בדק בית לדירות יד שנייה

כאשר אתם רוכשים דירה יד שנייה חשוב מאוד לבצע בד בית על מנת שתוכלו להיות בטוחים כי העסקה של אותה דירה הינה הטובה ביותר עבורכם.

בדק בית לדירה יד שנייה, למה חשוב?

דירה אשר נקנית כדירה יד שנייה יכולה להיות מלווה בהמו ליקויים, ליקויים אלו יכולים להיות אשר הצטברו בדירה במשך השנים, יכולים להיות עקב בלאי של הדירה, שכן לא כולם דואגים לטפל במיוחד כאשר יודעים כי הדירה לא תישאר בבעלותם עוד זמן רב, וכן קיימת האפשרות כי בעלי הדירה אינם מודעים כלל לליקויים אשר קיימים בדירה, בדק בית יוכל לאתר את כל הליקויים אשר קיימים בדירה.

מהו היתרון בבדק בית לדירה יד שנייה?

כאשר יוצא דוח מפורט לאחר ביצוע הבדיקה של כל הליקויים אשר קיימים בדירה, תוכלו לבוא במשא ומתן עם המוכרים ע מנת להוזיל את עלות הדירה לפני הרכישה, מחיר הוזלת הדירה ייעשה לפי מחיר תיקון הליקויים אשר קיימים בדירה, או שתוכלו לבקש מבעלי הדירה לבצע תיקונים לכל הליקויים אשר נמצאו, כך תוכלו לדעת בוודאות כי הדירה אכן ראויה לביצוע העסקה, בכל אחד משני המקרים קיים יתרון כך עלויות הליקויים לא יהיו עליכם, וכן לא תהיה לכם הוצאה נוספת בעת הכניסה לדירה.

במה תורמת לכם בדיקה לדירה יד שנייה?

בדק בית לדירות יד שנייה יכול לתרום איתור של כל הליקויים הקיימים, גם אלו שאינם נראים לעין, בנוסף קיימת האפשרות כי קיימים ליקויים אשר יוכלו לצוץ לכם בעתיד בתוספת של עלויות לא קטנות, בדק בית לדירה לפני הקנייה יוכל לעזור לכם לאתר גם את הליקויים האלו, וכן יתרום לכל לקבלת החלטה האם אתם מעוניינים בעסקה? קיימים ליקויים אשר אינם שווים תיקון או שיכולים לחזור על עצמם במקרים מסוימים, בדק בית נותן לכם את היתרון, כך תוכלו להחליט האם בכל זאת אתם מעוניינים לבצע את העסקה.

מתי כדאי לבצע בדק בית לדירה יד שנייה?

לאחר שביקרתם במספר דירות ושללתם לא מעט, נשאר כמה דירות בהן אתם מעוניינים, כאשר אתם מגיעים להחלטה והבנה כי מצאתם את הדירה בה אתם מעוניינים כל כך אל תהיו פזיזים כל כך, חשוב שתעשו את כל הבדיקות הנדרשות לפני רכישת הדירה, הבדיקה החשובה ביותר הינה בדיקת בדק בית על ידי מומחים המאתרים את הליקויים הקיימים בדירה, לכן, על מנת שתוכלו לדעת האם הדירה המדוברת שווה את הכסף שלכם בצעו את בדק הבית לפני רכישת הדירה.

מי אחראי לבצע בדק בית?

אחריות על ביצוע בדק בית מוטלת על הקונה בלבד, יכול להיות כי המוכרים אינם מודעים כלל לליקויים אשר קיימים בביתם, וכך גם הקונים לא יידעו עד שהליקויים יחלו לצוץ בעתיד במן מגורם בבית, חשוב לדעת כי אין שום חוק המחייב אתכם לבצע בדק בית, אך הבדיקה הזו נעשית אך ורק למענכם ולמען השקט הנפשי שלכם, לאחר בדיקה כזו אתם יכולים להיות בטוחים כי בצעתם עסקה טובה וכי הדירה אכן ראויה.

מהו בדק בית?

בדק בית הינה בדיקה מקיפה הנעשית אך ורק על ידי חברות המתמחות לכך, כיום ישנם המון חברות בשוק אך לא כולן מצביעות על איכות וניסיון, הבדיקה נעשית בידי מהנדס הבודק את הדירה לעומק בצורה המקצועית ביותר, הבדיקה כוללת את כל מערכות הבית השונות, בדיקה זו הינה בדיקה חשבה מאוד לפני רכישת דירה על מנת שתוכלו להיות מודעים לכל הליקויים אשר קיימים בדירה אותה אתם מעוניינים לרכוש.

מהם הליקויים העיקריים הנבדקים?

