בדק בית לאחר בנייה לדירה חדשה מקבלן

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

כאשר אתם רוכשים דירה חדשה מקבלן, אתם משקיעים בה את כל כספכם, על מנת להיות בטוחים כי הדירה הינה דירה אשר ראויה למגורים וכי אינה מסכנת אתכם, מומלץ לבצע בדק בית.

מדוע צריך לבצע בדק בית לאחר בנייה לדירה חדשה מקבלן?

מרבית האנשים חושבים כי רק כאשר קונים דירה יד שנייה יש צורך לעשות בדק בית, אך חשיבה זו אינה נכונה כלל, כיום, ברוב המקרים כאשר אתם רוכשים דירה חדשה מקבלן אתם עלולים להיתקל בהמון ליקויי בנייה הקיימים בדירה למרות שהינה דירה חדשה, לכן, אם אתם רוצים ליהנות מהדירה ככל האפשר לאחר ההשקעה הגדולה שלכם בה מומלץ להשקיע עוד קצת יחסית למחיר הדירה על מנת שתוכלו להיות בטוחים כי הדירה נבנתה כראוי.

אילו ליקויים יכולים להימצא בדירה חדשה מקבלן?

כאשר רוכשים דירה חדשה מקבלן יכולים להימצא המון ליקויי בנייה, החל משלד המבנה, חשוב מאוד לבדוק באילו חומרי בנייה השתמש הקבלן האם החומרים הינם חומרים המאושרים לפי התקנות בישראל?, במידה וקיים בעיה ולו הקטנה ביותר בשלד המבנה זהו דבר מסוכן ביותר אשר יכול להביא לאי יציבות של הדירה, דבר זה יכול להוות סכנת חיים ממשית לכל השוהים בדירה, ולכן מומלץ לבצע בדק בית גם לדירה חדשה מקבלן.

ליקויים נוספים

חשוב לדעת כי מתחת לקבלן עובדים המון קבלני משנה, במידה והקבלן לא יעקוב אחרי העבודה שלהם בצורה רציפה ומקצועית יכולים להיות המון ליקויי בנייה חמורים בדירה, בנוסף יכולים להיות לכם רטיבויות בקירות או בגג, דבר היכול להיווצר במקרה של איטום לא תקין, יכול להיות כי האיטום עצמו נעשה באופן לא מקצועי, וכן קיימת האפשרות כי האיטום נעשה בשימוש של חומר איטום אשר אינו איכותי מספיק ולכן, האיטום לא יכול להיות חזק כאשר אתם מגיעים לעונת החורף המלווה בימי גשמים רבים.

מתי כדאי לבצע בדק בית?

מומלץ לבצע את בדק הבית לפני מסירת הדירה מהקבלן, כך לא תהיה לקבלן את האפשרות לטעון כי אתם גרמתם לנזק מסוים, וכן תוכלו להעביר אל הקבלן את הדוח המפורט אשר תקבלו מהמהנדס שמבצע עבורכם את הבדיקה, על הקבלן חלה החובה לבצע תיקונים לכל הליקויים אשר נמצאו בדירה בזמן בדק הבית, בנוסף כאשר מבצעים את הבדיקה לפני המסירה של הדירה הקבלן צריך לסיים את כל הליקויים לפני שאתם נכנסים, כך שתיכנסו לדירה אשר אין בה ליקויים נוספים ותוכלו להיות רגועים.

למה חשוב לבצע את הבדיקה על ידי מהנדס?

כאשר אתם מבצעים את בדק הבית על ידי מהנדס בניין מומחה אשר הוכשר לבצע בדיקות אלו, אתם יכולים להיות רגועים כי הוא ידע לבצע את הבדיקה בצורה יסודית ומקצועית בעזרת מכשור טכנולוגי מתקדם על מנת לא לפספס שום ליקוי בניה אשר יכול להיות מצוי בדירה, בנוסף כאשר הבדיקה מתבצעת על ידי מהנדס מומחה בתחום הוא מנפיק לכם לאחר מכן דוח מפורט אשר אותו אתם יכולים לשמור, וכן הוא יכול לעזור לכם בעת הצורך בבית המשפט.

מה מופיע בדוח?

לאחר סיום בדק בית על ידי מהנדס מומחה בתחום, המהנדס מנפיק עבורכם דוח מקצועי ביותר, בדוח הוא מפרט את כל הליקויים אשר נמצאו בדירה, וכן ליד כל ליקוי הוא מציין כיצד ניתן לבצע תיקון, ובנוסף המהנדס מפרט לכם ליד כל ליקוי את הסכום אשר עליו עומד התיקון הנדרש לאותו ליקוי בנייה, דבר זה הינו חשוב ביותר על מנת שיוכל לעזור לכם, במידה והדוח לא יופק על ידי מהנדס מומחה, הוא לא יוכל לעזור לכם בשום צורה.

