בדיקת דירה לפני מסירה

רכשתם דירה חדשה? אתם נמצאים רגע לפני מסירה מהקבלן?, חשוב שתדעו כמה דברים חשובים על בדיקת הדירה וכן בדיקת בטיחות לפני שהמסירה של הדירה.

למה מחויב הקבלן?

הקבלן מחויב לעבוד לפי התקנות המחויבות בישראל, וכן לפי תכנון הבנייה, כל אלו על מנת לקבל היתר לאכלוס הדירה שכן הוא טופס 4, לכל זאת יהיה הקבלן מחויב לפני מסירת הדירה למגורים, טופס 4 מתקבל על ידי הוועדה לתכנון ובניה הקיימת באזור נבנתה הדירה החדשה, הוועדה לתכנון ובנייה תיתן את טופס 4 רק לאחר שתבדוק כי הקבלן אכן עמד בכל התקנות והבנייה נעשתה באופן בטיחותי, וכן ראויה למגורי אדם ללא סכנה לחייהם.

מהם הבדיקות אליהם מחויב הקבלן בכדי לקבל טופס 4?

על מנת לקבל טופס 4 ישנם כמה בדיקות אליהן מחויב הקבלן, אך לפניכם כמה חשובות ביותר:

  • עמידה בתקנות – בדיקה זו בודקת האם השלד במבנה נבנה לפי התקנות הנדרשות, וכך יהיה ניתן לדעת כי המבנה אכן יציב, וכן ראוי למגורי אדם, בדיקה זו תיאלץ לקבל אישור ממהנדס של הוועדה לתכנון ובנייה, וכן אישור ממכון התקנים.
  • התאמה לזכויות הבנייה – בדיקת דירה לפני מסירה תבדוק האם יש התאמה בין הבנייה לבין תכנון הבנייה, בדיקה זו מחייבת בכדי לקבל טופס 4.
  • בטיחות שריפות – בבדיקה זו ייבדק כי המבנה עומד בתקני בטיחות משריפות, לאחר הבדיקה יתקבל אישור כיבוי אש למבנה.
  • בדיקות נוספות – יש להזמין חברות מקצועיות לבדיקות נוספות כמו למשל: חברת חשמל או חברת גז.

בדיקות אלו הכרחיות על מנת לוודא כי הבית עומד בכל התקנים והינו בטיחותי וראוי למגורים, כל אלו ייעשו לפני מסירת הדירה.

חשוב שתדעו

כאמור כל הבדיקות המדוברות נעשות בכדי לקבל טופס 4, אך אינן נועדו לבדוק האם קיימים בדירה ליקויים כאלו או אחרים, בדיקות אלו לא יכולות לסמן לנו באיזה חומר השתמש הקבלן בעת בניית המבנה, האם החומר עומד בדרישות התקן? האם החומר מספיק איכותי? האם בנוסף לזה קיימת האפשרות כי קיימים ליקויים נוספים בדירה אשר סמויים מהעין ואין באפשרותכם להבחין בהם? על מנת שתוכלו לאתר את כל הליקויים האפשריים בדירה, רצוי להזמין בדק בית.

למה כדאי לבצע בדק בית?

כאשר מקבלים טופס 4, אין לכם שום הבטחה כי הדירה אכן נבנתה כראוי וכי אכן ראויה למגורים, זאת מכיוון שבדירה יכולים להימצא ליקויים אשר יוכלו לצוץ בעתיד המגורים שלכם בדירה, דבר זה יכול להוות לכם הרבה בעיות והוצאות כלכליות גבוהות בעתיד שלכם, לכן, כדאי להזמין חברה מקצועית המתמחה בבדק בית על מנת שתבצע עבורכם בדיקה מקיפה לפני מסירת הדירה, כך תוכלו להיות בטוחים כי אכן הקבלן עמד בכל הדרישות והדירה אכן בטיחותית וראויה.

איך יכול החוק לעזור לבעלי הדירה?

החוק מחייב את הקבלן בכל התקנות, גם במידה והדיירים מביאים בדק בית מחברה פרטית, יהיה הקבלן מחויב לבדוק את הדוח אותו ינפיק המהנדס לגבי הליקויים הקיימים בדירה, וכן לגבי ליקויים היכולים לצוץ בעתיד ולהוות קשיים רבים על הרוכשים, לאחר בדיקת הדוח המפורט יהיה מחויב הקבלן לבצע תיקונים בכל הליקויים אשר נמצאו בדירה, כך שבדיקת דירה לפני מסירה תעזור לרוכשים לממש את זכויותיהם במסגרת שנת בדק חוק המכר.

מה אומר החוק?

