בדק בית לאחר בנייה לדירה חדשה מקבלן

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

כאשר אתם רוכשים דירה חדשה מקבלן, אתם משקיעים בה את כל כספכם, על מנת להיות בטוחים כי הדירה הינה דירה אשר ראויה למגורים וכי אינה מסכנת אתכם, מומלץ לבצע בדק בית.

מדוע צריך לבצע בדק בית לאחר בנייה לדירה חדשה מקבלן?

מרבית האנשים חושבים כי רק כאשר קונים דירה יד שנייה יש צורך לעשות בדק בית, אך חשיבה זו אינה נכונה כלל, כיום, ברוב המקרים כאשר אתם רוכשים דירה חדשה מקבלן אתם עלולים להיתקל בהמון ליקויי בנייה הקיימים בדירה למרות שהינה דירה חדשה, לכן, אם אתם רוצים ליהנות מהדירה ככל האפשר לאחר ההשקעה הגדולה שלכם בה מומלץ להשקיע עוד קצת יחסית למחיר הדירה על מנת שתוכלו להיות בטוחים כי הדירה נבנתה כראוי.

אילו ליקויים יכולים להימצא בדירה חדשה מקבלן?

כאשר רוכשים דירה חדשה מקבלן יכולים להימצא המון ליקויי בנייה, החל משלד המבנה, חשוב מאוד לבדוק באילו חומרי בנייה השתמש הקבלן האם החומרים הינם חומרים המאושרים לפי התקנות בישראל?, במידה וקיים בעיה ולו הקטנה ביותר בשלד המבנה זהו דבר מסוכן ביותר אשר יכול להביא לאי יציבות של הדירה, דבר זה יכול להוות סכנת חיים ממשית לכל השוהים בדירה, ולכן מומלץ לבצע בדק בית גם לדירה חדשה מקבלן.

ליקויים נוספים

חשוב לדעת כי מתחת לקבלן עובדים המון קבלני משנה, במידה והקבלן לא יעקוב אחרי העבודה שלהם בצורה רציפה ומקצועית יכולים להיות המון ליקויי בנייה חמורים בדירה, בנוסף יכולים להיות לכם רטיבויות בקירות או בגג, דבר היכול להיווצר במקרה של איטום לא תקין, יכול להיות כי האיטום עצמו נעשה באופן לא מקצועי, וכן קיימת האפשרות כי האיטום נעשה בשימוש של חומר איטום אשר אינו איכותי מספיק ולכן, האיטום לא יכול להיות חזק כאשר אתם מגיעים לעונת החורף המלווה בימי גשמים רבים.

מתי כדאי לבצע בדק בית?

מומלץ לבצע את בדק הבית לפני מסירת הדירה מהקבלן, כך לא תהיה לקבלן את האפשרות לטעון כי אתם גרמתם לנזק מסוים, וכן תוכלו להעביר אל הקבלן את הדוח המפורט אשר תקבלו מהמהנדס שמבצע עבורכם את הבדיקה, על הקבלן חלה החובה לבצע תיקונים לכל הליקויים אשר נמצאו בדירה בזמן בדק הבית, בנוסף כאשר מבצעים את הבדיקה לפני המסירה של הדירה הקבלן צריך לסיים את כל הליקויים לפני שאתם נכנסים, כך שתיכנסו לדירה אשר אין בה ליקויים נוספים ותוכלו להיות רגועים.

למה חשוב לבצע את הבדיקה על ידי מהנדס?

כאשר אתם מבצעים את בדק הבית על ידי מהנדס בניין מומחה אשר הוכשר לבצע בדיקות אלו, אתם יכולים להיות רגועים כי הוא ידע לבצע את הבדיקה בצורה יסודית ומקצועית בעזרת מכשור טכנולוגי מתקדם על מנת לא לפספס שום ליקוי בניה אשר יכול להיות מצוי בדירה, בנוסף כאשר הבדיקה מתבצעת על ידי מהנדס מומחה בתחום הוא מנפיק לכם לאחר מכן דוח מפורט אשר אותו אתם יכולים לשמור, וכן הוא יכול לעזור לכם בעת הצורך בבית המשפט.

מה מופיע בדוח?

לאחר סיום בדק בית על ידי מהנדס מומחה בתחום, המהנדס מנפיק עבורכם דוח מקצועי ביותר, בדוח הוא מפרט את כל הליקויים אשר נמצאו בדירה, וכן ליד כל ליקוי הוא מציין כיצד ניתן לבצע תיקון, ובנוסף המהנדס מפרט לכם ליד כל ליקוי את הסכום אשר עליו עומד התיקון הנדרש לאותו ליקוי בנייה, דבר זה הינו חשוב ביותר על מנת שיוכל לעזור לכם, במידה והדוח לא יופק על ידי מהנדס מומחה, הוא לא יוכל לעזור לכם בשום צורה.

באילו מצבים יש אפשרות להגיע לבית משפט?