באילו מצבים יש אפשרות להגיע לבית משפט?

קיימים מצבים רבים בהם הליקויים אשר נמצאים בדירה הינם רבים או חמורים, וכן עומדים על סכום גבוה בתיקונם, במצבים כאלו יכול הקבלן להרעיף עליכם קשיים עד שיבצע את התיקון, במקרים אלו הדוח המפורט יוכל לעזור לכם בבית המשפט, חשוב לבצע את בדק הבית בתקופת שנת בדק על פי חוק, וכן חשוב שהדוח יתבצע על ידי מומחה בתחום, כך תוכלו לבטח את עצמכם ואת הדירה שלכם, וכן הקבלן יהיה מחויב לבצע עבורכם את התיקונים לכל הליקויים המצויים בדירה.

באילו מצבים קיימים ליקויים בדירה חדשה מקבלן?

כיום, קיימים לא מעט חאפרים הקוראים לעצמם קבלנים, אך לא תמיד יש פיקוח על כל הקבלנים, במידה והקבלן אינו קבלן רשום לא יהיה עליו פיקוח כלל, וכך הקבלן פתוח וחופשי לעשות כרצונו בכל שלבי הבנייה של הדירה החדשה שלכם, למשל: ישנם קבלנים כי אינם משתמשים בחומרי בנייה איכותיים הנמצאים בתקן הישראלי, אלא רוצים להוזיל לעצמם את כל העלויות של הבנייה ולכן, משתמשים בחומרי בנייה לא איכותיים, דבר זה יכול להיות ליקוי רציני, וכן להוות נזק רב עבורכם.

מדוע לא כדאי לבצע לבד את בדק הבית?

ישנם המון ליקויי בנייה היכולים להיות מצויים בדירה החדשה שלכם שהינם נסתרים מהעין, כאשר אתם הולכים באופן עצמאי לבצע בדק בית רוב הסיכויים שהדירה תיראה לכם מושלמת עד מאוד, אלא אם כן תוכלו למצוא ליקויים אשר הינם באסתטיקה של הדירה, אך ישנם המון ליקויים שלא תוכלו לעלות עליהם לבד אלא רק לאחר כניסתכם לדירה תתחילו להרגיש בכל הליקויים הקיימים ולכן, מומלץ להביא מהנדס מומחה אשר מקצועי ובעל ניסיון רב בתחום, על מנת שיוכל לבצע עבורכם את הבדיקה באופ יסודי ללא פספוס של ליקויים, גם אלו אשר אינם נראים בחיצוניות של הדירה.

אילו ליקויים נסתרים יכולים להימצא בדירה חדשה מקבלן?

יכול להיות כי קיימת רטיבות בקירות הדירה, מהנדס מומחה מגיע עם מצלמה תרמית וכך הוא יכול למצוא את הליקוי הזה, לאחר מציאת הליקוי נבדק מהיכן הוא מגיע ומדוע הוא קיים, יכול להיות בגלל איטום לא תקין ועוד, בנוסף קיים החשש כי יכול להימצא ליקוי בצנרת של הדירה, דבר זה יכול להביא אתכם לבעיה מאוד רצינית בעתיד כאשר כבר תגורו בדירה, בעזרת מכשור טכנולוגי מתקדם המהנדס יכול למצוא את כל הליקויים הקיימים בדירה.

איך תבחרו נכון את החברה שתבצע עבורכם בדק בית?

כיום יש תחרות מאוד גדולה בתחום בדק בית, אך לפני שאתם מחליטים עם מי אתם מעוניינים לעבוד, חשוב שתבדקו היטב לפני שתסגרו, תמיד תוכלו לבדוק את האתרים של החברות על מנת לבדוק מה הניסיון של אותה חברה, או האם יש המלצות על החברה באתר שלהם, בנוסף תמיד תוכלו לבדוק עם חברים קרובים אשר יכול להיות כי ביצעו בדק בית בשנים האחרונות, וכן יכולים להמליץ לכם על החברה הטובה ביותר מבחינתם, כל אלו הינם חשובים מאוד מכיוון שמדובר בנכס שהוא שלכם, לכן, חשוב להשקיע מאמץ על מנת להיות בטוחים כי אתם עושים את ההחלטה הנכונה.

