בדק בית לפני קבלת מפתח

רכישת דירה מקבלן כרוכה בלא מעט פרוצדורות: יש לקבל את המשכנתא לרכישת הנכס, יש לבחור את חברת הבנייה שתבצע עבורכם את הבנייה, לבחור דירה,  תוך הקפדה כי כל המהלכים לבנייה נעשים בזמן וזאת על מנת שתוכלו להכנס אל הדירה שלכם במהרה.

עם זאת, למרות הרצון העז להגיע אל המנוחה והנחלה, עדיין ישנם כמה דגשים שיש לשים אליהם לב בעת תהליך הבנייה, כמו גם פעולות שחשוב לבצע ביניהן . אבל מה זאת הפעולה הזאת? מי מבצע אותה? ומדוע היא כל כך חשובה? כל התשובות בהמשך.

מה זה בדק בית לפני קבלת מפתח

לפני שנסביר אודות החשיבות של ביצוע בדק בית לפני קבלת דירה ולפני כניסה אל הדירה, חשוב להבין קצת יותר אודות המושג: בדק הבית הינה פעולה שמתבצעת על ידי מומחים בתחום כמו: מהנדסים, קונסטרקטורים ואנשי מקצוע אשר באמצעות הידע, ההשכלה והניסיון שיש ברשותכם, בודקים את תהליך הבנייה, את תכניות המבנה, את תהליכי הקונסטרוקציה, הנחת התשתיות, תמיכה ובטיחות במבנה, כמו גם הפרקטיות והעמידות של הבית.

אנשי מקצוע המומחים בתחום יעשו את כל הנדרש גם כדי לגלות ליקויים או טעויות במבנה, כמו גם שהם יפיקו דוח מסודר לקבלן אודות הליקויים ויאפשרו לו דרכים מקצועיות לפתרון בעיות וליקויים אשר התגלו בדירה.

במילים פשוטות ניתן לומר כי בדק בית נועד לעקוב אחד כל הפעולות שביצע הקבלן בעת בניית הדירה איתור ליקויים, כמו גם מתן שלל פתרונות לשיפור המבנה ודאגה לבטיחות שלו ושל האנשים ששוהים בו.

בדק בית לפני קבלת מפתחמדוע זה כל כך חשוב?

בדק בית לפני קבלת מפתח חשוב מהסיבה בפשוטה והיא כי מדובר בפעולה אשר תסייע לכם לחיות בדירה בטוחה, בנויה נכון וכזאת שתחזיק מעמד לאורך שנים ארוכות תחת כל האקלים, מפגעי מזג האוויר, עומסים, הצפות ושאר תרחישים אשר עלולים להתרחש בסמוך לבית או בתוכו.

בדק בית נועד בראש ובראשונה לאפשר בטיחות במבנה, ולאחר מכן לעמוד על איכות הקמת התשתיות, איכויות הבנייה ושמירה על ערך הנכס.

מי מבצע בדק בית לפני קבלת מפתח?

בדיקות מסוג זה מבצעים כפי שהזכרנו מהנדסים, קונטרוקטורים ושלל אנשי מקצוע העוסקים בבטיחות ובחינת מבנים, תוך שכיום חברות בנייה מקצועיות יאפשרו שירות משולב של בניית דירה או מבנה משותף תוך קבלת שירות בדק בית לפני קבלת מפתח על ידי המומחים של החברה אותה בחרתם לביצוע המשימה.

בכך אפשר לקבל את כלל השירותים תחת קורת גג אחת ולדעת כי באמצעות בדק בית לפני קבלת מפתח אתם שומרים על הביטחון שלכם, כמו גם על המבנה ועל האינטרסים המובהקים שלכם בזמן רכישת  דירה.

 בדק בית לפני קבלת מפתח