בדק בית לדירות יד שנייה

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

כאשר אתם רוכשים דירה חשוב מאוד לבצע בדק בית לדירה יד שנייה על מנת שתוכלו להיות בטוחים כי העסקה של אותה דירה הינה הטובה ביותר עבורכם.

בדק בית לדירה יד שנייה, למה חשוב?

דירה אשר נקנית כדירה יד שנייה יכולה להיות מלווה בהמו ליקויים, ליקויים אלו יכולים להיות אשר הצטברו בדירה במשך השנים, יכולים להיות עקב בלאי של הדירה, שכן לא כולם דואגים לטפל במיוחד כאשר יודעים כי הדירה לא תישאר בבעלותם עוד זמן רב, וכן קיימת האפשרות כי בעלי הדירה אינם מודעים כלל לליקויים אשר קיימים בדירה, בדק בית יוכל לאתר את כל הליקויים אשר קיימים בדירה.

רקע של מהנדסי בניין במהלך עבודה

מהו היתרון בבדק בית לדירה יד שנייה?

כאשר יוצא דוח מפורט לאחר ביצוע הבדיקה של כל הליקויים אשר קיימים בדירה, תוכלו לבוא במשא ומתן עם המוכרים ע מנת להוזיל את עלות הדירה לפני הרכישה, מחיר הוזלת הדירה ייעשה לפי מחיר תיקון הליקויים אשר קיימים בדירה, או שתוכלו לבקש מבעלי הדירה לבצע תיקונים לכל הליקויים אשר נמצאו, כך תוכלו לדעת בוודאות כי הדירה אכן ראויה לביצוע העסקה, בכל אחד משני המקרים קיים יתרון כך עלויות הליקויים לא יהיו עליכם, וכן לא תהיה לכם הוצאה נוספת בעת הכניסה לדירה.

במה תורמת לכם בדיקה לדירה יד שנייה?

בדק בית לדירות יד שנייה יכול לתרום איתור של כל הליקויים הקיימים, גם אלו שאינם נראים לעין, בנוסף קיימת האפשרות כי קיימים ליקויים אשר יוכלו לצוץ לכם בעתיד בתוספת של עלויות לא קטנות, בדק בית לדירה לפני הקנייה יוכל לעזור לכם לאתר גם את הליקויים האלו, וכן יתרום לכל לקבלת החלטה האם אתם מעוניינים בעסקה? קיימים ליקויים אשר אינם שווים תיקון או שיכולים לחזור על עצמם במקרים מסוימים, בדק בית נותן לכם את היתרון, כך תוכלו להחליט האם בכל זאת אתם מעוניינים לבצע את העסקה.

מתי כדאי לבצע בדק בית לדירה יד שנייה?

לאחר שביקרתם במספר דירות ושללתם לא מעט, נשאר כמה דירות בהן אתם מעוניינים, כאשר אתם מגיעים להחלטה והבנה כי מצאתם את הדירה בה אתם מעוניינים כל כך אל תהיו פזיזים כל כך, חשוב שתעשו את כל הבדיקות הנדרשות לפני רכישת הדירה, הבדיקה החשובה ביותר הינה בדיקת בדק בית על ידי מומחים המאתרים את הליקויים הקיימים בדירה, לכן, על מנת שתוכלו לדעת האם הדירה המדוברת שווה את הכסף שלכם בצעו את בדק הבית לפני רכישת הדירה.

מי אחראי לבצע בדק בית?

אחריות על ביצוע בדק בית מוטלת על הקונה בלבד, יכול להיות כי המוכרים אינם מודעים כלל לליקויים אשר קיימים בביתם, וכך גם הקונים לא יידעו עד שהליקויים יחלו לצוץ בעתיד במן מגורם בבית, חשוב לדעת כי אין שום חוק המחייב אתכם לבצע בדק בית, אך הבדיקה הזו נעשית אך ורק למענכם ולמען השקט הנפשי שלכם, לאחר בדיקה כזו אתם יכולים להיות בטוחים כי בצעתם עסקה טובה וכי הדירה אכן ראויה.

מהו בדק בית?

