בדק בית בדירה חדשה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

צרו עימנו קשר

חברת בדק בית בדירה חדשה 

לכאורה, רכישת נכס נדל"ן כל שהוא, ובכלל זה רכישת דירה חדשה למגורים, אמורה להתבצע רק אחרי בדיקה יסודית של הנכס שתאפשר למפות את כל הכשלים המצויים בו. עם זאת, בדק בית בדירה חדשה לא מבוצע כמעט בכלל, וגם בדירות ישנות קיימת נטייה להימנע מביצוע בדק בית. מה זה בכלל בדק בית? מדוע נדרש ביצוע בדק בית ומתי כדאי לבצע אותו? האם יש צורך לבצע בדק בית גם כשמדובר בדירה חדשה מהקבלן? במאמר להלן נביא הסבר על החשיבות הרבה של בדק הבית בהליך הרכישה של נכס, בין אם מדובר בדירה או נכס יד שנייה, ובין אם מדובר בדירה חדשה לחלוטין.

בדק בית בדירה חדשה – מה הוא כולל

בדק בית המלצות לבצע גם בדירה חדשה כולל למעשה את כל התחומים שבהם מתבצע בדק בית בדרך כלל. הדברים אמורים בבדיקות תקינות של צנרת המים והביוב, צנרת החשמל וצנרת המיזוג בבית. כמו כן בדירת שלמותן של המרצפות, החלונות והדלתות וכן בדיקת הצבא על הקירות. מי שאמון על ביצוע בדק הבית עשוי לבדוק גם את איכות הבנייה. אבל בנוסף לאמור לעיל, בדק הבית בדירה חדשה אמור לזהות גם כשלים בבנייה – סדקים בקירות או בתקרה, קירות עקומים או פגומים, דלתות וחלונות תקולים או שהסגירה והפתיחה שלהם קשות, ברזים דולפים ועוד כיוצא באלה בדיקות.

בדק בית ברכישת דירה מהקבלן והחשיבות שלה

בדק בית בדירה חדשה איננו זהה, כאמור לעיל, לבדק בית בדירה ישנה. זאת, כיון שהמטרה שלו היא בעיקר לזהות תקלות נסתרות, שהמוכר לא דיווח עליהן ואולי הוא איננו מודע להן. עם זאת, המציאות מוכיחה שדווקא בדירות חדשות יכולות להתקיים תקלות משמעותיות – תקלות בצנרת, מרצפות שבורות, טיח מתקלף או עבודות גימור רשלניות. בכל אחד מהמקרים הללו, מי שאחראי על התיקון הוא, כאמור לעיל, הקבלן שבנה את הדירה.

 

 

בדק בית בדירה חדשה חייב להתבצע על ידי אנשי מקצוע מוסמכים, האמונים על ביצוע הבדיקה והמורשים לכך. אם בדק הבית אכן מתבצע על ידי מקצוענים, דו"ח בדק הבית כאמור מהווה מסמך מחייב, שהקבלן שבנה את הדירה אמור להתייחס אליו בכובד ראש ולפעול על פיו. כיון שתקופת האחריות על הדירה החדשה היא מוגבלת בזמן, הדבר הנכון ביותר לעשות הוא לבצע בדק בית בהקדם, במטרה לזהות את התקלות ולטפל בהם על חשבון הקבלן. בדק בית בדירה חדשה היום, פירושו איכות חיים גבוהה מחר.

בדק בית בדירה חדשה

התקשרו עכשיו