שנת בדק בית הוא כינויה של שנת המגורים הראשונה בדירה, מיום הכניסה והלאה. אולם אל תטעו אין זה אומר שאפשר לבצע בדק בית רק בשנה הראשונה למגורים, למרות שחברות בניה וקבלנים נוטים להציג כך את שנת הבדק. ההתייחסות היא לתקופה זו כאל התקופה שבה בלבד אתם רשאים לבוא בדרישות לקבלן. האומנם? חברת בדק בית ניתן לבצע לפי הפירוט הבא.

 חברת  בדק בית

כמה אחריות יש לכל רכיב

האמת, שלרוב לא מספרים לכם עליה, היא שאחריות הקבלן אינה קשורה בזמן אלא במרכיבי הבניה. כך למשל, תתפלאו לגלות שאחריות הקבלן על הצנרת היא לתקופה של שנתיים, בעוד האחריות על קילופים בחיפויים חיצוניים מגיעה לשבע שנים, לעומת זאת. לכל מערכת בבית תקופת אחריות משלה, שעוברת מיד ליד עם הקניה והמכירה.

כן…כן הבנתם נכון, בחוזה המכר של דירות חדשות יש לכלול פירוט של אחריות הקבלן על המרכיבים, אבל חשוב לדעת שאם משך האחריות למרכיב מסוים קצר ממשך הזמן הקבוע בחוק, הרי שידו של החוק על העליונה. מה שאומר כי אתם עדיין רשאים לדרוש מהקבלן את התיקון המתאים. ואילו "תקופת הבדק" שבה קבלני הבניה חייבים לתקן כל ליקוי שנמצא נמשכת עד שבע שנים, בהתאם לרכיבים. בתקופה זו אחריות הקבלן על הליקויים אינה מוגבלת לרכיבים מסוימים, אלא היא כוללת את כל הכשלים בנכס, כאלה שצוינו בשעת קבלת הבית, וכאלה שאותרו מאוחר יותר, לבד או באמצעות הבודקים. הליקויים היחידים שהקבלן אינו חייב בתיקונם הם כאלה שניתן להוכיח שנגרמו עקב חוסר זהירות של קונה הדירה, כלומר שלכם או של מי שקניתם את הדירה או הבית ממנו.

חברת בדק בית מומלצת

במשך שלושת השנים שלאחר שבע השנים הללו חלה על הנכס שלכם "תקופת האחריות", אשר בה הקבלן אחראי לנזק שמתגלה בנכס, אך ורק אם הרוכש מוכיח שהליקוי הינו תוצאה של ביצוע ירוד של המבצע, כלומר נטל ההוכחה עובר ממי שבנה לרוכש, כלומר אתם.

חשוב לדעת שכאשר מדובר בליקויי בטיחות חמורים כגון שקיעת המבנה, נזקים לשלד, בעיות ביציקות הבטון וכדומה, האחריות אינה מוגבלת בזמן, גם מעבר לתקופת שנת הבדק בית ולתקופת האחריות.

מהי חשיבות שנת הבדק עבור חברת  בדק בית מדוע חשוב שיעשה

אז מהי בכל זאת המשמעות של "שנת הבדק"? ובכון, לאחר תקופה זו נוהגות חברות בניה שונות לתקן את מרבית הדברים שהתגלו ושנמצאו, כולל תקלות ברכיבים של הבנין. כולל אי התאמות בין הביצוע בפועל לבין התכניות והמפרט הטכני, תקנות התכנון והבניה, תקנות הג"א, תקנות כיבוי האש וכיוצא בזה. אולם לעתים נראה שלמרות שכל המרכיבים בבית תקינים ושלמים, עשויות מתחת לפני השטח להסתתר תקלות משמעותייות, ואף מסוכנות. אלו ליקויים העלולים לצוץ במהלך הזמן, וייתכן שהאחריות לגבי אותו הרכיב תאבד מתוקפה עד זמן הופעתם. לכן מומלץ מאוד להקדים ולהזמין חברת בדק בית מקצועי. חברת בית, בדק בית הכולל בדיקה יסודית ומקיפה שבסיומה יגיע לידיכם דו"ח מפורט, המציין את כל הממצאים הלא תקינים ואת אפשרויות התיקון.

דו"ח זה אמור להיות לכם לעזר בכל דרישה שתציגו בפני חברת הבניה. גם בדרישות התיקון, וגם בדרישה לפיצוי כספי. יתרה מכך, הוא קביל גם כראיה בבית המשפט.

