שיפועים במקלחון

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

 

שיפועים במקלחון זה עניין פשוט ומתבקש, ועדיין משום מה אפשר למצוא אינספור אנשים שצריכים להתמודד בכל פעם שהם נכנסים למקלחת, עם שלוליות מים שמצטברים סביבם, תוך שהם מציפים את כל חדר האמבטיה ולעיתים גם מעבר לכך. עם חישוב וביצוע נכון של שיפועי המקלחון, היה אפשר לפתור את כל זה ולהבטיח חוויית מקלחת חלקה ומהנה. כל מה שצריך זה איש מקצוע רציני ואכפתי, ועל כך נדבר בשורות הבאות.

מהם שיפועים במקלחון?

מרגע שהמים עוזבים את ראש המקלחת במקלחון החדש שבניתם, הם תלויים לחלוטין בכוח המשיכה. הדבר היחיד שיכול לגרום למים האלה להיכנס אל חור הניקוז במקלחון, ולא לזרום על כל רצפת חדר האמבטיה, הוא השילוב של כוח משיכה עם שיפועים במקלחון. שיפועים אלה הם למעשה שיפועי רצפה המיועדים לכוון את זרימת המים אל עבר חור הניקוז. במקלחון שלכם אתם תפגשו אותם בדרך כלל כשיפוע המקיף את חור הניקוז 360 מעלות מסביב.

מתי מתעוררות בעיות עם שיפועי המקלחת במקלחון?

על אף שמדובר בעקרון פשוט וטריוויאלי, גם בעידן המודרני בו אנו חיים שיפועים במקלחון עדיין יכולים לעורר בעיות בניקוז המים. יעילות פעולת השיפועים תלויה בשני פרמטרים מרכזיים:

  • שיעור השיפוע – ככל שהשיפוע גדול יותר, כך המים יתנקזו בצורה מהירה וטובה יותר. יחד עם זאת, ככל שהשיפוע גדול יותר גם קיים סיכון גבוה יותר של פגיעה ביכולת לדרוך באזור הניקוז עד כדי יצירת סכנת נפילה. על כן, חשוב שהשיפוע יהיה במידה המדויקת.
  • מרחק השיפוע מחור הניקוז – ככל שהשיפוע מתחיל קרוב יותר לחור הניקוז, כך ישנה כמות גדולה יותר של מים מסביב שלא יושפעו מהשיפוע ויוכלו להתפזר בכל רחבי חדר האמבטיה. ככל שהשיפוע מתחיל רחוק יותר מחור הניקוז, כך ההשפעה שלו על חוויית הדריכה במקלחת היא משמעותית יותר, ולכן גם בהיבט הזה חשוב למצוא את האיזון המתאים.

חלחול איטי מדי של מים אל חור הניקוז על אף שאין סתימה או הפרעה בניקוז המים, הצטברות מים שעולים על גדות המקלחון, ניקוז חלקי של שטח המקלחון עם שטחים נרחבים שנותרים רטובים ואף מוצפים – כל אלה הם מקרים בהם נדרשת בדיקה של שיפועי המקלחון. מצד שני, גם מקרים של החלקות חוזרות ונשנות או חוסר נוחות לעמוד על רצפת המקלחון, גם הם מקרים בהם יש לבחון את שיפועי המקלחון.

ככלל, שיפועים במקלחון הוא עניין מקצועי גרידא. בין שמדובר במקלחון בעל פלטפורמת דריכה יצוקה ומוכנה מראש, ובין שמדובר במקלחון שמותקן על גבי רצפה בנויה, את השיפועים במקלחון צריך לתכנן היטב ולבנות בצורה מיטבית, ולא תמיד איש המקצוע שאחראי על המשימה מקדיש את המאמץ, את הזמן או את האכפתיות הנדרשים לשם כך. במקרה כזה, מומלץ להזמין איש מקצוע נוסף שיבצע בדיקת שיפועים במקלחון ועל פי הצורך יתקן ליקויים קיימים.

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

התקשרו עכשיו

אזור צפון

מרכז ודרום