בדיקת ליקויי בנייה

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

כאשר אתם רוכשים דירה חדשה, אתם חולמים על הרגע בו תיכנסו לבית החדש ותוכלו לעצב אותו לפי הטעם האישי שלכם, אך רגע לפני שאתם מגשימים את החלום שלכם, קראו את המאמר הבא!

מה זה בדיקת ליקויי בנייה?

בדיקת ליקויי בנייה הינה בדיקה אשר נעשית באופן יסודי בכל נכס אשר נמצא למכירה, בבדיקה זאת יש את האפשרות למצוא את כל הליקויים אשר קיימים בדירה, כאשר מבצעים את הבדיקה באופן יסודי אין שום סיכוי כי יהיו ליקויים אשר לא יתגלו בבדיקה, ליקויי בנייה יכולים להיות כאשר רוכשים דירה יד שנייה, וכן כאשר רוכשים דירה חדשה מקבלן ולכן, כאשר רוכשים דירה חדשה מומלץ לבצע בדיקת ליקויי בנייה.

למה מומלץ לבצע בדיקת ליקויי בנייה?

בדיקת ליקויי בנייה מומלץ לבצע על מנת שתוכלו להיות רגועים ובטוחים כי הדירה אותה רכשתם הינה דירה ראויה למגורים, וכן בבדיקת ליקויי בנייה אפשר למצוא גם תקלות אשר יכולות לצוץ בדירה בהמשך, כמו רטיבויות בקירות הבית ועוד, בדיקת ליקויי בנייה לא עושים רק לבית אשר נרכש מדירה יד שנייה, תתפלאו לשמוע כי גם לדירה חדשה מקבלן מומלץ לבצע בדיקת ליקויי בנייה, קיימות לא מעט דירות חדשות מקבלן אשר נמצאים בהם ליקויי בנייה קלים ואף חמורים יותר.

מתי יש לבצע את הבדיקה?

את בדיקת ליקויי בנייה מומלץ לבצע לפני קבלת המפתחות של הדירה, זאת על מנת שהקבלן ייקח על עצמו את האחריות על כל הליקויים אשר נמצאו בדירה, כך קיימת לכם האפשרות להיכנס לדירה ללא כל תקלות אשר קיימות או יכולות לצוץ בעתיד, עם זאת חשוב לדעת כי קיים חוק הנקרא "שנת בדק", חוק זה מאפשר לכם לבצע בדיקת ליקויי בנייה עד שנה לאחר שנכנסתם אל הדירה, כאשר תבצעו את הבדיקה בשנה זו עדיין תוכלו לדרוש תיקון ליקויי בנייה.

מי מבצע את ליקויי הבנייה הנמצאים?

לאחר שהבדיקה מתבצעת, הינכם מקבלים דוח מפורט מהמהנדס אשר ביצע את הבדיקה, במידה ומדובר בדירה חדשה מקבלן, עליכם לגשת עם הדוח המפורט על מנת שהקבלן ייקח על עצמו את האחריות ויבצע עבורכם את כל הליקויים הנדרשים, במידה ומדובר בדירה יד שנייה אתם מגישים את הדוח למוכרי הדירה על מנת שיבצעו עבורכם את הליקויים הנדרשים או שתוכלו לנהל משא ומתן על מנת שיורידו לכם מסכום המכירה שנקבע מראש.

למה חשוב לבצע בדיקת ליקויי בנייה בזמן?

כאשר אתם מבצעים בדיקת ליקויי בנייה בזמן, במידה ומדובר בדירה חדשה על הקבלן יהיה לשאת באחריות ולבצע עבורכם את כל הליקויים הנדרשים, במידה והקבלן לא ירצה לבצע תיקונים לליקויים תוכלו לגשת יחד עם הדוח המפורט אותו תקבלו אל בית המשפט על מנת לפתוח נגדו בתביעה ייצוגית, דוח זה יוכל לעזור לכם מול הקבלן, אך אם לא תבצעו את הבדיה בזמן הקבלן יוכל לעמוד נגדכם בבית המשפט, מכיוון שאינו מחויב לבצע ליקויים במידה והבדיקה אינה בוצעה בזמן, הקבלן יכול לטעון כי הליקויים אינם באחריותו.

כאשר מדובר בדירה יד שנייה

בדירה יד שנייה מומלץ לבצע את הבדיקה לפני החתימה על הסכם הקנייה, זאת על מנת לבדוק אילו ליקויים קיימים בדירה, עם הדוח המפורט עליכם לגשת למוכרי הדירה על מנת שיעשו עבורכם את התיקונים הנדרשים, א שתוכלו לנהל משא ומתן על סכום רכישת הדירה מהתחלה, זאת מכיוון שהליקויים נשארים לכם ועליכם להוציא לא מעט בכדי לבצע תיקונים, בנוסף קיימת האפשרות כי קיימים ליקויי בנייה חמורים אשר יגרמו לכם לוותר על העסקה ולא לרכוש את הדירה.