כאשר אתם רוכשים דירה חדשה מקבלן אתם בטוחים כי הדירה תקינה לחלוטין, וכי לא יכול להיות שיהיו מצויים בה ליקויי בנייה כלל, על מנת להבין למה כדאי לבצע בדק בית לדירה חדשה אתם מוזמנים לקרוא את המאמר הבא.

מדוע מומלץ לבצע בדק בית לאחר בנייה לדירה חדשה?

כאשר אתם רוכשים דירה חדשה רוב הסיכויים כי השקעתם בה את כל הכספים אשר ברשותכם, כספים אשר חסכתם עבור דירה במשך שנים על מנת להגשים את החלום שלכם, אך רגע לפני שאתם מתחילים לעצב לגמרי את הדירה החדשה שכל כך חיכיתם וציפיתם לה, רצוי שתבצעו בדק בית, זאת מכיוון כי לא קיימים מעט מקרים בהם ישנם המון ליקויי בנייה גם כאשר מדובר ברכישה של דירה חדשה.

מה נבדק במהלך בדק בית לדירה חדשה?

כאשר אתם מבצעים בדק בית על ידי מהנדס בניין מומחה, הוא יבדוק במהלך הבדיקה את כל הליקויים היכולים להיות מצויים בדירה, מערכות החשמל, מערכות האינסטלציה, צנרת, חלונות האם החלונות נסגרים עד הסוף בצורה רציפה ללא כל קושי, מסילות, קירות הדירה, תקרה, כל השקעים המצויים בדירה, מהנדס מומחה יודע בדיוק איך לבצע את הבדיקה בצורה יסודית ביותר על מנת לא לפספס שום ליקי בנייה חמור או לא היכול להיות מצוי בדירה.

כיצד מתבצעת הבדיקה?

מהנדס בניין המומחה לבצע בדק בית מגיע עם מכשור טכנולוגי מתקדם אשר עוזר לו למצוא את כל הליקויים היכולים להיות מצויים בדירה, לאחר שהוא מבצע בדיקה חיצונית של נראות הדירה על מנת לבדוק את כל הליקויים האסתטיים של הדירה, הוא יבצע בדיקה בעזרת המכשור הטכנולוגי המתקדם איתו הגיע על מנת שיוכל למצוא ליקויים המצויים בדירה אך הינם נסתרים מהעין, וכן ללא מכשור מתקדם לא תוכלו לדעת כי הליקויים אכן קיימים עד תתחילו לסבול מהם בעתיד.

למה כדאי לבצע את הבדיקה על ידי מהנדס מומחה?

מומלץ לבצע את הבדיקה על ידי מומחה בתחום על מנת שהוא יוכל למצוא עבורכם את הליקויים הקיימים בדירה, כאשר אתם מבצעים לדירה בדיקה לבד ללא מומחה היודע ומבין בכל עניין הבנייה, לעלום לא תוכלו לדעת אילו ליקויים חבויים בתוך קירות הבית, כאשר הבדיקה לא תתבצע על ידי מומחה ותיכנסו לבית לאחר בדיקה עצמאית בלבד, קיים סיכוי גבוה כי תיכנסו לדירה בעלת ליקויי בנייה רבים אשר ילוו אתכם במהלך שגרת חייכם בדירה.

מדוע יכולים להימצא המון ליקויים בדירה חדשה?

ישנם המון קבלנים אשר עבודתם אינה מפוקחת וכי הם מרשים לעצמם לבצע את עבודת הבנייה בצורה מאוד לא מקצועית, באמצעות חומרי בניין לא איכותיים אשר אינם רשומים בתקנות של ישראל, במצבים אלו יכולים להימצא המון ליקויי בנייה גם בדירה חדשה, ישנם מצבים כי הקבלן אינו רשום כלל בספר הקבלנים, במקרה כזה עבודת הקבלן אינה מפוקחת ויש לו את החופש לבצע את הבנייה כפי שירצה ולכן, חשוב לבצע בדק בית גם לדירה חדשה.

מתי כדאי לבצע בדק בית לדירה חדשה?

מומלץ מאוד לבצע בדק בית בזמן הבנייה עצמה, זאת מכיוון שמהנדס בניין מומחה הוא זה שמבצע עבורכם את בדק הבית, וכך הוא יכול לבצע מעקב  בזמן הבנייה עצמה ולוודא כי הדירה נבנית כראוי עם חומרים איכותיים ביותר וללא תקלות, דבר זה יכול למנוע המון כאב ראש בעתיד, אך קיימת אפשרות לבצע בדק בית גם לאחר הבנייה, מהנדס מומחה ידע לבצע את הבדיקה בצורה הטובה והיסודית ביותר על מנת לבדוק אילו ליקויי בנייה קיימים בדירה.

