבור להארקת הבית.
 4. בדיקת סוככים – במידה ובדירה מותקנים סוככים, לרבות פרגולות, סוככי אלומיניום וסוככי בד קבועים, מבוצעת בדיקה על מנת לוודא את בטיחות הסוככים, חוזק העיגון שלהם אל קירות המבנה ועמידותם בפני רוחות ועומס משקל.
 5. תואמים את הנדרש.

בדיקת רגולציה – בדיקה הכוללת את כל נושא הרישום של הנכס, רישום בטאבו, סימוני גוש חלקה ובעלות והיבטים נוספים המיועדים להבטיח שהרישום בנכס בוצע כחוק.

אלו היו 50 בדיקות חובה בכל בדיקת בדק בית, אותה חשוב לבצע הן בקבלת בית חדש מקבלן, הן לאחר רכישת דירה יד שנייה והן לאחר ביצוע שיפוץ עומק במבנה קיים. בדיקות אלה חייבות להתבצע על ידי גורם הנדסי בעל ההסמכה הנדרשת ובתוך פרקי זמן מוגדרים המוגדרים בחוק. ישנן בדיקות בדק בית שיש לבצע בתוך שנה מיום קבלת המבנה וישנן בדיקות שניתן לבצע גם לאורך מספר שנים לאחר מכן על מנת לקבל את האחריות הנדרשת על הנכס.

את דו"ח הבדיקה יש לשמור היטב שכן מדובר במסמך משפטי לכל דבר ועניין. בהתאם לדו"ח הליקויים שיפיק עבורכם הגורם הבודק, יהיה חייב הקבלן לבצע תיקון של כל הליקויים הנדרשים ובמידה ויסרב לעשות כן, יש לכם את הזכות המלאה להגיש נגדו תביעה כשדו"ח בדק בית שבידיכם משמש אתכם כראיה משפטית לכל דבר ועניין.

במידה ובדירה שלכם ישנן מערכות ייחודיות כמו שקעי בית חכם, מערכות אבטחה וצילום וכן הלאה, חשוב לברר ולוודא עם הגורם הבודק, שהוא ערוך לבצע את הבדיקות הנדרשות גם עבור מערכות אלה.

ביקורת מבנים

אנו מומחים לביצוע ביקורת מבנים בכל סוגי המבנים החל מבניה קלה של בתים פרטיים ועד לביקורת מבנים משותפים ורבי קומות ומתן דוחות לבתי משפט
פנו אלינו לייעוץ ראשוני

שקט נפשי

יותר מהכל אנו נותנים לכם שקט נפשי להיות בטוחים כי הנכס שרכשתם עומד בתקנים הישראליים לבניה והנדסה . שירות הלקוחות שלנו הםך אותנו לחברה המובילה בישראל

בדק בית בדירות מקבלן

אנו מתמחים בביצוע בדק בית בדירות מקבלן, חברתנו גאה להוביל את הענף לביקורת מבנים בעזרת שימוש בטכנולוגיה מתקדמת

פיקוח בניה

אנו מציעים שירותי פיקוח בניה וליווי מלא לפרויקטים הנדסיים על ידי מהנדסי החברה.הניסיון הרב שצברנו במהלך השנים יבטיח לכם שקט נפשי ופרויקט מוצלח עם אחריות ל-7 שנים

ביקורת שטחים ציבוריים בבניין

ערכיכת ביקורת מבנים בשטחים משותפים בבניינים, בדיקת מאגרי מים,לוביים,נזקים בשלד המבנה,בדיקת מערכות הבניין והשטחים הציבוריים

דוחות הנדסיים

עריכת דוחות הנדסיים למציאת ליקויים בכל סוגי הנכסים לצורך תביעת קבלן על איכות עבודה ירודה

אנשים רבים אינם יודעים מה זה בדק בית ובכך הם נכנסים לתוך נכס בצורה עיוורת ומשאירים את הדלת פתוחה לסכנות, ליקויים והוצאה של סכומי כסף משמעותיים.

מה זה בדק בית

בדק בית הינו שירות הכולל אבחון מלא של מצב הנכס והתשתיות הקיימות בו, איתור ליקויים, זיהוי אזורי בעייתיים והמצאת דו"ח כולל. שירות זה מבוצע על ידי צוות של אנשי מקצוע מומחים ומנוסים אשר נעזרים בציוד מתקדם בכדי למנוע פגיעה בנכס במהלך האבחון ולוודא שאין שום פינות חשוכות בהן יכולות להסתתר צרות. היעזרות בבית עסק מקצועי אשר מבצע שירותי בדק בית תעזור לך לעשות את כל ההחלטות הנכונות כיום ולהימנע מסיבוכים בעתיד.

למי כדאי לברר אודות מהותו של בדק הבית

מכיוון ושירותי בדק בית הינם כוללים ורלוונטיים לפני כל כניסה ויציאה מנכס, לכל אדם חשוב להכיר את השירות והדו"חות אשר מופקים לאחריו. בין אם ברצונך למכור נכס ועלייך להיכנס לעסקה עם לב שלם בכדי שלא תחזור ותרדוף אותך בעתיד או שברצונך לרכוש או אפילו להתחיל שכירות על נכס ועלייך לדעת בדיוק מה מצבו, שירות בדק בית מקצועי הוא הדרך היחידה לקבל תמונת מצב מלאה, מפורטת ומוכרת על ידי כל הגופים הרלוונטיים של הנכס המדובר.

בדק בית לפני רכישה של נכס

רכישה של נכס היא אחת מהעסקאות המשמעותיות ביותר שיעשו מרבית האנשים בחייהם, מסיבה זו חשוב שלא להיכנס אליה עם עיניים עצומות. נכסים חדשים ומשומשים כאחד עלולים להכיל ליקויים, עיגולי פינות בטיחותיים ואפילו סכנות אמתיות לדיירי הנכס. מעבר לכך שביצוע בדק בית מקצועי ישמור עלייך מפני כל אלה, איתור הליקויים יכול להשפיע בצורה משמעותית על המחיר הסופי ועל ההתחייבות שייקח על עצמו המוכר. בנוסף, מבחינה משפטית דו"ח של בדק בית מוכיח את מצב הנכס ברגע הכניסה אליו.

בדק בית לפני כניסה לשכירות

הסכם שכירות הינו חוזה מחייב בו הצד משכיר מקבל זכויות ולוקח אחריות על נכס מדובר, היכרות כל הצדדים של הנכס היא חיונית בכדי להגן על עצמך. הדו"ח אשר מתקבל לאחר סיום בחינת הנכס הינו מוכר במוסדות הרלוונטיים והוא יכול לעזור לך להינע מלקחת אחריות על ליקויים או אפילו תופעות לוואי של ליקויים אשר קיימים מלפני כניסתך לנכס. ללא הוכחות לכך שהנזק היה קיים לפני כניסתך לנכס, אין לך שום הבטחה שהאחריות על תיקונו לא תיפול עליך.

בדק בית לפני מכירה של נכס

מכירה של נכס היא עסקה משמעותית אשר יכולה להישאר איתך זמן רב אחרי שברצונך להשאיר אותה בעבר. האחריות על מצב הנכס בזמן המכירה מוטלת על המוכר וללא דו"ח מפורט על מצב הנכס לפני המכירה אחריות זו יכולה לרדוף אותך.

 

 

התקשרו עכשיו
× How can I help you?