מה נבדק בבדיקת ליקויי בנייה?

בבדיקת ליקויי בנייה בודקי כל חלק ופינה בדירה, איש מקצוע איכותי ובעל ניסיון ידע לעשות עבורכם את הבדיקה ברמה יסודית ביותר על מנת שלא יפספס שום ליקוי בנייה, דבר זה הינו חשוב מאוד על מנת שלא תסכנו את עצמכם כאשר אתם נכנסים לדירה חדשה, בין היתר ייבדקו שקעי החשמל, מערכות האינסטלציה של הדירה, צנרת הדירה, תריסים חשמליים, שקעים, מסילות החלון על מנת לוודא כי החלונות נסגרים כמו שצריך ללא שום בעיה ועוד.

מי מבצע את בדיקת ליקויי הבנייה?

את בדיקת ליקויי בנייה מבצע מהנדס בניין מקצועי, אשר עבר הדרכה מקצועית והינו יכול לבצע את הבדיקה ברמה יסודית ביותר, כאמור מהנדס יבדוק את כל מה שנרשם בפסקה הקודמת, זאת על מנת להבטיח לכם כי הינכם נכנסים לדירה אשר הינה ראויה למגורי אדם ואינה מסכנת את חייכם בצורה מסוימת, בנוסף בודק כי הדירה תהיה נוחה לכם ותשרת אתכם כמו שחלמתם ולא תתחילו להתעסק בבעיות וליקויים אשר יצוצו בהמשך.

למה חשוב להביא חברת בדק?

כאשר נכנסים לדירה חדשה, קיימים לא מעט אנשים אשר יכולים לחשוב כי הם יכולים לבצע את הבדיקה עבור עצמם ואין להם כל צורך בבדיקה מקצועית, אך חשיבה זו אינה נכונה, חשוב לדעת כי יכולים להיות קיימים המון ליקויי בנייה אשר הינם נסתרים מהעין, בן אדם אשר אינו מקצועי לא יוכל לעלות על כל הליקויים האלו, מבחוץ הדירה יכולה להיראות לכם במצב מעולה, אך אף פעם אינכם יכולים לדעת מה קורה בתוך האינסטלציה וקירות הדירה.

איך מתבצעת הבדיקה?

הבדיקה מתבצעת ברמה איכותית ויסודית ביותר, מהנדס מקצועי אשר יודע לבצע את הבדיקה וקיים לו ניסיון של לא מעט שנים, מגיע אליכם עם ציוד מיוחד על מנת לבצע את הבדיקה ברמה הטובה והיסודית ביותר, כמו למשל: מצלמה תרמית שיכולה לבדוק האם קיימת בדירה רטיבות סמויה אשר אינה נראית לעין?, רטיבות שאינכם רואים יכולה להיות סמויה מן העין ורק עם מכשור מתקדם יש אפשרות לעלות עליה, וכן יש אפשרות כי לפני שהגעתם לראות את הדירה דאגו לטייח ולצבוע על מנת שלא תוכלו להבחין ברטיבות הקיימת, יכולים להיות קיימים עוד המון ליקויי בנייה הנסתרים מהעין ולכן, מומלץ כי איש מקצוע אשר הוכשר לכך יבצע בדיקת ליקויי בנייה.

מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים בדיקת ליקויי בנייה?

אם כבר הגעתם להחלטה כי הינכם מעוניינים לבצע בדיקת ליקויי בנייה, עליכם לבצע בדיקה ולבדוק טוב לפני שאתם מחליטים עם איזו חברה אתם מעוניינים לעבוד, בבחירת החברה יש המון חשיבות מכיוון שאתם זקוקים לאיש מקצוע אשר יודע לבצע את העבודה ברמה המקצועית ביותר, לכן, חשוב שתבדקו אילו מהנדסים יש ברשות אותה חברה? האם המהנדסים הינם מספיק מקצועיים? מהו הוותק של החברה בביצוע בדיקות?

בנוסף

לאחר שבדקתם את כל אלו, לפני שאתם סוגרים עם החברה, מומלץ ללכת לחברה לפגישה על מנת שתוכלו להתרשם ממי שיושב מולכם, בדקו אילו מחירים מתאימים היום בשוק בדיקת ליקויי בנייה על מנת שלא תשלמו מעל המצופה, אך זכרו כי לפעמים מומלץ לשלם קצת יותר על מנת לקבל את הבדיקה הטובה ביותר.

סיכום

חברת הדר בדק הינה חברה בעל ניסיון של שנים בתחום בדיקת ליקויי בנייה, וכן ברשותה מהנדסים מקצועיים.

במידה ואתם מעוניינים בבדיקת ליקויי בנייה, השאירו לנו פרטים באתר ונחזור אליכם בהקדם.