כאשר אתם מזמינים מהנדס לביצוע בדק בית, הוא יבדוק את כל מערכות הבית, לפניכם רשימה של בדיקות הכרחיות:

  • רטיבות – ליקויים הקשורים לרטיבות יכולים להיגרם בעקבות איטום לא תקין של המבנה, ליקוי זה יכול לאפשר למי גשמים לחדור אל קירות הדירה, כמו כן קיימת האפשרות כי קיים ליקוי בצנרת הדירה.
  • סדקים – קיימת האפשרות כי קיימים סדקים בדירה אשר לדיירים הקיימים לא מפריעים כלל, אך חשוב לדעת כי יכול להיות שהסדקים הינם עמוקים, מה שיכול להסביר כי קיים ליקוי מסוכן בדירה.
  • מערכות שונות – קיימת האפשרות לליקויים במערכת השמל, מערכת האינסטלציה ועוד מערכות שונות בדירה.
  • ליקיים נוספים – יכו להיות כי קיימים ליקויים בדלתות הדירה או בחלונות, וכן עוד ליקויים אשר קיימים ולא הפריעו עד היום למוכרי הדירה.

ליקויים אלו יכולים להימצא בדירות חדשות, אך האפשרות כי יהיו קיימיות בדירה יד שנייה הינם גבוהים יותר.

למה לא מומלץ לבצע בדיקה לבד?

רוב הסיכויים כי כאשר אתם תבצעו את הבדיקה לבד ולא על ידי מומחים בתחום, הבדיקה לא תיעשה בצורה הטובה ביותר, קיימת האפשרות כי גם הליקויים אותם תמצאו לא תדעו להעריך את עלות התיקון שלהם, ואם שווה בכלל לתקן, בנוסף ברגע שתבצעו את הבדיקה לבד, לא תוכלו להבחין אם קיימים ליקויים אשר סמויים מהעין, דבר זה הינו חשוב על מנת שתוכלו לאמוד את ערך הדירה בצורה הנכונה ביותר.

כיצד תבחרו נכון חברה לבדק בית?

לפני שאתם סוגרים עם חברה לבדק בית, חשוב שתבדקו מול כמה חברות כאלו, זאת על מנת שתהיה לכם את האפשרות להבחין איזו חברה באמת מספיק טובה לשם כך, חשוב שהחברה תהיה בעלת ניסיון של שנים בתחום, בנוסף חשוב כי הם מחזיקים ברשותם מהנדסי בניין מומחים אשר יוכלו לספק לכם דוח מפורט לאחר בדיקת הדירה, בדוח מצרף המהנדס כל ליקוי ועלות התיקון שלו, לכן, חשוב לבחור נכון.

סיכום

הדר בדק מציעה לכם בדק בית על ידי מהנדסי בניין המתמחים עבור בדק בית.

צרו איתנו קשר ונשמח לתת לכם שירות.

בדיקת דירה מקבלן

מזל טוב! אתם נמצאים לפני אחד מהרגעים הכי משמעותיים בחיים שלכם: כניסה לדירה חדשה אותה שלח רכשתם ממיטב כספכם. אין ספק כי רכישת דירה הינה

קרא עוד »

מהם ליקויי בנייה?

כשהחורף מגיע ואיתו הגשם, צצים להם מגוון של ליקויי בנייה אבל לא רק. ליקויים כמו ליקויי צנרת, קילופים של הקירות, ליקויי חשמל, גמר, בעיות טיח,

קרא עוד »

ביקורת מבנים-המדריך

  שלח ביקורת מבנים המדריך אוקי, אז הבנתם לבסוף למה אתם זקוקים לשירות של ביקורת מבנים מייד לאחר שאתם מקבלים את הדירה החדשה שקניתם מהקבלן

קרא עוד »

חברת בדק בית מומלצת

בחירת חברת בדק בית מומלצת היא משימה לא קלה. המגוון הנרחב של החברות השונות גורם לנו להתבלבל בקבלת החלטתנו לגבי חברת בדק בית. באמצעות חברת

קרא עוד »
מדריך לבדק בית

מהנדס בדק בית

  שלח אם אתם לקראת רכישת דירה חדשה מקבלן או דירה יד שנייה, חשוב שבמסגרת בדיקת בדק בית לדירה יהיה מהנדס בדק בית. מהנדס בדק

קרא עוד »

בדק בית לדלת

איך בודקים דלת פנימית לאתר התקנה כדי לעבור בדיקת בדק בית? שלח לאחר שיפוץ חשוב מאוד לעבור על כל הפרטים ועל כל חלקי הבית כדי

קרא עוד »
בדיקת דירה מקבלן

בדק בית בדירה חדשה

חברת בדק בית בדירה חדשה  לכאורה, רכישת נכס נדל"ן כל שהוא, ובכלל זה רכישת דירה חדשה למגורים, אמורה להתבצע רק אחרי בדיקה יסודית של הנכס

קרא עוד »