מה קורה לאחר בדק בית?

לאחר ביצוע בדק בית אתם מקבלים מהמהנדס חוות דעת מפורטת, בה יהיו רשומים כל ליקויי הבנייה אשר נמצאו בדירה בזמן הבדיקה, עם חוות הדעת עליכם לגשת לקבלן על מנת שיוכל לבצע עבורכם את כל הליקויים שנמצאו, בנוסף קיימים מצבים כי הדוח יכול לעזור לכם על מנת להוריד את חיר הדירה אשר נקבע מראש, או שהדוח יכול להועיל ולעזור לכם בעת הצורך במידה והחלטתם לגשת לבית המשפט.

מדוע יש צורך להגיע לבית משפט?

ישנם מצבים רבים בהם הקבלן יכול להערים קשיים על הקונים ולהחליט כי אינו מעוניין לבצע את התיקונים לכל הליקויים אשר נמצאו בדירה, דבר זה יכול לקרות כשר התיקונים לליקויים הינם גדולים ולכן הם יקרים מדי, או במידה ולא ביצעתם את בדק הבית בתקופה המיועדת בה אתם אמורים לבצע בדק בית, במקרים כאלו תוכלו לגשת לבית המשפט על מנת שבית משפט יפסוק האם על הקבלן לבצע תיקונים לכל הליקויים המצויים בדירה או  לא, ברוב המקרים במידה וביצעתם בזמן את בדק הבית אין סיבה שהקבלן לא יבצע את התיקונים גם אם יקרים.

כיצד תבחרו נכון חברת בדק בית?

כאשר קיימות כל כך הרבה חברות של בדק בית אתם יכולים קצת ללכת לאיבוד, אך תעשו קצת סדר ובדקו על כמה חברות ולא על אחת, בדקו מה הניסיון של אותה חברה, כמה שנים אותה חברה מתמחה בתחום, אילו מהנדסי בניין נמצאים בכל חברה, בדקו חוות דעת שהם רשמו לאחר ביצוע בדק בית בדירות אחרות על מנת לוודא כי הם אכן איכותיים ומקצועיים, בדקו את האישורים של אותה חברה, ועוד.

המלצות

כאשר תם מתלבטים עם איזו חברה אתם מעוניינים לעבוד, אתם תמיד יכולים להיעזר בהמלצות הקיימות על אותה חברה, תוכלו להיעזר באתרי אינטרנט גדולים ומקצועיים הממליצים על חברות מסוימות לבדק בית, בנוסף תוכלו לבדוק האם קיימות המלצות באתרים עצמם של החברות, וכן תמיד יש לכם את אופציית הרשתות החברתיות, ישנן המון חברות אשר מחזיקות דף פייסבוק או אינסטגרם מקצועי, בהם תוכלו למצוא את ההמלצות הטובות והאמינות ביותר על מנת לקבל החלטה.

המלצות מחברים

במידה ולא הסתפקתם לאחר כל הבדיקות שעשיתם, תמיד אתם יכולים לבקש המלצות מחברים ומשפחה קרובים על מנת לקבל מהם המלצה, יכול להיות כי יש לכם בן משפחה או חבר אשר ביצע בדק בית לאחרונה והוא יכול לתת לכם המלצה על חברת בדק בית מקצועית איתה עבד, תמיד כאשר מקבלים המלצה ממישהו קרוב אפשר להיות רגועים ולדעת כי עשיתם את ההחלטה הטובה ביותר עבור הדירה שלכם.

השוואות מחירים

כאשר אתם בודקים חברות לבדק בית, מומלץ גם לעשות השוואת מחירים בין כל החברות המומלצות לבדק בית, זאת על מנת להיות בטוחים כי אינכם משלמים מעל הנורמה, אך תמיד יש לזכור כי לפעמים על הזול בסוף אתם תשלמו ביוקר, אם יש חברה המציעה הרבה פחות מחברה אחרת תמיד תחששו ותבדקו מדוע היא מציעה סכום כזה נמוך, יכו להיות כי הבדיקה שלהם תהיה לא מקצועי ולא יסודית מספיק ולכן, ישנם מקרים בהם מומלץ לשלם קצת יותר אך להיות בטוחים כי אתם תקבלו את השירות המקצועי והטוב ביותר.

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

התקשרו עכשיו

אזור צפון

מרכז ודרום