אם אתם רוכשים דירה יד שנייה או דירה חדשה מקבלן, אתם חייבים לעשות בדיקת ליקויי בנייה. בדיקת ליקויי בנייה היא בדיקה אשר מגלה ליקויים שונים במבנה הדירה. הליקויים יכולים להיות במערכת האינסטלציה, מערכת החשמל ועוד. ישנם ליקויים אשר עלולים להיות לא בטיחותיים וחשוב לתקן אותם על מנת למנוע סכנות לדיירי הבית.

מהי בדיקת ליקויי בנייה?

בדיקת ליקויי בנייה היא בדיקה אשר מתבצעת במבנה הדירה ובודקת את הליקויים השונים הסמויים מהעין אשר נמצאים בדירה עצמה. ליקויים אלו עלולים להוות סכנה לדיירים אם הם לא מאותרים  ולא מתוקנים,במיוחד ליקויים אשר מתגלים בשלב מאוחר שאין אחריות של הקבלן לתקנם. לכן חשוב להזמין שמאי אשר יבדוק את הדירה ויאתר את ליקויי הבנייה השונים על מנת שנדע את העלויות הצפויות לצורך תיקון הליקויים שתוקנו.

האם כל אדם צריך לבצע בדיקת ליקויי בנייה?

כל מי שקונה או מוכר דירה חדשה מקבלן או דירה ישנה, או שהוא נמצא בתהליך של בניית דירה מחויב בהתאם לחוק לבצע בדיקת ליקויי בנייה, וזאת על מנת שלא יסכן את חייו במהלך המגורים בדירה.

אילו ליקויים עלולים להתגלות בבדיקת ליקויי בנייה?

בבדיקת ליקויי בנייה עלולים להתגלות ליקויים שונים עלולים להופיע בשלד הבניין, בצנרת הבניין, בריצוף הבניין, בחיפויי ועוד. חוסר ההתאמה בין מפרט הנכס למצבו האמיתי לרבות חריגות בנייה עלול לגרום לסכנות בטיחות חמורות לדיירי הבניין. לכן חשוב לאתר את הליקויים השונים ולתקנם על למנת שניתן יהיה לחיות בבטיחות ובאיכות חיים גבוהה יותר. ליקויים בדירה עלולים להופיע בדירות חדשות וכן בדירות ישנות, לכן חשוב מאוד לבצע בדיקת ליקויי בנייה  על ידי מהנדס בדק בית בעת רכישת דירה חדשה או יד שנייה.

השפעת ליקויי בנייה על ערך הדירה

מאחר שליקויי בנייה  פוגעים בערך הבניין עצמו, דבר זה מוריד את ערך הדירה במאות שקלים. לכן אם אתם רכשתם דירה חדשה מקבלן, או דירה יד שנייה, או שאתם מצפים לדירה חדשה שנמצאת בבנייה חשוב ביותר שתבצעו בדיקת ליקויי בנייה על מנת שתדעו אילו ליקויים קיימים בדירה ואינם נראים לעין. הבדיקה תיתן לכם את כל המידע על הליקויים הקיימים, היכן הם נמצאים ועד והאם הם חמורים עד מאוד או פחות חמורים.

חשיבות איתור ליקויי הבנייה והצורך בעילה לתביעה?

איתור ליקויי הבנייה בטרם רכישת הדירה עשויה לחסוך לכם זמן וכסף יקר. לפני רכישת הדירה חשוב לבצע בדיקה שמאית לאיתור ליקויי הבנייה אשר נסתרים מהעין. לאחר קבלת חוות הדעת של השמאי ניתן לנהל משא ומתן על תיקוני הליקויים אשר התגלו בבדיקה, מהי העלות הצפויה, מה המחיר ועוד. תוקף אחריות הקבלן לתיקון ליקויי הבנייה הוא למספר שנים ולאחר מן חלים עלויות התיקונים על הדיירים. במידה והתגלו הליקויים בזמן האחריות על הדירה, על הקבלן לתקן אתם בפרק זמן מסוים. אך אם הליקויים לא תוקנו או תוקנו באופן חלקי ניתן להגיש תביעה נגד הקבלן בבית המשפט.

 בדיקת ליקויי בנייה

 

 

 

 

 

 

 

 

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

צרו עימנו קשר

החזון שלנו

לאורך שנים של פעילות בתחום, בנתה הדר בדק בית מתודולוגיות בדיקה מתקדמות המאפשרות לנו לבצע ביקורת מבנים ובדיקות בדק בית בצורה מאוד יסודית וממצה, ללא שום אפשרות לכך שליקוי בנייה כלשהו יחמוק מעינינו. כל בודק מטעמנו נשלח אל בית הלקוח עם רשימת בדיקות מסודרת של כל האלמנטים הדורשים בדיקה על מנת לקבל תמונה מלאה של ליקויי הבניה במבנה.

-הדר בדק בית-

אזור צפון

אזור מרכז, דרום