החוק אומר כי בעת רכישת דירה חדשה מקבלן קיים הבדל בין תקופת בדק לתקופת אחריות, תקופת הבדק מתחילה בעת קבל הדירה מהקבלן, ולעומת זאת תקופת האחריות מתחילה להיספר רק לאחר שנגמרת תקופת הבדק, חוק זה יוכל לעזור לכם במידה ותעשו את בדק הבית לדירה החדשה, וכן יחייב את הקבלן לבצע את התיקונים לכל הליקויים אשר נמצאו בדירה בזמן הבדק בית.

מי מבצע את בדיקת בדק הבית?

את הבדיקה מבצע מהנדס בניין אשר הוכשר בתפקידו לבצע בדק בית, המהנדס מגיע עם כליים נדרשים לביצוע הבדיקה, וכן מבצע בדיקה מקיפה, בזמן הבדיקה המהנדס בודק את כל קירות הבית, וכן בודק כי לא קיימים סדקים או ליקויים נוספים, לאחר ביצוע הבדיקה המהנדס נותן לכם דוח המפרט את כל ליקויי הבנייה אשר קיימים בדירה החדשה, וכן מומלץ לסגור עם אותה חברה כי המהנדס מגיע לבדיקה נוספת לאחר ביצוע התיקונים הנדרשים על ידי הקבלן.

למה חשוב לבצע בדיקת דירה לפני מסירה?

ממש רגע לפני שהקבלן מוסר לכם את מפתח הדירה, וכן למרות שאתם כבר ממש מחכים לרגע הזה שתיכנסו לדירה שרכשתם ממיטב כספכם על מנת להתחיל לעצב ולסדר על פי טעמכם האישי, חשוב להזמין חברה מקצועית אשר תבצע עבורכם בדיקה של הדירה עוד לפני המסירה מהקבלן, זאת על מנת לאתר ליקויים אשר לא רק יפגעו במראה הדירה אלא יכולים לפגוע ולסכן חיי אדם, במידה וקיימים ליקויים כאלו על הקבלן לבצע תיקונים לפני המסירה על מנת שתוכלו להיכנס לדירה ראויה.

איתור ליקויים

הדבר הכי  מתסכל היכול לקרות הוא רכישת דירה המלאה בליקויים, וכן לא ראויה למגורים למרות שיכולה להיראות לכם ללא ליקויים כלל, זאת מכיוון שקיימים ליקויים אשר אינם נראים לעין, חברת בדק בית המתמחה בתחומה תוכל לאתר עבורכם את כל הליקויים אשר קיימים בדירה, גם אלו אשר אינם במראית העין, זאת באמצעות ניסיון של שנים בתחום, וכן בעזרת מכשורים מתקדמים היכולים לאתר בין היתר נזילות סמויות או בעיה בצנרת הדירה.

סיכום

חברת הדר בדק עובדת עם המומחים בתחום בדק בית, הבדיקה נעשית על ידי מהנדס בצורה המקצועית ביותר.

אם אתם מעוניינים לבצע בדיקת דירה לפני מסירה צרו איתנו קשר ונשמח לעזור.

בדיקת דירה מקבלן

מזל טוב! אתם נמצאים לפני אחד מהרגעים הכי משמעותיים בחיים שלכם: כניסה לדירה חדשה אותה שלח רכשתם ממיטב כספכם. אין ספק כי רכישת דירה הינה

קרא עוד »

מהם ליקויי בנייה?

כשהחורף מגיע ואיתו הגשם, צצים להם מגוון של ליקויי בנייה אבל לא רק. ליקויים כמו ליקויי צנרת, קילופים של הקירות, ליקויי חשמל, גמר, בעיות טיח,

קרא עוד »

ביקורת מבנים-המדריך

  שלח ביקורת מבנים המדריך אוקי, אז הבנתם לבסוף למה אתם זקוקים לשירות של ביקורת מבנים מייד לאחר שאתם מקבלים את הדירה החדשה שקניתם מהקבלן

קרא עוד »

חברת בדק בית מומלצת

בחירת חברת בדק בית מומלצת היא משימה לא קלה. המגוון הנרחב של החברות השונות גורם לנו להתבלבל בקבלת החלטתנו לגבי חברת בדק בית. באמצעות חברת

קרא עוד »
מדריך לבדק בית

מהנדס בדק בית

  שלח אם אתם לקראת רכישת דירה חדשה מקבלן או דירה יד שנייה, חשוב שבמסגרת בדיקת בדק בית לדירה יהיה מהנדס בדק בית. מהנדס בדק

קרא עוד »

בדק בית לדלת

איך בודקים דלת פנימית לאתר התקנה כדי לעבור בדיקת בדק בית? שלח לאחר שיפוץ חשוב מאוד לעבור על כל הפרטים ועל כל חלקי הבית כדי

קרא עוד »
בדיקת דירה מקבלן

בדק בית בדירה חדשה

חברת בדק בית בדירה חדשה  לכאורה, רכישת נכס נדל"ן כל שהוא, ובכלל זה רכישת דירה חדשה למגורים, אמורה להתבצע רק אחרי בדיקה יסודית של הנכס

קרא עוד »