בדיקת מבנים המלצות

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

כאשר אתם מעוניינים לרכוש דירה חדשה במבנה, הדבר המומלץ ביותר לעשות לפני הכניסה לדירה החדשה שלכם יהיה להזמין בדק בית מקצועי אשר יכול לבצע בדיקה גם למבנה בו נמצאת הדירה שלכם.

מהי ביקורת מבנים?

ביקורת מבנים הינה בדיקה אשר דרכה מהנדס מקצועי יוכל למצוא ליקויי בנייה שונים הקיימים במבנה, ליקויים אלו יוכלו להתגלות רק עם איש מקצוע איכותי, בבדיקה זו תוכלו לדעת האם הדירה או המשרד שלכם נבנה לפי התקנות הקבועות בחוק, וכן האם הוא ראוי למגורים, חשוב לבצע את בדיקת המבנים לפני קניית הדירה, וכן אם מדובר בדירה הנמצאת בבניין ישן ולא חדש כדאי להזמין בדק בית לפני קניית הדירה.
ראו גם: ביקורת מבנים בויקיפדיה

מה קורה לאחר ביצוע בדיקה למבנים?

לאחר שמהנדס מקצועי מבצע עבורכם את בדיקת המבנים עליו להכין לכם דוח מפורט בו יופיעו כל ליקויי הבנייה הקיימים, בדוח המהנדס יציין מהם בדיוק הליקויים הקיימים במבנה וכן מהם העלויות הנדרשות לצורך תיקון הליקויים אשר נמצאו, במידה ומדובר בבניין חדש מקבלן על הקבלן יהיה לבצע את כל התיקונים הנדרשים לפי הדוח, וזאת ייעשה לפני מסירת הדירה, כך תוכלו להימנע מנזק אשר יכול להתעורר בהמשך מגוריכם באותו בניין.

רקע של שרטוט והנדוס

מדוע צריך לבצע בדיקת מבנים?

קיימות כמה סיבות בהם יש צורך לבצע בדיקת מבנים:

  • ישנם מצבים בהם עבודת הבנייה הינה עבודה אשר לא מתבצעת כראוי ולכן, הבנייה עצמה תהיה לקויה מכיוון שהעבודה לא נעשית על פי התוכניות וכן לא נעשית על פי התקנות, במקרה כזה העבודה תהיה לא מקצועית, דברים אלו יכולים להתבטא באיטום  לקוי שנעשה במבנה או בטיח אשר בוצע בצורה לא נכונה.
  • תכנון לקוי של הבנייה מלכתחילה, מה שאומר שהבנייה לא נעשית על פי התקנים הישראליים, דבר זה לא רק מתבטא בבנייה לקויה של הקבלן אלא בנוסף יהיו במבנה ליקויים אשר יכולים להיות לא בטיחותיים, וכן לסכן חיי אדם.
  • ישנם קבלנים רבים אשר מעוניינים להוזיל את עלות עבודתם, מה שגורם להם להשתמש עם חומרי לא איכותיים מספיק ואף קיימת האפשרות כי החומרים האלו הינם חומרים האסורים לשימוש.

בכל אחד מהמצבים אשר נרשמו מהנדס בניין אשר מוכשר לבצע בדיקת מבנים יוכל לזהות את הליקויים, וכן לבצע בדיקה של החומר איתו הקבלן עבד.

מהי המטרה של בדיקת המבנה?

כאמור, מטרת בדיקת המבנה יהיה על מנת להבטיח כי המבנה אכן נבנה על פי חוק וכן על פי כל התקנות, בדיקה זו תוכל לתת לכם ביטחון מלא כי המבנה הינו יציב וכן יישאר יציב בעתיד, מטרת הבדיקה הינה לאתר את הליקויים וכן לבחון האם קיימים ליקויים אשר יכולים לסכן חיי אדם, במקרה כזה עד לתיקון כל הליקויים לא תהיה אפשרות לבצע מסירה של הדירה, במידה והליקויים אינם מסכנים חיי אדם יהיה באפשרותכם להתמקח על מחיר הדירה.

מה חשוב לבדוק לפני שמביאים חברה לבדיקת מבנים?

