בדיקת דירה לפני מסירה

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

רכשתם דירה חדשה? אתם נמצאים רגע לפני מסירה מהקבלן?, חשוב שתדעו כמה דברים חשובים על בדיקת דירה לפני מסירה וכן בדיקת בטיחות לפני שהמסירה של הדירה.

למה מחויב הקבלן?

הקבלן מחויב לעבוד לפי התקנות המחויבות בישראל, וכן לפי תכנון הבנייה, כל אלו על מנת לקבל היתר לאכלוס הדירה שכן הוא טופס 4, לכל זאת יהיה הקבלן מחויב לפני מסירת הדירה למגורים, טופס 4 מתקבל על ידי הוועדה לתכנון ובניה הקיימת באזור נבנתה הדירה החדשה, הוועדה לתכנון ובנייה תיתן את טופס 4 רק לאחר שתבדוק כי הקבלן אכן עמד בכל התקנות והבנייה נעשתה באופן בטיחותי, וכן ראויה למגורי אדם ללא סכנה לחייהם.

רקע של עזריאלי

מהם הבדיקות אליהם מחויב הקבלן בכדי לקבל טופס 4?

על מנת לקבל טופס 4 ישנם כמה בדיקות אליהן מחויב הקבלן, אך לפניכם כמה חשובות ביותר:

  • עמידה בתקנות – בדיקה זו בודקת האם השלד במבנה נבנה לפי התקנות הנדרשות, וכך יהיה ניתן לדעת כי המבנה אכן יציב, וכן ראוי למגורי אדם, בדיקה זו תיאלץ לקבל אישור ממהנדס של הוועדה לתכנון ובנייה, וכן אישור ממכון התקנים.
  • התאמה לזכויות הבנייה – בדיקת דירה לפני מסירה תבדוק האם יש התאמה בין הבנייה לבין תכנון הבנייה, בדיקה זו מחייבת בכדי לקבל טופס 4.
  • בטיחות שריפות – בבדיקה זו ייבדק כי המבנה עומד בתקני בטיחות משריפות, לאחר הבדיקה יתקבל אישור כיבוי אש למבנה.
  • בדיקות נוספות – יש להזמין חברות מקצועיות לבדיקות נוספות כמו למשל: חברת חשמל או חברת גז.

בדיקות אלו הכרחיות על מנת לוודא כי הבית עומד בכל התקנים והינו בטיחותי וראוי למגורים, כל אלו ייעשו לפני מסירת הדירה.

חשוב שתדעו

כאמור כל הבדיקות המדוברות נעשות בכדי לקבל טופס 4, אך אינן נועדו לבדוק האם קיימים בדירה ליקויים כאלו או אחרים, בדיקות אלו לא יכולות לסמן לנו באיזה חומר השתמש הקבלן בעת בניית המבנה, האם החומר עומד בדרישות התקן? האם החומר מספיק איכותי? האם בנוסף לזה קיימת האפשרות כי קיימים ליקויים נוספים בדירה אשר סמויים מהעין ואין באפשרותכם להבחין בהם? על מנת שתוכלו לאתר את כל הליקויים האפשריים בדירה, רצוי להזמין בדק בית.

למה כדאי לבצע בדק בית?

כאשר מקבלים טופס 4, אין לכם שום הבטחה כי הדירה אכן נבנתה כראוי וכי אכן ראויה למגורים, זאת מכיוון שבדירה יכולים להימצא ליקויים אשר יוכלו לצוץ בעתיד המגורים שלכם בדירה, דבר זה יכול להוות לכם הרבה בעיות והוצאות כלכליות גבוהות בעתיד שלכם, לכן, כדאי להזמין חברה מקצועית המתמחה בבדק בית על מנת שתבצע עבורכם בדיקה מקיפה לפני מסירת הדירה, כך תוכלו להיות בטוחים כי אכן הקבלן עמד בכל הדרישות והדירה אכן בטיחותית וראויה.

איך יכול החוק לעזור לבעלי הדירה?

