בדק בית לדלת

איך בודקים דלת פנימית לאתר התקנה כדי לעבור בדיקת בדק בית?

לאחר שיפוץ חשוב מאוד לעבור על כל הפרטים ועל כל חלקי הבית כדי להיות בטוחים שכל העבודה בוצעה כראוי, ואתם עתידים ליהנות מבית איכותי ועמיד לאורך שנים.

את החלקים הרגישים ובעלי המשמעות לכל בית ומבנה הוא  דלתות הפנים עשויות להיות איכותיות ועמידות ולהגשים את הציפיות, אך מנגד הן עשויות להיות באיכות ירודה ומחומר גלם שסופג נזקים רבים. והתוצאה היא כמובן דלת במראה ישן וחסר חן תקופה קצרה לאחר ההתקנה. כמה חשוב לבצע בדיקת בדק בית לאחר סיום השיפוץ כדי לוודא כי כל הפרטים והפעולות נעשו כראוי ואין נזקים או כשלי בנייה.

מה יש לבדוק בדלתות פנים?

אחד המרכיבים הדומיננטיים בכל בית הוא הדלת. דלתות פנים. משמשות כל אחד ואחד מאתנו ברמה יומיומית, ומאפשרת לנו לנהל את החיים ואת השגרה בבית במלא הנוחות. כאשר הדלת תקינה הכול טוב ויפה, אבל כאשר הדלת לא מותקנת כראוי או שיש איזשהו כשל חשוב לדעת על כך כדי לדרוש מהחברה תיקון במידת הצורך, או במקרים חמורים יותר החלפה של משקוף או דלת. כך תבדקו את הדלתות שהותקנו אצלכם בדירה.

  • בדק בית לטריקה – אד המרכיבים המרכזיים בבדיקה הוא בדיקת התקינות של טריקת הדלת. עליכם לבדוק האם הדלת נטרקת היטב ונתפסת כראוי בלי דפיקה חוזרת או טריקה חזקה. במקרה ומדובר בלשונית יש לוודא כי היא נתפסת בחור המיועד לכך, ואילו אם זה מגנט וודאי כי המגנט נתפס במקומו.
  • נעילה – יש לנסות לנעול את הדלתות ולוודא כי ניתן לנעול את הדלתות בקלות וכך גם באשר לפתיחה של המנעול. זה נכון בכל סוג דלת שהיא כיוון שבמידה וזווית ההתקנה אינה מדויקת קשה או בלתי אפשרי לנעול את הדלת.
  • מראה המשקוף – יש לבדוק את המראה של המשקוף. האם הוא מותקן כראוי? האם הוא סימטרי ויציב על מקומו? לא פעם ניתן לגלות לאחר תקופה קצרה כי המשקוף אינו ניצב כראוי על מקומו ונע יחד עם הדלת שסובבת על צירה. כמובן שמקרה כזה אינו תקין והוא מצביע על התקנה לא נכונה של המשקוף.
  • תקינות – במהלך התקנות עלולים להיווצר סדקים, מכות או שפשופים. חשוב לבדוק את העניין ולוודא כי הדלתות חלקות ושלמות, ולא ניזוקו במהלך ההובלה או ההתקנה.
  • ווידוא מוצר – חשוב לכם לוודא כי המוצר שקבלתם הוא אכן המוצר אותו הזמנתם ועליו שלמתם. היות ויש כיום מגוון סוגי דלתות ממגוון חומרי גלם חשוב לוודא כי אכן המוצר שקבלתם הוא זה שבחרתם. ולא קבלתם לידכם מוצר שלא ממש עונה על הדרישות שלכם.

בדיקה מעמיקה וקפדנית תבטיח כי הדלתות שהותקנו הן דלתות איכותיות ועמידות שיוכלו לשמש אתכם לאורך תקופה לשביעות רצון מלאה. ובמידה והמסקנות שונות חשוב לטפל בעניין בהקדם.

 

בדיקת דירה מקבלן

מזל טוב! אתם נמצאים לפני אחד מהרגעים הכי משמעותיים בחיים שלכם: כניסה לדירה חדשה אותה שלח רכשתם ממיטב כספכם. אין ספק כי רכישת דירה הינה

קרא עוד »

מהם ליקויי בנייה?

כשהחורף מגיע ואיתו הגשם, צצים להם מגוון של ליקויי בנייה אבל לא רק. ליקויים כמו ליקויי צנרת, קילופים של הקירות, ליקויי חשמל, גמר, בעיות טיח,

קרא עוד »

ביקורת מבנים-המדריך

  שלח ביקורת מבנים המדריך אוקי, אז הבנתם לבסוף למה אתם זקוקים לשירות של ביקורת מבנים מייד לאחר שאתם מקבלים את הדירה החדשה שקניתם מהקבלן

קרא עוד »

חברת בדק בית מומלצת

בחירת חברת בדק בית מומלצת היא משימה לא קלה. המגוון הנרחב של החברות השונות גורם לנו להתבלבל בקבלת החלטתנו לגבי חברת בדק בית. באמצעות חברת

קרא עוד »
מדריך לבדק בית

מהנדס בדק בית

  שלח אם אתם לקראת רכישת דירה חדשה מקבלן או דירה יד שנייה, חשוב שבמסגרת בדיקת בדק בית לדירה יהיה מהנדס בדק בית. מהנדס בדק

קרא עוד »

בדק בית לדלת

איך בודקים דלת פנימית לאתר התקנה כדי לעבור בדיקת בדק בית? שלח לאחר שיפוץ חשוב מאוד לעבור על כל הפרטים ועל כל חלקי הבית כדי

קרא עוד »
בדיקת דירה מקבלן

בדק בית בדירה חדשה

חברת בדק בית בדירה חדשה  לכאורה, רכישת נכס נדל"ן כל שהוא, ובכלל זה רכישת דירה חדשה למגורים, אמורה להתבצע רק אחרי בדיקה יסודית של הנכס

קרא עוד »