בטון מוחלק

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

 

רצפת בטון היא לחלוטין לא דבר חדש, אלא שבעבר הייתה רצפה זו מיושמת בדרך כלל במבני תעשייה בלבד וכמעט ולא ניתן היה למצוא אותה במרחבי מגורים פרטיים. בעשורים האחרונים נכנסה האופציה של בטון מוחלט יותר ויותר עמוק אל תוך הקונצנזוס והיום כבר אפשר לראות לא מעט בתים הבוחרים בטכניקה זו של ריצוף ולא בכדי. מדובר בריצוף חזק מאוד, אטום לחלוטין וכזה שניתן לעצב בצורה מרהיבה בשלל דוגמאות, גוונים ומרקמים. אז מה זה בדיוק, איך עושים את זה ומהם העיצובים שתוכלו ליישם באמצעות ריצוף בטון בבית שלכם? על כך תוכלו לקרוא ממש כאן בשורות הבאות.

 

מה זה בטון מוחלק ואיך עושים את זה?

ככלל, החלקת בטון על ידי מרכז הבטון הישראלי מבוצעת כפרוצדורה לריצוף מבנים, אך יכולה להתאים גם לחיפוי קירות ולכל יישום אחר בו אנו רוצים ליישם בטון בצורה אסתטית. ריצוף הוא היישום השכיח ביותר בו מבוצע פרוצדורה זו והמשמעות היא מאוד פשוטה – במקום אריחי קרמיקה או שיש שמכסים את כל שטח הרצפה של הבית, ניתן ליצור שכבה אחת אחידה של בטון המכסה את כל שטח הרצפה. מה שחשוב הוא שהבטון הזה יהיה ברמה אסתטית כזאת שמתאימה למרחב ביתי פרטי ושיכלול את כל האלמנטים שיבטיחו את עמידותו לאורך זמן. כידוע, בטון הוא חומר חזק מאוד, אבל גם רגיש מאוד ללחות ורטיבות. זאת הסיבה שכל שלד מבנה עובר תהליך של "הלבשה" באמצעות חיפוי מבחוץ וטיח וצבע מבפנים – כדי להגן על קירות הבטון של השלד. גם בריצוף בטון, חשוב להגן על הבטון ומייד נסביר כיצד זה נעשה.

התהליך של בניית רצפת בטון מוחלק מתחיל כמובן ביישור שטח הרצפה והכנתו ליציקת בטון. לאחר מכן מבוצעת יציקה של בטון בכדי לכסות את כל שטח הרצפה של הבית, כשלרוב זה מבוצע בצורה הדרגתית, חדר אחרי חדר. לאחר יציקת הבטון מבוצעת יציקה של בטון נוזלי יותר, אותו קל יותר להחליק ולהביא לכדי שכבה צפופה, חלקה ואחידה. לאחר מכן מבוצעת החלקה גסה של הבטון ופילוס הבטון בצורה אופקית ישרה מוחלטת. לבסוף, עוברים על משטח הבטון עם מכונת החלקה מיוחדת שבתחתיתה מותקן משטח עגול מחוספס המסתובב במהירות ולמעשה מלטש את פני השטח של הבטון עד לקבלת משטח חלק מאוד. בכדי להגן על הבטון, מיושמת לבסוף שכבת סילר עם חומר מגן שאוטם את הבטון ומבודד אותו מהסביבה החיצונית.

 

ואיך מוסיפים לבטון את העיצוב הנדרש?

רצפת בטון מוחלק בבית פרטי לבטח צריכה להיות מעוצבת בצורה כלשהי ולא להישאר בתצורת הבטון האפור הגולמי. לשם כך, בתהליך יציקת הבטון הנוזלי, משולבים בבטון זה פיגמנטים נבחרים אותם ניתן לפזר במרחב בצורות שונות ודוגמאות שונות כדי להעניק לרצפה גוון משלה, שמסתיר למעשה כל זכר לבטון האפור הגולמי. מגוון הדוגמאות והגוונים בהם ניתן להשתמש הוא אינסופי ולכן ניתן להתאים את הרצפה לכל סביבת עיצוב ובסטנדרטים גבוהים מאוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

התקשרו עכשיו

אזור צפון

מרכז ודרום