בדיקת בניינים

כאשר אתם מעוניינים לרכוש דירה חדשה בבניין, מומלץ עבורכם לבצע בדיקת בניינים על מנת שתוכלו להיות בטוחים כי אכן המבנה בו תרכשו את הדירה יהיה בנוי בצורה הטובה ביותר.

למה יש צורך בבדיקת בניינים?

כיום, ישנם חוקים בכל מה שקשור לנושא הבנייה, מה שאומר כי כל הקבלנים אשר מבצעים עבודות בנייה שונות צריכים לעבוד לפי התקן, וכן לבצע את הבנייה ברמה איכותית ומקצועית ביותר ולכן, כאשר סיימו את הבנייה וכן לפני חלוקת מפתח לדיירים, רצוי כי הדיירים יביאו לבניין ביקורת מבנים, זאת על מנת לוודא כי הבניין נבנה כראוי, ללא כל סכנת חיי אדם, עם חומרי בנייה אשר רשומים בתקן הישראלי, בדקת בניינים תבדוק בבדיקה יסודית ביותר האם קיימים ליקויים בבניין, ואם כן מהם הליקויים?

מה מקבלים לאחר בדיקת בניינים?

כאמור, ברגע שאתם מביאים חברה לבדק בית, אשר תבצע עבורכם את הבדיקה הטובה ביותר, המהנדס אשר מבצע את הבדיקה צריך להוציא עבורכם דוח אשר נקרא חוות דעת מפורטת, שם יהיו מצוינים כל הליקויים אשר נמצאו במהלך בדק הבית של הבניין, ובנוסף המהנדס מציין מה ערך עלות התיקונים אשר מצריכים בבניין, בדיקה זו חשובה על מנת שתוכלו לאמוד את הנזק בצורה הטובה ביותר מול הקבלן.

מי מבצע את בדיקת בניינים?

על מנת לבצע בדיקת בניינים מקצועית יש צורך לחפש חברת בדק בית מעולה, אשר מעסיקה תחתיה את המהנדסים הטובים ביותר בכדי לבצע את הבדיקה, זאת מכיוון שהבדיקה צריכה להיעשות בצורה המקצועית ביותר, מהנדס מקצועי בעל הכשרה אשר מגיע לבצע את הבדיקה יודע מצוין מה עליו לבדוק, למה להתייחס בכדי לא לפספס אף ליקוי, וכן מהנדס מקצועי לא יתעלם גם מהליקוי הקטן ביותר, כך תוכלו להיות רגועים כי הנכם עובדים מול חברה מקצועית ביותר.

מה חשוב לבדוק לפני שבוחרים חברה לבדיקת בניינים?

לפני שאתם מקבלים את המפתח לדירה החדשה עליה אתם חולמים זמן לא קצר, כדאי שתחפשו את החברה הטובה ביותר על מנת שתבצע עבורכם את הבדיקה המקצועית והאיכותית ביותר, לפני שאתם מחליטים עם איזו חברה אתם מעוניינים לעבוד, מומלץ שתבדקו מול כמה חברות המתעסקות בבדק בית, בדקו מי הם המהנדסים אשר עובדים תחת אותה חברה, בדקו מה תווך המחירים והאם אתם מקבלים מחיר הגון, בנוסף כדאי לבדוק מהו הוותק והניסיון של החברה ושל המהנדסים שלה, ברגע שהחברה הינה בעלת וותק של שנים לא מעטות תוכלו להיות בטוחים כי הבדיקה תתבצע ברמה הטובה ביותר.

למה זה חשוב?

אצל מרבית האנשים, כאשר רוכשים דירה חדשה בבניין חדש זהו הגשמת חלום, על מנת שהחלום שלכם יתגשם בצורה המושלמת ביותר חשוב לבצע בדיקת בניינים, זאת על מנת לוודא כי הנכם נכנסים לגור בבניין חדש אשר נבנה לפי כל התקנים והחוקים במדינת ישראל, כך כאשר אתם נכנסים לדירה החדשה שלכם לאחר ביצוע הבדיקה ותיקון כל הליקויים, אתם יכולים סוף סוף להגשים את החלום שלכם ולהתחיל לעצב את הדירה לה חיכיתם לא מעט זמן.

