ביקורת מבנים – ביקורת חשובה רגע לפני שרוכשים דירה

 

השגתם את הכסף לדירה, מה השלב הבא? ביקורת מבנים כמובן!

מעוניינים לרכוש דירה? מעוניינים לרכוש מבנה שישמש כמקום מגורים או כמשרד? יש לכם תשוקה לנכס משלכם? לפני שאתם סוגרים דיל משמעותי (אחרי שהשגתם את הכסף ואת המשכנתא המתבקשת), חשוב להזמין מומחה שיבצע ביקורת מבנים עבורכם. במסגרת הבדיקה  המהנדס יחקור את איכות הבנייה, את חומרי הבניין – האם הכמויות סופקו כראוי, האם הבנייה יסודית ותקינה? משם הוא יעבור לבדיקת הצנרת והביוב ויבדוק אם יש רטיבות או פוטנציאל לבעיה אקוטית. כעת הוא ימשיך לבחינת הצבע והטיח בקירות ובתקרות ברחבי המבנה, ומה לגבי הריצוף – האם הוא עשוי מחומר אמין? והבידוד בבית – מה לגביו? האם הוא אטום ומבודד כנדרש ויאפשר לכם פרטיות מוחלטת בלי רעש מצד השכנים? את הכל יבדוק המהנדס בלי לפסוח, אף לא על פרט אחד. אתם יכולים להיות רגועים כי בוחן הדירה/המבנה יעשה את כל הנדרש כדי למסור לכם דו"ח מסודר.

תקנות בחוק והצורך לפעול על פיהן

ביקורת מבנים נעשית על ידי מומחים בלבד – אנשים שהוכשרו ולמדו כיצד להנדס את הבית כנדרש. יש להם הכלים הנחוצים כדי להעריך נכונה את המבנה לפני הרכישה הגדולה שלכם. בימינו הטכנולוגיה המפותחת מאפשרת גם למבקרים לאתר ליקויים ולכתוב דו"ח מדויק של ליקויי בנייה בהתאם לתקנות המחמירות בישראל, בהתאם לתקנות הבנייה המבוקשות, בהתאם לתקנות התברואה הנחוצות כדי לקיים אורח חיים בריא ולא מסוכן במבנה בדק בית המלצות – בבית או במשרד.

 

רכישת דירה/בית/מבנה דורשת בדיקה מוקדמת

ביקורת מבנים נחוצה גם במשרד ולא רק בדירה שרוכשים. לכל מבנה יש פרמטרים שונים לבחינה, אך המשותף לכל הפרמטרים הוא הבודק המדקדק כל פרט ופרט. אפשרו לבעל המקצוע להגיע ולראות את הנכס בהקדם, כך תוכלו להתארגן לפני שההתלהבות תופסת תאוצה ומאלצת אתכם לחתום על חוזה לפני שבדקתם את כל מה שנחוץ עבורכם. רכישת בית לא דומה לרכישת בגד ואפילו לא לרכישת מכונית. בית שעולה מיליון ומשהו שקלים נמדד בחשיבות עליונה. עד שהשגתם את הכסף למשכנתא, "יצאה לכם הנשמה", עכשיו זה הזמן לומר תודה על הקיים, על הנכס שאוטוטו יהיה מושלם. רק ביקורת מבנים והכל מאחוריכם. הדו"ח יוגש, הליקויים יתוקנו ואתם תוכלו להמשיך בתהליך הרכישה שלכם מול הקבלן או מוכר הדירה הנוכחי.

 

איתור בודק מבנים

כדי לאתר בודק מבנים מיומן צריך לאתר מהנדס בניין שעבר הכשרה, יודע מה לבדוק, איך לבדוק ומתי. מהנדס בניין הוא הגוף המקשר ביניכם – חושקי הנכס – לבין הנכס עצמו, המוכר או הקבלן.

בודק המבנה לא יתעלם מליקויים קטנים כגדולים. הוא רק יחפש את הדרך לתאר בדייקנות יתרה מה צריך לתקן במבנה המיועד למגורים או למשרד (וכמובן, לשימושים נוספים לבחירתכם).

 

ביקורת מבנים

השארת תגובה