היתר בניה

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

 

ישנן לא מעט דוגמאות של אנשים שנאלצו לוותר על שינויים מבניים עליהם חלמו, רק בגלל שלא אושר להם היתר בניה כחוק. ישנם גם לא מעט מקרים של אנשים שנאלצו להרוס תוספות בנייה ושינויים מבניים שכבר בוצעו בשטח, רק מכיוון שלא היה להם היתר. עם מציאות כזאת, קל מאוד לכעוס על כל המוסד הזה שנקרא היתר בניה, אבל כשבוחנים את הדברים לעומק מבינים שמדובר במוסד הכרחי שמהווה עבור כולנו נכס יותר מאשר נטל.

 

מהי החשיבות של היתר בניה?

ובכן, כדי להבין את החשיבות של הוצאת היתר כחוק לפני כל שינוי מבני שרוצים לבצע, כל מה שצריך לעשות הוא לדמיין שכונה שבה כל אחד יכול לבצע איזה שינוי מבני שהוא רוצה בלי שום פיקוח ובלי שום בקרה. בתוך זמן קצר, הייתה השכונה הופכת לשכונה צפופה, שבה כולם מפריעים לכולם, כולם עולים על כולם, כולם מכערים את הסביבה לכולם, כולם מסכנים את כולם ולאף אחד לא אכפת. נושא התכנון הוא נושא חשוב ומרכזי בכל מדינה מערבית ומטרתו היא להבטיח שכל פעולת בנייה המבוצעת בשטח, היא פעולה שעומדת בקריטריונים של בטיחות, אסתטיקה, חוזק מבני, אי הפרעה לשכנים ולסביבה ובעוד שורה של קריטריונים חשובים אך נסתרים, כמו למשל התאמה של מספר התושבים באזור מסוים לקיבולת של תשתיות החשמל, המים והביוב באותו אזור.

 

כן, אתם יכולים לסמוך על הרשות המקומית

כמו בכל אינטראקציה שאנחנו מקיימים עם הרשויות, גם במקרה של הוצאת היתר בניה, אנחנו עשויים להיתקל בלא מעט סיפורים המגיעים לאוזננו, על אנשים תמימים וישרי דרך שהרשויות התעללו בהם. כמעט בכל הסיפורים האלה, חסרים פרטים שהיו יכולים לשנות את התמונה כולה ולא לחינם מישהו דאג להסיר אותם מהסיפור. קבלת היתר בניה מבוצעת באמצעות פניה לוועדה המקומית לתכנון ובנייה ברשות המקומית שבתחומה ממוקמים המבנה או הקרקע שבהם רוצים לבצע שינויים מבניים. הוועדה מורכבת מאנשי מקצוע ופועלת על פי פרוטוקולים ומתודולוגיות סדורות, שהוגדרו בחוק, בתקנות ובחוקי העזר העירוניים. כל החלטה שמתקבלת בוועדה היא לרוב החלטה מקצועית, שאתם יכולים בהחלט לסמוך עליה ויחד עם זאת, לפעמים גם האגו נכנס לתמונה.

 

איך נכון להוציא היתר בניה?

אחרי שאמרנו את כל מה שאמרנו, ישנם בהחלט מקרים בהם האגו של אנשים המעורבים בתהליך של אישור או דחיית בקשת ההיתר, קצת חורג מהמקום בו הוא צריך להיות. במקרים אלה אפשר להגיש ערר ואפשר גם להגיע לערכאות המשפטיות, אבל כדי למנוע מצבים כאלה מלכתחילה ולהבטיח שהכל באמת יתנהל על פי אמות מידה מקצועיות בלבד, מומלץ מאוד לנהל את כל התהליך של בקשת ההיתר בליווי גורם מקצועי המתמחה ספציפית בתחום זה, מכיר את הפרוצדורות ואת הפונקציות הארגוניות המעורבות ויודע כיצד לעבור את התהליך בצורה חלקה ומהירה.

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

התקשרו עכשיו

אזור צפון

מרכז ודרום