מה נבדק בבדיקת בניינים?

כאשר החלטתם כבר עם איזו חברה אתם מעוניינים לעבוד על מנת שתבצע עבורכם את ביקורת הבניין, חשוב שתדעו מה צריך להיבדק בבדיקת בניינים: בדית בניינים הינה בדיקה מקצועית ויסודית ביותר אשר מטרתה לתת לכם את הביטחון כי הינכם נכנסים למבנה ראוי למגורים, לכן, בבדיקה המהנדס יבדוק כל פינה וכל חלק שקיים באותו מבנה, ייבדקו במבנה האם קיימים רטיבויות או האם יצוצו רטיבויות בעקבות איטום לא נכון אשר יכול להזיק לדיירי הבניין בהמשך? בנוסף בודקים את שקעי החשמל את החשמל עצמו, והרשימה עוד ארוכה, כל אלו על מנת שתדעו מה מצב הבניין.

אילו ליקויי בנייה יכולים לצוץ בהמשך?

כאמור, ישנו את עניין הרטיבויות, רטיבות הינה ליקוי בנייה אשר כמעט תמיד יצוץ, דבר זה יכול לקרות בהרבה מצבים כאשר מגיע עונת החורף וחד עם העונה מגיעים כל גשמי הברכה להם כולם מחכים, כאשר האיטום של הבניין לא יהיה טוב ואטום מספיק, יכולים לחלחל מי גשמים רבים אשר יכולים לעשות נזק רב לבתים הקיימים בבניין, בנוסף דבר זה יכול לקרות במידה והקבלן לא השתמש בחומר איטום איכותי מספיק, וכך כאשר מתחיל לרדת גשמים מהר מאוד הם יתחילו לחלחל מכיוון שחומר אשר אינו איכותי מספיק לא יוכל להחזיק מעמד זמן רב.

האם בדיקת בניינים יכולה לסייע בבית המשפט?

לפי החוק, כל אדם אשר רוכש נכס חדש ונכנס אליו, יש לו זמן מוקצב של שנה על מנת שיוכל לבצע בדיקת בניינים, כאשר מבצעים את הבדיקה בשנה הראשונה מרגע שנכנסתם לנכס שלכם, הדוח אותו תקבלו מהמהנדס אשר מבצע את הבדיקה יכול להוות עבורכם ראיה בבית משפט, בדוח אותו אתם מקבלים יהיו מפורטים כל ליקויי הבנייה אשר קיימים במבנה, וכן יהיה מצורף ליד כל ליקוי בנייה את הסכום המוערך לתיקון הליקוי.

מי צריך לתקן את הליקויים?

כאשר אתם מזמינים בדיקת בניינים, והבדיקה נעשית ברמה יסודית ביותר, לאחר הבדיקה הינכם מקבלים את הדוח המפורט מהמהנדס אשר ביצע את הבדיקה, לאחר קבלת הדוח המפורט עליכם לגשת לקבלן עם צירוף של הדוח על מנת שיוכל להתחיל את התיקון, במידה והבדיקה נעשתה לפי פרק זמן אשר מוקצב לכם לפי החוק, על הקבלן תחול החובה לעבור על כל הליקויים אשר נמצאים בדוח ולבצע את כל התיקונים אשר נדרשים.

באילו מקרים מתעוררים בעיות?