בדק בית הינה בדיקה מקיפה הנעשית אך ורק על ידי חברות המתמחות לכך, כיום ישנם המון חברות בשוק אך לא כולן מצביעות על איכות וניסיון, הבדיקה נעשית בידי מהנדס הבודק את הדירה לעומק בצורה המקצועית ביותר, הבדיקה כוללת את כל מערכות הבית השונות, בדיקה זו הינה בדיקה חשבה מאוד לפני רכישת דירה על מנת שתוכלו להיות מודעים לכל הליקויים אשר קיימים בדירה אותה אתם מעוניינים לרכוש.

מהם הליקויים העיקריים הנבדקים?

כאשר אתם מזמינים מהנדס לביצוע בדק בית, הוא יבדוק את כל מערכות הבית, לפניכם רשימה של בדיקות הכרחיות:

  • רטיבות – ליקויים הקשורים לרטיבות יכולים להיגרם בעקבות איטום לא תקין של המבנה, ליקוי זה יכול לאפשר למי גשמים לחדור אל קירות הדירה, כמו כן קיימת האפשרות כי קיים ליקוי בצנרת הדירה.
  • סדקים – קיימת האפשרות כי קיימים סדקים בדירה אשר לדיירים הקיימים לא מפריעים כלל, אך חשוב לדעת כי יכול להיות שהסדקים הינם עמוקים, מה שיכול להסביר כי קיים ליקוי מסוכן בדירה.
  • מערכות שונות – קיימת האפשרות לליקויים במערכת השמל, מערכת האינסטלציה ועוד מערכות שונות בדירה.
  • ליקיים נוספים – יכו להיות כי קיימים ליקויים בדלתות הדירה או בחלונות, וכן עוד ליקויים אשר קיימים ולא הפריעו עד היום למוכרי הדירה.

ליקויים אלו יכולים להימצא בדירות חדשות, אך האפשרות כי יהיו קיימיות בדירה יד שנייה הינם גבוהים יותר.

למה לא מומלץ לבצע בדיקה לבד?

רוב הסיכויים כי כאשר אתם תבצעו את הבדיקה לבד ולא על ידי מומחים בתחום, הבדיקה לא תיעשה בצורה הטובה ביותר, קיימת האפשרות כי גם הליקויים אותם תמצאו לא תדעו להעריך את עלות התיקון שלהם, ואם שווה בכלל לתקן, בנוסף ברגע שתבצעו את הבדיקה לבד, לא תוכלו להבחין אם קיימים ליקויים אשר סמויים מהעין, דבר זה הינו חשוב על מנת שתוכלו לאמוד את ערך הדירה בצורה הנכונה ביותר.

פועל בניין מסתכל על שרטוט בנייה

כיצד תבחרו נכון חברה לבדק בית?

לפני שאתם סוגרים עם חברה לבדק בית, חשוב שתבדקו מול כמה חברות כאלו, זאת על מנת שתהיה לכם את האפשרות להבחין איזו חברה באמת מספיק טובה לשם כך, חשוב שהחברה תהיה בעלת ניסיון של שנים בתחום, בנוסף חשוב כי הם מחזיקים ברשותם מהנדסי בניין מומחים אשר יוכלו לספק לכם דוח מפורט לאחר בדיקת הדירה, בדוח מצרף המהנדס כל ליקוי ועלות התיקון שלו, לכן, חשוב לבחור נכון.

סיכום

הדר בדק מציעה לכם בדק בית על ידי מהנדסי בניין המתמחים עבור בדק בית.

צרו איתנו קשר ונשמח לתת לכם שירות.

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

צרו עימנו קשר

החזון שלנו

לאורך שנים של פעילות בתחום, בנתה הדר בדק בית מתודולוגיות בדיקה מתקדמות המאפשרות לנו לבצע ביקורת מבנים ובדיקות בדק בית בצורה מאוד יסודית וממצה, ללא שום אפשרות לכך שליקוי בנייה כלשהו יחמוק מעינינו. כל בודק מטעמנו נשלח אל בית הלקוח עם רשימת בדיקות מסודרת של כל האלמנטים הדורשים בדיקה על מנת לקבל תמונה מלאה של ליקויי הבניה במבנה.

-הדר בדק בית-

אזור צפון

אזור מרכז, דרום