החוק מחייב את הקבלן בכל התקנות, גם במידה והדיירים מביאים בדק בית מחברה פרטית, יהיה הקבלן מחויב לבדוק את הדוח אותו ינפיק המהנדס לגבי הליקויים הקיימים בדירה, וכן לגבי ליקויים היכולים לצוץ בעתיד ולהוות קשיים רבים על הרוכשים, לאחר בדיקת הדוח המפורט יהיה מחויב הקבלן לבצע תיקונים בכל הליקויים אשר נמצאו בדירה, כך שבדיקת דירה לפני מסירה תעזור לרוכשים לממש את זכויותיהם במסגרת שנת בדק חוק המכר.

שרטוט של בניין עם כלי עבודה

מה אומר החוק?

החוק אומר כי בעת רכישת דירה חדשה מקבלן קיים הבדל בין תקופת בדק לתקופת אחריות, תקופת הבדק מתחילה בעת קבל הדירה מהקבלן, ולעומת זאת תקופת האחריות מתחילה להיספר רק לאחר שנגמרת תקופת הבדק, חוק זה יוכל לעזור לכם במידה ותעשו את בדק הבית לדירה החדשה, וכן יחייב את הקבלן לבצע את התיקונים לכל הליקויים אשר נמצאו בדירה בזמן הבדק בית.

מי מבצע את בדיקת בדק הבית?

את הבדיקה מבצע מהנדס בניין אשר הוכשר בתפקידו לבצע בדק בית, המהנדס מגיע עם כליים נדרשים לביצוע הבדיקה, וכן מבצע בדיקה מקיפה, בזמן הבדיקה המהנדס בודק את כל קירות הבית, וכן בודק כי לא קיימים סדקים או ליקויים נוספים, לאחר ביצוע הבדיקה המהנדס נותן לכם דוח המפרט את כל ליקויי הבנייה אשר קיימים בדירה החדשה, וכן מומלץ לסגור עם אותה חברה כי המהנדס מגיע לבדיקה נוספת לאחר ביצוע התיקונים הנדרשים על ידי הקבלן.

למה חשוב לבצע בדיקת דירה לפני מסירה?

ממש רגע לפני שהקבלן מוסר לכם את מפתח הדירה, וכן למרות שאתם כבר ממש מחכים לרגע הזה שתיכנסו לדירה שרכשתם ממיטב כספכם על מנת להתחיל לעצב ולסדר על פי טעמכם האישי, חשוב להזמין חברה מקצועית אשר תבצע עבורכם בדיקה של הדירה עוד לפני המסירה מהקבלן, זאת על מנת לאתר ליקויים אשר לא רק יפגעו במראה הדירה אלא יכולים לפגוע ולסכן חיי אדם, במידה וקיימים ליקויים כאלו על הקבלן לבצע תיקונים לפני המסירה על מנת שתוכלו להיכנס לדירה ראויה.

איתור ליקויים

הדבר הכי  מתסכל היכול לקרות הוא רכישת דירה המלאה בליקויים, וכן לא ראויה למגורים למרות שיכולה להיראות לכם ללא ליקויים כלל, זאת מכיוון שקיימים ליקויים אשר אינם נראים לעין, חברת בדק בית המתמחה בתחומה תוכל לאתר עבורכם את כל הליקויים אשר קיימים בדירה, גם אלו אשר אינם במראית העין, זאת באמצעות ניסיון של שנים בתחום, וכן בעזרת מכשורים מתקדמים היכולים לאתר בין היתר נזילות סמויות או בעיה בצנרת הדירה.

סיכום

חברת הדר בדק עובדת עם המומחים בתחום בדק בית, הבדיקה נעשית על ידי מהנדס בצורה המקצועית ביותר.

אם אתם מעוניינים לבצע בדיקת דירה לפני מסירה צרו איתנו קשר ונשמח לעזור.

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

צרו עימנו קשר

החזון שלנו

לאורך שנים של פעילות בתחום, בנתה הדר בדק בית מתודולוגיות בדיקה מתקדמות המאפשרות לנו לבצע ביקורת מבנים ובדיקות בדק בית בצורה מאוד יסודית וממצה, ללא שום אפשרות לכך שליקוי בנייה כלשהו יחמוק מעינינו. כל בודק מטעמנו נשלח אל בית הלקוח עם רשימת בדיקות מסודרת של כל האלמנטים הדורשים בדיקה על מנת לקבל תמונה מלאה של ליקויי הבניה במבנה.

-הדר בדק בית-

אזור צפון

אזור מרכז, דרום