קיימים מצבים רבים בהם הליקויים אשר נמצאים בדירה הינם רבים או חמורים, וכן עומדים על סכום גבוה בתיקונם, במצבים כאלו יכול הקבלן להרעיף עליכם קשיים עד שיבצע את התיקון, במקרים אלו הדוח המפורט יוכל לעזור לכם בבית המשפט, חשוב לבצע את בדק הבית בתקופת שנת בדק על פי חוק, וכן חשוב שהדוח יתבצע על ידי מומחה בתחום, כך תוכלו לבטח את עצמכם ואת הדירה שלכם, וכן הקבלן יהיה מחויב לבצע עבורכם את התיקונים לכל הליקויים המצויים בדירה.

באילו מצבים קיימים ליקויים בדירה חדשה מקבלן?

כיום, קיימים לא מעט חאפרים הקוראים לעצמם קבלנים, אך לא תמיד יש פיקוח על כל הקבלנים, במידה והקבלן אינו קבלן רשום לא יהיה עליו פיקוח כלל, וכך הקבלן פתוח וחופשי לעשות כרצונו בכל שלבי הבנייה של הדירה החדשה שלכם, למשל: ישנם קבלנים כי אינם משתמשים בחומרי בנייה איכותיים הנמצאים בתקן הישראלי, אלא רוצים להוזיל לעצמם את כל העלויות של הבנייה ולכן, משתמשים בחומרי בנייה לא איכותיים, דבר זה יכול להיות ליקוי רציני, וכן להוות נזק רב עבורכם.

מדוע לא כדאי לבצע לבד את בדק הבית?

ישנם המון ליקויי בנייה היכולים להיות מצויים בדירה החדשה שלכם שהינם נסתרים מהעין, כאשר אתם הולכים באופן עצמאי לבצע בדק בית רוב הסיכויים שהדירה תיראה לכם מושלמת עד מאוד, אלא אם כן תוכלו למצוא ליקויים אשר הינם באסתטיקה של הדירה, אך ישנם המון ליקויים שלא תוכלו לעלות עליהם לבד אלא רק לאחר כניסתכם לדירה תתחילו להרגיש בכל הליקויים הקיימים ולכן, מומלץ להביא מהנדס מומחה אשר מקצועי ובעל ניסיון רב בתחום, על מנת שיוכל לבצע עבורכם את הבדיקה באופ יסודי ללא פספוס של ליקויים, גם אלו אשר אינם נראים בחיצוניות של הדירה.

אילו ליקויים נסתרים יכולים להימצא בדירה חדשה מקבלן?

יכול להיות כי קיימת רטיבות בקירות הדירה, מהנדס מומחה מגיע עם מצלמה תרמית וכך הוא יכול למצוא את הליקוי הזה, לאחר מציאת הליקוי נבדק מהיכן הוא מגיע ומדוע הוא קיים, יכול להיות בגלל איטום לא תקין ועוד, בנוסף קיים החשש כי יכול להימצא ליקוי בצנרת של הדירה, דבר זה יכול להביא אתכם לבעיה מאוד רצינית בעתיד כאשר כבר תגורו בדירה, בעזרת מכשור טכנולוגי מתקדם המהנדס יכול למצוא את כל הליקויים הקיימים בדירה.

איך תבחרו נכון את החברה שתבצע עבורכם בדק בית?

כיום יש תחרות מאוד גדולה בתחום בדק בית, אך לפני שאתם מחליטים עם מי אתם מעוניינים לעבוד, חשוב שתבדקו היטב לפני שתסגרו, תמיד תוכלו לבדוק את האתרים של החברות על מנת לבדוק מה הניסיון של אותה חברה, או האם יש המלצות על החברה באתר שלהם, בנוסף תמיד תוכלו לבדוק עם חברים קרובים אשר יכול להיות כי ביצעו בדק בית בשנים האחרונות, וכן יכולים להמליץ לכם על החברה הטובה ביותר מבחינתם, כל אלו הינם חשובים מאוד מכיוון שמדובר בנכס שהוא שלכם, לכן, חשוב להשקיע מאמץ על מנת להיות בטוחים כי אתם עושים את ההחלטה הנכונה.

סיכום

חברת הדר בדק הינה חברה מקצועית אשר תוכלו למצוא אצלה את מיטב המהנדסים המצעים בדק בית.

במידה ואתם מעוניינים לבצע בדק בית לדירה חדשה מקבלן, אתם מוזמנים להשאיר לנו פרטים באתר ואנו ניצור איתכם קשר בהקדם.

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

צרו עימנו קשר

החזון שלנו

לאורך שנים של פעילות בתחום, בנתה הדר בדק בית מתודולוגיות בדיקה מתקדמות המאפשרות לנו לבצע ביקורת מבנים ובדיקות בדק בית בצורה מאוד יסודית וממצה, ללא שום אפשרות לכך שליקוי בנייה כלשהו יחמוק מעינינו. כל בודק מטעמנו נשלח אל בית הלקוח עם רשימת בדיקות מסודרת של כל האלמנטים הדורשים בדיקה על מנת לקבל תמונה מלאה של ליקויי הבניה במבנה.

-הדר בדק בית-

אזור צפון

אזור מרכז, דרום