ברוב המקרים, כאשר בדיקת הבניינים נעשית בזמן המוקצב לפי החוק, לא אמורות להתעורר בעיות וכן הקבלן לוקח על עצמו את האחריות ומבצע את תיקונים לכל הליקויים הנדרשים לפי הדוח המפורט, אך קיימים מצבים בהם הליקויים הנמצאים הינם יקרים מדי מכיוון שקיימים המון ליקויים או ליקויים חמורים, במקרים כאלו יכול להיות כי יתעוררו לכם בעיות מול הקבלן, בנוסף במידה ולא ביצעתם את הבדיקה בזמן המוקצב לכם על פי החוק, הקבלן לא יהיה מחויב לקחת על עצמו את התיקון של כל הליקויים, וכן על מנת שהקבלן ייקח על עצמו לבצע תיקונים בכל הליקויים הנדרשים על הלקוח להזמין חברה מקצועית ומוסמכת בכדי לבצע את הבדיקה.

חשוב לדעת

כי במקרים אלו, הקבלן יכול להיאבק על זכויותיו בבית המשפט ולכן, על מנת שתוכלו להיעזר בדוח המופק לכם בבית המשפט מומלץ לבצע את בדיקת בניינים בזמן אשר מוקצב לכם על פי חוק, וכן מומלץ לבצע את הבדיקה על ידי חברה מוסמכת אשר תפיק לכם דוח מפורט שיוכל לסייע לכם בעת הצורך בבית משפט, במידה ותעבדו על פי החוקים ותבצעו את הבדיקה בזמן, זה יוכל לבוא לטובתכם מול הקבלן.

סיכום

חברת הדר בדק הינה חברה אשר מתעסקת בתחום הבדק מעל 10 שנים, חברה מקצועית אשר ברשותה מהנדסים מקצועיים בעלי הכשרה אשר יכולים לבצע בדיקת בניינים ברמה מקצועית ויסודית ביותר.

אם אתם מעוניינים בבדיקת בניינים, פנו אל הדר בדק ותוכלו ליהנות מחברה מקצועית ומבדיקה יסודית.

בדיקת דירה מקבלן

מזל טוב! אתם נמצאים לפני אחד מהרגעים הכי משמעותיים בחיים שלכם: כניסה לדירה חדשה אותה שלח רכשתם ממיטב כספכם. אין ספק כי רכישת דירה הינה

קרא עוד »

מהם ליקויי בנייה?

כשהחורף מגיע ואיתו הגשם, צצים להם מגוון של ליקויי בנייה אבל לא רק. ליקויים כמו ליקויי צנרת, קילופים של הקירות, ליקויי חשמל, גמר, בעיות טיח,

קרא עוד »

ביקורת מבנים-המדריך

  שלח ביקורת מבנים המדריך אוקי, אז הבנתם לבסוף למה אתם זקוקים לשירות של ביקורת מבנים מייד לאחר שאתם מקבלים את הדירה החדשה שקניתם מהקבלן

קרא עוד »

חברת בדק בית מומלצת

בחירת חברת בדק בית מומלצת היא משימה לא קלה. המגוון הנרחב של החברות השונות גורם לנו להתבלבל בקבלת החלטתנו לגבי חברת בדק בית. באמצעות חברת

קרא עוד »
מדריך לבדק בית

מהנדס בדק בית

  שלח אם אתם לקראת רכישת דירה חדשה מקבלן או דירה יד שנייה, חשוב שבמסגרת בדיקת בדק בית לדירה יהיה מהנדס בדק בית. מהנדס בדק

קרא עוד »

בדק בית לדלת

איך בודקים דלת פנימית לאתר התקנה כדי לעבור בדיקת בדק בית? שלח לאחר שיפוץ חשוב מאוד לעבור על כל הפרטים ועל כל חלקי הבית כדי

קרא עוד »
בדיקת דירה מקבלן

בדק בית בדירה חדשה

חברת בדק בית בדירה חדשה  לכאורה, רכישת נכס נדל"ן כל שהוא, ובכלל זה רכישת דירה חדשה למגורים, אמורה להתבצע רק אחרי בדיקה יסודית של הנכס

קרא עוד »