לפני שאתם רוכשים שירותים של חברה לבדיקת מבנים, חשוב לבדוק כי החברה אכן בעלת ניסיון ומבצעת לאורך שנים בדיקות מבנים, כך תוכלו להיות בטוחים כי אכן מדובר בחברה מומלצת עם בדיקת מבנים המלצות, בנוסף בדקו מי הם המהנדסים אשר עובדים תחת אותה חברה, האם הם מספיק מקצועיים על מנת לבצע את הבדיקה עבורכם? האם הם בעלי ניסיון? מה הם הכלים איתם הם מגיעים לבצע את הבדיקה? האם הם זמינים עבורכם לצורך הבדיקה?, חשוב לבדוק אתם הדברים הנאמרים בכדי שתהיו בטוחים כי בדיקת המבנים תיעשה בצורה הטובה ביותר.

המלצות לבדיקת מבנים

כאשר אתם מעוניינים לבצע בדיקת מבנים, תוכלו לבדוק המלצות בדק בית על חברות מסוימות, דבר זה יוכל לעזור לכם לבחור את החברה הטובה ביותר, בנוסף בקשו בדיקת מבנים המלצות מחברים או משפחה קרובה אשר רכשו את שירותיה של אחת החברות אשר מבצעת בדיקת מבנים, כאשר ההמלצה תגיע מבן אדם קרוב אליכם יהיה לכם הרבה יותר קל לסמוך על אותה חברה, כך תוכלו לקחת את שירותיה של החברה המומלצת ביותר בבדיקת מבנים.

האם בדיקת מבנים תהיה קבילה בבית משפט?

כאשר אתם רוכשים דירה יש לכם זמן מסוים בו אתם יכולים לבצע בדק בית, כאשר בדק הבית נעשה דרך חברה המוכשרת לכך, וכן על ידי מהנדס המוכשר לבדק בית, דוח הבדיקה המפורט אותו יוציא לכם המהנדס יהיה מאושר להצגה בבית המשפט, ברוב המקרים בהם אתם מעבירים את הדוח לקבלן הוא יבצע תיקון לליקויים, אך אם מדובר בליקויים רבים אשר עלותם הינה גבוהה תהיה אפשרו כי הקבלן לא ירצה לבצע עבורכם תיקו לליקויים ובדרך זאת תוכלו למצוא את עצמכם בבית משפט, לכן, חשוב מאוד כי הבדיקה אכן תיעשה על ידי מהנדס המוכשר לכך.

למה חשוב לבצע בדיקה?

כיום, מחירי הדירות הינם גבוהות מאי פעם, אחת הסיבות לכך היא שעלות הבנייה הינה יקרה יותר מבעבר, חומרי הבנייה צריכים להיות על פי התקן הישראלי ולקבלנים אסור להשתמש בחומרי בנייה אחרים, זאת על מנת לא לסכן חיי אדם, למרות זאת קבלנים רבים מרשים לעצמם לא לעבוד על פי התקן ומנסים לחסוך בעלויות בכל דרך אפשרית, גם אם מדובר בחומרים אשר לא מאושרים בישראל לכן, בודק מוסמך יוכל לדעת האם הקבלן עובד על פי כל התקנים שעליו לעבוד וכן האם החומר הינו תקין ואיכותי.

סיכום

הדר בדק הינה חברה אשר מתעסקת בבדיקות מבנים מעל לעשור, וכן מחזיקה ברשותה מהנדסים אשר הוכשרו במיוחד לכך, וכן יכולים להוציא עבורכם דוח המפרט את כל ליקויי הבנייה אשר נמצאו במבנה, אם אתם מעוניינים בבדיקת מבנה צרו איתנו קשר ונשמח לעזור!

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

צרו עימנו קשר

החזון שלנו

לאורך שנים של פעילות בתחום, בנתה הדר בדק בית מתודולוגיות בדיקה מתקדמות המאפשרות לנו לבצע ביקורת מבנים ובדיקות בדק בית בצורה מאוד יסודית וממצה, ללא שום אפשרות לכך שליקוי בנייה כלשהו יחמוק מעינינו. כל בודק מטעמנו נשלח אל בית הלקוח עם רשימת בדיקות מסודרת של כל האלמנטים הדורשים בדיקה על מנת לקבל תמונה מלאה של ליקויי הבניה במבנה.

-הדר בדק בית-

אזור צפון

אזור מרכז, דרום