חברות בדק בית בבניה ושיפוצים

מי שנמצא בתהליכי בנייה ושיפוצים עבור בית פרטי או כל מבנה עסקי או ציבורי, יודע כי ביצוע בדק בית הינה פעולה מאד חשובה, וזאת על פי חוק המכר, כמו גם שהבדיקה מהווה תנאי הכרחי להמשך תהליכי בנייה ושיפוצים, כמו גם לקבלת מבנה תקין וראוי מהקבלן המבצע.

מי שטרם התוועד לנחיצות של בדק בית, חשוב שיבין כי ביצוע הפעולה מאפשרת חסכון משמעותי בעלויות בנייה, תיקונים ושיפוצים בהמשך החיים במקום, כמו גם שהיא הכרחית על מנת לקבל מבנה בטוח למגורים. לכן כיום לא חסרות חברות בדק בית אשר מציעות את שירותיהם ללקוחות פרטיים ועסקיים.

אבל כיצד אפשר מתוך מגוון הבחרות ואנשי המקצוע המומחים בתחום לבחור את הטובים ביותר? הנה כמה דגשים שיעזור לכם ליהנות ממבנה תקין ומושלם!

חברות בדק ביתככה תמצאו את החברה הטובה ביותר!

מי שביתו או החלל העסקי והציבורי שבבעלתו נמצא בתהליכי בנייה או שיפוצים, חייב להבין כי ביצוע בדק בית הינו הכרחי על מנת לנטר ולעקוב אחר פעולות הקבלן והביצועים שלו וזאת משום שבחירת קבלן ביצוע טוב אינה נגמרת רק בבחירה הראשונה, אלא שהיא נעשית גם בהמשך, תוך מדידת ביצועי הקבלן ותקינות המבנה כמו גם האלמנטים השונים שנוצרו במבנה בעת הבניה.

אחת הדרכים לעקוב ולנטר היא באמצעות פנייה אל חברות בדק בית המבצעות את כלל הבדיקות, הסקירות והתיעוד על מנת לגלות ליקויים לאחר הבנייה. חברות אלה מציעות שירותים של אנשי מקצוע מומחים כמו מהנדסים, קבלנים, קונסטרקטורים ושאר אנשי מקצוע המומחים בתחום וזאת כדי לגלות ליקויים ולהציע מגוון פתרונות למען בנייה נכונה בטוחה יותר וסיום הליכי הבנייה בקלות.

אבל כיצד משלל חברות בדק בית בוחרים את הטובה ביותר? הנה כמה דגשים שיש לשים אליהם לב:

ניסיון – בחרו חברות בדק בית שיש להם ניסיון בתחום והן מנוסות בבדיקה של מגוון מבנים החל ממבנים פרטיים עד מבנים עסקיים, ציבוריים ותעשייתיים.

שירות – חשוב לקבל שירות מהיר וכזה שיהיה יעיל על מנת שתוכלו להמשיך בתהליך הבנייה.

מקצועיות – חשוב כי בדק הבית עשה במקצועיות תוך שימשו בשלל מכשירים וטכנולוגיה כמו מצלמה תרמית לגילוי נזילות, מד לחות, מד לייזר, מכשירים ומכונות לבדיקת רצפות אריחים ושלל תשתיות.

בדיקות יסודיות – שימו לב כי אנשי המקצוע מבצעים בדיקה יסודית ומקיפה שתכלול את כל סוגי הבדיקות ואיתור ליקויים מסוגים שונים.

הפקת דוח – חשוב שבעל המקצוע המגיע לבצע את הבדיקות, יפיק בסוף היום דוח מקצועי שמגלה את כלל הליקויים במבנה.

מתן פתרונות  – עוד חשוב מלבד גילוי ליקויים ואיתור תקלות, כי החברה שתבחרו תוכל להציע לכם ולקבלן המבצע מגוון פתרונות יעילים לתיקון והמשך תהליכי בהנייה.

 

לסיכום, חברות בדק בית ישנן לא מעט, אך באמצעות תשומת לב בבחירה קבלת המלצות ובחירה בחברות מקצועיות: תוכלו לבצע את הבדיקה בקלות ולהמשיך בתהליכי מעבר הדירה או הבנייה במהירות.

 

 

 

המלצות לרוכשי דירה חדשה

בפרויקט של בניה חדשה מגיע היום שבו הקבלן מזמין אתכם לחתום על קבלת המפתח ולהכנס לדירה. בשלב זה, מומלץ ליצור קשר עם חברת בדק בית על מנת שתשלח אליכם מהנדס מומחה לשם איתור ליקויי בניה בדירה.

 

חברת  בדק בית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.